Odvezie sanitka aj môjho muža?

michaelafenclova1
24. feb 2014

Ahoj mamicky,mam na vas otazku ohladom prevozu do nemocnice. Moj muz chce byt pri porode,ale nakolko nemame auto a ani nikoho znameho kedze sme sa teraz prestahowali,a nikoho tu nepozname,zoberie ho sanitka spolu so mnou do nemocnice?
Ale len v pripade ak bude doma,kedze v sobotu uz mame termin,ale uz som otvorena,takze to ocakavam najblizsie dni 🙂
Dakujem za odpovede ;)

janabanana
24. feb 2014

všeobecne k porodu ti sanitku nevyslu treba ist taxikom sanitka je pre život ohrozujuce stavy s mnou jedna rodila čo prišla sanitkou a celkom si to slízla

something
24. feb 2014

No poviem ti to asi takto. robila som na zachranke pred materskou a vsetko zalezi od zachranarov. On tam v podstate podla zakona nema co robit. Doprovod mozu mat len deti alebo osoby zbavene svojpravnosti. Ina osoba tam nema co robit a ak by sa nieco stalo, tak z toho zachranari maju problem. Niekto vezme, niekto nie...Ved chodia taxik, tak si sucasne so sanitkou volajte taxik. A druha vec, aj ty mozes ist sanitkou. So skusnosti viem, ze sa na t frfle, lebo ty ked zacnes mat bolesti alebo ti odtecie voda, tak neporodis do 10min. Mne odtiekla voda a rodila som tak o 10hod. Takze klud a volat taxik..radsej

tatjab001
24. feb 2014

neviem,ktora rychla zdravotna sluzba funguje u vas,ale falck.a.s. neprevezie aj muza,maju to dane v smerniciach.a ako to uz bolo spomenute,neberie sa to ako zivot ohrozujuca situacia,takze radsej taxik volat.

mata90
24. feb 2014

ja si tiež myslím že ho nezoberú, bude sa tam musieť dopraviť inak...

maznacik007
24. feb 2014

ja ked som mala uraz a volali sme sanitku tak nechceli muza zobrat so mnou ... musel ist za sanitkou s autom .... jedine s dietatom ta vezmu .... tiez by som to asi radsej riesila taxikom ....

exupery
24. feb 2014

nie,nevezme ho

natalienka12
24. feb 2014

Baby ti napísali správne, ak zavoláš na 112ku tak ti sanitku nevyšlú. Presne tak, ak začnú kontrakcie každých 5 minút tak si volám taxík a odveziete sa obaja.

miriem
24. feb 2014

Ahoj, ja som rodila pred tyzdnom a tiez som si volala sanitku. Muz ostaval doma so starsim synom, ale bol ma samozrejme odprevadit k sanitke a zaniest mi tasku a zdravotnicka sa ho pytala, ci ide s nami. Tak si myslim, ze by ho aj vzali, keby chcel ist.
A som prekvapena, ze baby pisu, ze k porodom sanitku neposielaju, to fakt vidim 1x. Normalne ma teraz oblial pot, ze by som robila, keby mi povedali, ze mi sanitku neposlu, lebo som to brala ako hotovu vec. A ist taxikom, trebars 30-35km s odtekajucou vodou a rozbehnutym porodom, no neviem, neviem...taxikar by sa asi nepotesil 🙂

kingstonka
24. feb 2014

...naozaj sanitku nevyslu k rodiacej zene? a z osad ako chodia na porod?

marbalulka
24. feb 2014

my sme boli na tom presne tak isto. v novom meste, bez auta, bez znamych. vedela som, ze ho do sanitky nevezmu a tak som nou ani nechcela ist. raz som totiz cakala na nu asi 2h a aj tak neprisla, taxik je tu za 10-15min, tak sme mali pohotovostne pripravene cislo na taxi. prislo to na mna o 2-hej v noci, volali sme taxi a ten tu bol ozaj o 10min. rodiaca kamaratka cakala na sanitku asi 30min, takze ten taxi je podla mna rychlejsi, aspon u nas to tak funguje, ze do 10min musi byt pri tebe, ak su zapchy a pod, hovoria, ze 20min. a som prekvapena z toho, co sa tu pise, ja som myslela, ze sanitka k rodiacim zenam chodi, nado mnou totiz vsetci krutili hlavami, preco chcem ist taxikom, ze sanitka musi pre mna prist a pod.

denkaajejdeti
24. feb 2014

Ahoj,
v prípade pôrodu si normálne zavolaj taxík - zoberie teba a taktiež tvojho manžela. Myslím, že sanitku volajú zväčša len tmavší spoluobčania ...

hajajanka
24. feb 2014

K porodom iste sanitku posielaju, toho sa nemusis bat. To je urgent pripad, o tom sa ani netreba bavit, to mam zo zdroja, kedze moja mama tam pracovala 😉
Mna pri prvom porode odviezla sanitka. Manzela oficialne zobrat nesmu, nie je pacient. Zalezi od posadky, ako sa rozhodne a zlutuje sa nad vami (ak by sa nedajboze stala nehoda, tak z toho budu mat problem, pretoze viezli niekoho, kto tam nemal co robit). Riesit porod taxikom , no neviem, neviem. U mna by druhy porod teda prebehol v taxiku (od prvej kontrakcie po porodenie nepresla ani pol hodka).
A neboj sa zavolat sanitku. Platis si poistenie? Platis. Mas narok na vsetky sluzby zdravotnictva, ake ti prisluchaju. Sanitka je mnohokrat degradovana ako taxik pre nasich spoluobcanov, ale nemalo by to byt tak!

denkaajejdeti Ja nie som tmavsi spoluobcan a isla som sanitkou 🙂

monciky
24. feb 2014

ja by som isla taxikom, ako pisu baby...., byvam v okrese, kde nechcem rodit, takze ja by som si ani sanitku volat nemohla, lebo by ma vzali tam, kam nechcem ist...., taxikar, ktory je chapavy nebude mat problem ta zobrat, myslim, ze zazili toho uz vela, ved voda neodteka prudom si myslim a pocula som, ze niektori taxikari maju v aute take tie podlozky pod zadok🙂

pettulka22
24. feb 2014

Tak ja nemam problem,ako sa v pripade porodu dostat do nemocky,ale viem ze kamoska ked rodila tak jej v pohode poslali sanitku,byvame asi cez 20km od porodnice.....ale neda mi zareagovat na to ze volat si taxik,viem ze sa to tak zvykne riesit.....ale napr. mna by taxik vysiel do 20€ zhruba,tak ja potom neviem naco si clovek poctivo plati zdrav. odvody ked ma mat obavu zavolat si sanitku k porodu aby si to nahodou este zena zlizla ze sa opovazila si volat sanitku.Napr. ja som zatial sluzby sanitky nevyuzila ani raz a aj v nemocke som lezala kedcsom prvy krat rodila.

rakheta
24. feb 2014

Nie

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabka79
24. feb 2014

Ja som išla sanitkou ale nie kvôli pôrodu, manžela nevzali musel do nemocnice prísť autom. Bože, neviem si predstaviť vzdychať v taxíku...dúfam že manžel bude zrovna vtedy doma 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre