Plánovaná sekcia Nové Zámky

alzbeta222
5. mar 2018

Ahojte, chcela by som sa spýtať ako to funguje v NZ s plánovanym cisárskym rezom. Moja gynekologicka mi dala výmenný lístok na rizikovú poradňu, kvôli zdravotným komplikáciám, tak idem v stredu do rizikovej ambulancie. Má niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem 🙂

lindusss2016
5. mar 2018

Ja som tam mala akutnu sekciu. Vraj je najlepsia dr.halmesova a mne to zrovna vyslo na jej sluzbu 😀 ale som spokojna s jej pracou 😂 inak nvm, ci si uz predtym v nz rodila, vela doktorov tam je cista katastrofa, tak si to pokus nejak zabezpecit

majka1891
5. mar 2018

V novozamockej porodnici sa nemusíš obávať že by niečo zanedbali. Asi pôjdeš na sledovanie a rozhodne sa. Držím palce.

potvora1
5. mar 2018

@lindusss2016 ahoj, no ja neviem, či je správne hádzať všetkých do jedného koša, každá žena, čo má ťažký pôrod, alebo pri pôrode nespolupracuje samozrejme tvrdí, že to kôli hroznému doktorovi. Za mňa skúsenosť len tá najlepšia.

lindusss2016
5. mar 2018

@potvora1 ja tam mam skusenosti vlastne bohuzial a teraz som narazala na ukrajinskych doktorov 😕

lindusss2016
5. mar 2018

@potvora1 a nebola chyba, ze som nespolupracovala, ale ked ma dr poslal domov s tym, ze ani nahodou nerodim a mne uz pritom postupne odtekala voda a samozrejme som v ten den aj porodila, tak uz to je na zamyslenie. Absolutne nepocuval, co som mu hovorila. Pri druhom porode som prisla s vysokym tlakom, moja dr vedela uz doobeda na poradni, ze v ten den budem musiet porodit, ale v porodnici mi este vecer tvrdili, ze to este nejaky tyzden potiahnem. Nakoniec z toho bola taka akutna sekcia, ze som bola velmi vyplasena z toho, jak zrazu okolo mna zacali kmitat...

potvora1
5. mar 2018

@lindusss2016 ahoj, no to mi je naozaj ľúto, že si mala takúto zlú skúsenosť, ale ešte raz opakujem, netreba všetkých hádzať do jedného koša, takto je to v každej pôrodnici. Vidíš a ja práve s ukrajinskou lekárkou som mala doslova krásny pôrod, veľmi sa snažila mi pomôcť a práve najviac uznávaná lekárka ma po 6 dňoch po termíne poslala domov, no večer to už na mňa prišlo...nikomu nič nevyčítam, ale myslím, že porodnica v NZ je na tom ešte celkom slušne, ak čo sa týka novorodeneckého oddelenia, samozrejme, pokiaľ žena neočakáva Grand hotel 😉😊

lindusss2016
5. mar 2018

@potvora1 nemocnica a vybavenie ma prekvapili. V dobrom.
No to je tak, ked ti porod prebieha bez problemov, tak porodis aj na poli. Leksr tam je uz len pre istotu a usmernenie. To len v dobrom zavidim. Ja som mala dve akutne sekcie, prva v kn, druha nz. Samozrejme ani jedno nebola chyba lekarov a v oboch porodniciach spravili vsetkobpreto, sby sme aj s detmi boli ok a chvalabohu vsetko dopadlo dobre. Ale pristup neporovnstelny a to najma od sestriciek. Mne odtiekla voda, jedna sestra mi povedala, ze si mam sadnut na stolicku a ked som si tam uz takmer polozila zadok, tak druha ma total zdrbala, ze co si chcem sadat, ze im zaspinim stolicku, pritom tam bola podlozka, ale ok. No viac takych neprijemnych situacii som zazila v nz bohuzial. V kn neskutocne mile a ochotne sestricky, lekari detto. Nehovoriac o tom, ze v nz mi krmili maleho bez mojho vedomia um, aj ked sa pekne prisal hned na ptvy sup

monika12486
5. mar 2018

A neviete ako to tam s hygienou, nemaju tam rozsirene nejake nemocnicne bakterie?

alzbeta222
autor
6. mar 2018

Ďakujem za info. Ja som sa rozhodovala medzi Nitrou a NZ. Len s Nitrou nemám dobré skúsenosti aj na iných oddeleniach, normálne mám z tej nemocnice stres, taký podvedomy strach.
Zajtra idem na rizikovú poradňu, uvidíme ako sa to vyvinie. Dúfam ze sa tam budem cítiť aspoň o trošku lepšie ako v Nitre.

monika12486
6. mar 2018

@alzbeta222 do Nitry nechod, maju tam samu spinu, vela nemocnicnych bakterii. Neodporucam.

lindusss2016
6. mar 2018

@alzbeta222 ak nechces eodit vyslovene v NZ, tak odporucam KN, niekolkokrat vyhrali najlepsiu porodnicu v kraji, doktori do jedneho super a sestricky uzasne. Ak mas planovsnu sekciu, mozes si zajednat aj nadstandartku, su tam uplne na novo prerobene, velmi pekne a tusim 25€ na noc sa plati

charlie1980
6. mar 2018

No baby, vidim ze mate dobre skusenosti 😀 Co som samozrejme rada.
Ja som mala "planovany" CR a to druhy po CR tiez. Prisla som s vymennym listkom od gynekologa s kufrom a nachystana. Tiez som tam natrafila na Ukrajincov. Tak ten na mna pozeral ako puk, co tam vlastne robim, ked sa mi porod este nespustil. Tak mu davam do ruky vymenny listok. Vraj mam "cakat pod stromom", kym sa mi spusti porod a potom to zvazia. Vobec som nechapala, o co mu ide 😂
Nakoniec ma predsalen vzal na sono. A tam kontrakcie ako hrom, uz som rodila. Okamzite som skladala sperky a uz ma odnasali na operacku. Takze ja som dodnes nepochopila, o co mu slo.

Operovali ma v spinali, pre chorobu. Tak tie hovada mi pocas zasivania stiahli zastenu a tam po lakte krvaveho lekara som zbadala. Myslela som, ze zamdlievam. Obzeram sa okolo seba, pred seba, tam placenta krvava pohodena.
Moj 4.dnovy pobyt som tam preplakala.

Teraz som zase tehotna a caka ma 3.sekcia. Asi pojdem do KN 😀

lindusss2016
6. mar 2018

@charlie1980 no krasny porod 😕 ja som tam rodila uz druhe, keby som bola prvorodicka, tak to tam tiez cele prerevem. Prve, co som zbadala po zobudeni sa z narkozy, bola najhnusnejsia sestricka na oddeleni, co na mna ziapala, ze si mam vystriet ruku, ani som nevedela, co som, kto.som, triasla ma zima a na to mi zadrela: zima vam je? Tak sa oblecte! Och s tou ranou na bruchu... krava

charlie1980
6. mar 2018

@lindusss2016 No tak to sme asi mali skusenost s tou istou, lebo inak vsetky boli ok, okrem jednej.
Pravdaze nas zacali stavat, a tie postele su dost vysoke (a to mam vysku 173cm), takze v podstate musis skocit na nohy. Ja som sa snazila chytit sa stojana na infuziu, aby som nemusela narazit o zem a ta krava mi do toho kopla a odsunula ho. Pomoct mi nechcela.
A vies co ? Zalahla som naspat do postele a zacala po mne hulakat, ze to zapise do karty. No zapiste, pani sestricka. Postavim sa potom, ked to uznam za vhodne, kedze ste mi nechcela pomoct.
Ja som sa dost zle zotavovala pri 2. cisarskom, kvoli tej chorobe, vlastne som mala zvysene teploty a leukocyty, este k tomu som strasne kaslala, no vies si predstavit. Pri prvom som stala na nohach - uplne sama a bez pomoci za 12hod.
Takze aj preto velmi zvazujem KN, lebo ta krava tam asi este stale je 😂

lindusss2016
6. mar 2018

@charlie1980 no ostatne boli v "pohode", ale tiez velmi nepomahali. Ja som sa uz na izbe zasekla pri vstavani z postele, lebo ma extremne bolel chrbat a aj rana a moja spolubyvajuca zavolala na sestricku, co zrovna sla okolo a ta ma vysmiala a odisla s tym, ze sa mam nejako postavit sama. Tak som tam asi 10 minut pololezala zaseknuta a myslela som, ze skapem od bolesti. Lebo ony tam neurobia ani jeden ukon navyse, ked to nemaju v popise prace. V KN boli uzasne sestricky a, to ja nvm ani po madarsky, ako sa niekto domnieva, ze mile su tam len k madarom... bolo tam velmi dobre, aj druhe som tam.chcela rodit, len to mali zrovna zavrete cele oddelenie, ked to na mna doslo. V KN ma po prvej sekcii postavili na nohy po 11 hodinach a bola som uplne v pohode, po sprche som uz celkom svizne chodila. V NZ ma tiez operovali v noci, takze ma nechali lezat cely den a potom este noc, to som sa uz po 30 hodinach musela prosit, aby ma prisli postavit, tak potom horko tazko prisli a este tri dni som chodila pokrcena, co ma tak rana bolela strasne, kedze ma tam nechsli tak dlho lezat a asi som zatuhla. No potom ma extremne bolel chrbat z tej pokrcenej chodze, takze bolesti z kazdej strany...

alzbeta222
autor
7. mar 2018

Nad Komárnom som ani nerozmýšľala, je to dosť ďaleko, ale pri plánovanej sekcii je to jedno. Ako čítam recenzie sú celkovo lepšie na Komárno. Musím to zvážiť, nepotrebujem traumu do konca života.

zenaajmama
7. mar 2018

@alzbeta222 Ja som lezala mesiac v NZ na rizikovom, aj som tu rodila, poznam personal.Na gyn a pri porode som mala svojho lekara, takze to bolo ok.Pri plan. sekcii sa toho nemusite báť, to robí buď primár alebo zástupkyna, v kazdom pripade je tam vzdy viac lekarov, kedze to je fakultma nemocnica.
Čo ale mozem len chvaliť je novorodenecke odd( tam budete s babatkom)
Maju velmi milu laktacnu poradkynu, sestricky su ochotne, velmi pomahali hlavne prvorodickam.
Podporuju kontakt matky s dietatom, samozrejme daju aj um ked je treba.

lindusss2016
7. mar 2018

@zenaajmama tak moje skusenost s novorodeneckym je teda ina. Sice su celkom mile a aj pomahaju, ale pomahaju hlavne zarobit um. Za 4 dni som tam tu laktacnu nevidela, ja som ju nepotrebovala, ale spolubyvajuca bola prvorodicka a aj ked sa jej mala prisavala a mala aj mlieko, vobec ju nepodporovali a zarabali um ako nic, pomoct jej prisli, len ked tam bola aj dr.
Mne maleho ukazalibprvykrat 5 hodin po zobudeni!!! To su muky, clovek ani nevie, ci je babo ok, preco ho tsk dlho nenosia... no ale prisal sa krasne na prvy sup. Potom mi ho v ten den doniesli este raz. Ano, spravne, prvy den som ho videla 2 x na tri minuty, no a sestricka mi ho zakazala prilozit, lebo bol napapany z um! Za mna priserny pristup. Dieta, ktore sa krasne prisava napchavaju um bez vedomia matky. V KN som dceru videla hned po zobudeni, nosili mi ju od prveho dna kazde tri hodiny a ani som sa nemusela prosit

zenaajmama
7. mar 2018

@lindusss2016 ja som rodila prirodzene, takze od porodu mala nebola anu chvilku bezomna.Na vsetkych vysetreniach som bola pri nej.
Samozrejme je to aj o tom ako matka komunikuje.Ja som kazdej sestre dala pri prvom kontakte najavo ze si nezelam aby mi ju zobrali, kupali,krmili atd.Tiez som kojila a davala som jej aj UM ( kolko som uznala za vhodne vzdy som pytala osd sestry) Malá ma 2 roky a kojime sa dodnes, takze nijako jej to neublizilo.
Je to individualne, moja skusenost je taka 🙂
Prajem kazdej taky porod a pobyt tam, aky som mala ja.

zenaajmama
7. mar 2018

Ale musim pre uplnosť dodat, ze pri porode som mala manzela, kamaratku zdravotnu sestru, teda ten pristup bol myslim ktomu prispôsobený.
Napriek tomu tam bola jedna por.asistentka( mala 2 cm nechty) ktora sa hrala na vseveducu, a zacala na mna zvysovat hlas..raz dva som jej vysvetlila nech sa somnou bavi slusne, a nech sa ma stymi rukami nedotyka.Pochopila.Bola som dost nastvana.Kto uz kedy videl sestru stakymi nechtami...ach jaj

lindusss2016
7. mar 2018

@zenaajmama ja som im neustale hovorila, ze chcem vidiet maleho. Na pooperacku detske sestry chodili malo a ked som to povedala zenskym, tak ma len zdrbali, ze ony deti nenosia. Akoby bol problem na chodbe oslovit detsku. Asi som sa mala sama postavit a ist tam. Ked mi ho nenosili ani na druhy den, tak som tam veru sama aj isla. Absolutne ziadna podpora poporodneho kontaktu, no ako som uz pisala, keby som bola prvorodicka, tak tam len revem

nuska1
22. nov 2018

@lindusss2016 to ktorý lekar vas poslal domov? Tiez som si to tam odtrpela

lindusss2016
23. nov 2018

@nuska1 ten ukrajinec, neviem, ako sa vola

nuska1
23. nov 2018

@lindusss2016 Grygorik

lindusss2016
23. nov 2018

@nuska1 ten 😕

katica2011
2. máj 2019

Dobry den mamicky, chcem sa spytat na taku vec, tiez som mala sekciu v 32.tyzdni v nz. Dva tyzdne som doma a teraz sa mozem vratit, aby som bola pri malej. Cca este 5-6 tyzdnov tam budeme. Chcem sa spytat, ze za svoje hospitalizovanie budem musiet platit? Je to ako sprievod dietata alebo inac sa to bere, ak sa jedna o predcasniatko? Dakujem za odpovede.

lindusss2016
2. máj 2019

@katica2011 najlepsie spravis, ak kontsktujes svoju poistovnu. Ale pokial viem, do troch rokov ta musia hospitalizovat s dietatom a ak kojis, neplatis ani stravu. ale nvm, ci toto plati aj pri predcasniatkach, zavolaj si zajtra do poistovne

marika1165
7. sep 2019

Ja som bola s novozamockou porodnicou spokojna,rodila som 10/2018..mozem len odporucat ako gynekologiu tak aj porodnicu,sestonedelie aj neonatologiu...

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre