Otec dieťaťa pritomný pri plánovanom cisárskom reze?

monikafialka
5. nov 2018

Mamicky ktore ste mali manzela/ocka dietata pri sebe pred pocas a po porode na samostatnej izbe - prosim ako to bolo? Mohol ozaj byt s Vami cely cas alebo boli stadia kedy ho k Vam nepustili? Napr. na JIS sa musi ist vzdy po cisarskom? A ak ano na ako dlho a mohol tam s Vami byt prosim? yslim vyslovene tie ktore ste ho chceli mat co najviac pri sebe napr. aj pocas celho pobytu v nemocnici;o) A este otazocka - co robil ked ste napr. spali - isiel do prace a tak sa k Vam vratil ci? Dakujem krasne za Vase odpovede;o)

takaaa
6. nov 2018

@monikafialka kosice nova nemocnica. Pocas operacie cakal na chodbe a potom nas vsetkych troch aj s babatkom supli na nadstandard, ziadna Jiska.

monikafialka
autor
7. nov 2018

Takze JIS je asi len ak je nejaka zdravotna komplikacia pri CS ufff baby ste zlate som si vydychla ze to nie je standardny postup. Velmi ma desi nemocnicne prostredie a ze by som bola sama (nerieste-psycho;) dakujem a kludne piste ak este mate s tymto nejake skusenosti budem rada🙂

monikafialka
autor
7. nov 2018

@loliki si zlata🙂

monikafialka
autor
7. nov 2018

@lindusss2016 velmi dufam ze budu - papierov budem mat dost urcite:( 🙂 no kedze sa bojim celkoveho uspatia tak len nad spinalom rozmyslam aby som mala veci "pod kontrolou" :D 🙂

lindusss2016
7. nov 2018

@monikafialka no aj ja som sa strasne bala narkozy, nakoniec mam za sebou dve sekcie v plnej. Po prvom porode som sa bala priserne, bola som aj u psychologicky a ta mi povedala len tolko, ze si nemam nic planovat, nic idealizovat, ze to mam nechat plynut a verit, ze nech to prebieha akokolvek, dopadne to dobre. A tak aj bolo. Moje plany vobec nevysli, rodila som dokonca v inej porodnici, ako som chcela, nastali aj komplikacie, ale vsetko som dala, verila som doktorom a vsetko dobre dopadlo. Drzim palce

monikafialka
autor
7. nov 2018

@lindusss2016 tiez si mala tokofobiu prosim? A stacila takato psych.diagnoza na planovany cisarsky rez? Dakujem krasne

lindusss2016
7. nov 2018

@monikafialka nie, ja som sa pri prvom tehotenstve velmi tesila aj na porod, ale vysnivala dom si krasny prirodzeny porod a velmi som sa drzala tej predstavy, nakoniec to bola akutna sekcia, lebo porod nepostupoval, bol to pre mna hrozny zazitok, pol roka som sa z toho spamatavala a druhe dieta som uz nechcela. Ked som zistila, ze som zas tehotna, prepadol ma priserny strach z porodu, v noci som nenohla spavat, vela som plakala, dokonca som sa kvoli tomu skoro cele tehotenstvo netesila na maleho 😢 svojej dr som o tom neustale vravela a nakoniec mi ona vypisala papier k psychologicke. Ja som sa ale ozaj bala len tej sekcie, lebo som vedela, ze prirodzene uz rodit nemozem

nikolkamar
8. nov 2018

Ja som mala dve sekcie a po oboch som bola na jiske. Ked som sa Pýtala som sa sestričiek prečo musím byť na jiske a nesmiem mať návštevy tak mi odpovedala že sekcia je veľká brušná operácia narkóza je záťaž na organizmus musia tá sledovať mala som na ruke tlakomer aj tú vec na prste na tep. Jiska je sterilna miestnosť a je to len kôli tomu aby sa ti napr. Nezapalila rana alebo si neschytala nejakú infekciu v prvých hodinách keď je tvoje telo oslabene po operácii 🙂

monikafialka
autor
8. nov 2018

@nikolkamar a kde si prosim rodila ak sa mozem opytat? Zvlastne, co nemocnicato iny pristup ako sa zda:-O Alebo si mala komplikacie? A ako dlho si musela byt na JIS prosim? Dakujem krasne🙂

takaaa
8. nov 2018

mna so vsetkymi pristrojmi aj s manzelom a babom dali na nadstandard. Zavisi od nemocnice. Niekde davaju iba na Jisku, niekde ti povolia byt na nadstandarde, ale samozrejme monitoruju ta vsade.

nikolkamar
8. nov 2018

@monikafialka rodila som v bardejove nemala som žiadne komplikácie bola som na jiske 24 hodín 🙂

maciatkolulu
8. nov 2018

@monikafialka môže byť,u Koch pred piatimi rokmi,počas celej sekcii a išla som priamo na izbu,žiadna Jiska,manžel tam bol so mnou celý čas až do rána. Bola som na izbe napojená na tlakomer a kadečo,ráno poodpajali a už som aj vstávala. Takže po dohode je možné aj na SK

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre