Pocity a bolesti po cisárskom a prirodzenom pôrode

bastilly
28. apr 2016

Ahoj velmi by ma zaujimali vase skusenosti , s regeneraciou , pocitmi, bolestou....po cisarskom a po prirodzenom porode.Je to taka oblubena tema rozoberat, po ktorom porode je zene "horsie"..ja som rodila len prirodzene takze by ma zaujimali postrehy zien ktore rodili aj aj
dakujem 🙂

charlie1980
29. apr 2016

@xevulax No to je des 😁😄 Neskutocne! Ved ta si len svoje mlela, nebola nahodou autistka bez potvrdenej diagnozy 😄 Ved presne, naco by sa mal spustat porod, ked bol planovany CR. No, chystam sa na najhorsie, to dobre ma len prekvapi 😄 Uz som aj zvazovala sukromnu kliniku, Ale ta je zas len v Kosiciach. Viem, ze nebudem prva a ani posledna, Co bude rodit v NZ na CR, no ked uz toto citam😄 Chystam sa na najhorsie 😄

angelinja
29. apr 2016

Baby ja som mala len priridzeny no velmi som chcela cisarsky...nakolko sa psychicky neviem z toho preniest..proste su zeny co su neni na taky porod a ja tam patrim.mam taku ibtim.otazku.naozaj po cisarskom sa rodidla nijako nezmenia?ja viem ze ved tade nejde dieta ale da manipuluje s vnutrom brucha a tak
..tak ma to zaujima nakolko po prirodzenom asi vieme jak to je...dakujem

rica1
29. apr 2016

@angelinja nie po sekcii aspon teda mne sa nič nezmenilo a ostalo tak ako bolo predtým

rica1
29. apr 2016

@angelinja moj gynekolog akurát minule hovoril že keď si žena žiada vyslovene sekciu tak by sa jej malo vyhoviet že kedy už doktori pochopia že nie každá žena vie zvládnuť prirodzený porod resp, zvládnuť ho može ale psychika potom nepustí , že on má pacientky 90% čo chcú rodiť prirodzene a len 10% že sa bojí a nezvladnu to a on to rešpektuje že čo je na tom .. prípadne sa ich snaží podporiť, a gól jeho dcéra je tehotná a on chce aby šla sekciou! divné trošku ešte ja mu hovorím že keď sa dá a pripraví sa na porod tak to može byť pekné a on že ale ona je ustráchaná a bojí sa a bohvie či by mi tam snou dorobili a zas že on ju rodiť nemože že by mal nervy neviem no 😅

angelinja
29. apr 2016

@rica1 no nech by bolo viac takych dr. Ale keby muzi rodia uz by bolo vyberu...

charlie1980
29. apr 2016

@angelinja Obavam sa, ze na SK to bez "vsimneho" bez indikacii asi nepojde. Cca. 2 cervene 😉 Ja som mala akutny CR a musim povedat, ze sa tam nic nezmenilo, skor sa mi zdalo, ze ma Este aj riadne "usili"😄 a zuzili😄

jabadaba
29. apr 2016

@angelinja a co by sa Ti malo zmenit v intimnych miestach cisarskym? Tie miesta zabrat nedostanu, su teda usetrene. Zabrat tu dostava maternica, ktora je prerezana a okolite vrstvy samozrejme, koza, tkaniva, svalovina. Ale to co Teba zaujima je nedotknute. 😉

jabadaba
29. apr 2016

@rica1 mudry to lekar! Zdielam jeho nazor. Je to o respekte vole kazdej jednej zeny. A malo by to platit nielen z kruhoch lekarov, ale aj samotnych zien, ktore sa velmi rady staraju do kazdej inej len nie do seba. Tie temy, kde verbalne lyncuju zeny za sposob porodu a doslova sa na nich odbavuju, to je na zamyslenie. 😝

charlie1980
29. apr 2016

@rica1 No nie je to divne....Otec je gynekolog a sam najlepsie vie, ake rizika su pri prir.porode oproti CR. Minimalne. Ja som aj celkom rada, ze na SK je indikacia 2.CR uz len to, ze prvy porod bol CR. Teda aspon v NZ je to Standard. Vonku by to nikto nepovolil. Pravdupovediac, bala by som sa rodit prirodzene...nie o seba by som sa bala, Ale o dieta.

rica1
29. apr 2016

@charlie1980 ja som rodila v 2015tom sekciou, a teraz v novembri budem rodit zase a u nás v porodnici budu trvat ak nebudu ine problemy na prirodzenom viem to ☹ a mam dost hysak z toho, ide o to že píšeš o seba by si sa nebala ale o dieta, jasne o dieta v prvom rade ale aj tá predstava že mi rupne maternica a doma mam 1,5ročne a plus novorodeniatko a malo by sa niečo stat aj mne ma desí ☹ ja budem trvať na sekcii aj keby neviem čo ale či sa dovolám neviem.. ☹ a bojím sa aj tej, nie koli rekonvalescencii ale jasne poznám rizika sekcie

laura1804
29. apr 2016

Ja som mala taky prirodzeny porod, ze nikdy viac...Nerodila som dlho, ale 6 hodin som mala take kontrakcie, ze som kricala, posledne 2 hodiny si uz ani nepamätam, lebo som bola viac v bezvedomi, ako pri vedomi, mala stracala ozvy, a ten strach...ze mi zomrie, lebo nevladzem tlacit...po porode som 3 dni nevstala z postele, na siesty den som plakala, nech mi nieco pichnu, lebo som myslela, ze umriem od bolesti po zosivani... pozasivana cez nohu az ku konecniku, teraz je rok tomu a ja stale citim vnutorne stehy...a to som si fyzickej bolesti od malicka vytrpela kvoli zdravotnym problemom vela...moja sestra pred dvoma mesiacmi mala cisarsky a na 4ty den ju pustili domov, na piaty den dvihla zo zeme moju 10kg buchtu, ze ona ani nevie, ze bola na cisarsky. takze ja aj ked podplatim pol nemocnice, prirodzeny nikdy viac...a nie kvoli tym bolestiam a zotavovaniu...ale kvoli tomu strachu, ze pridem o vlastne dieta...

alaguema
29. apr 2016

@angelinja ak chceš sekciu len preto, aby sa ti prirodzeným pôrodom nezmenila pošva, tak to sa ti určite nezmení, pretože cez ňu nič nepôjde von. Ale dostaneš epidurálku, ktorá je teda celkom slušné riziko, rovnako ako celková narkóza. Ja som mala dve sekcie a aj pri druhej som dúfala a skúšala porodiť prirodzene. Hlavne kvôli týmto rizikám. Plus, máš ranu, regulérnu operáciu, ktorá je veľkým zásahom do organizmu, ak máš slabší imunitný systém, pocítiš to hneď. Navyše, pri sekcii sa môžu stať rôzne "nehody"...ako prerezanie močového mechúra, zrasty, ťažko hojaca sa rana, celkové oslabenie organizmu a podobne. Aby si kvôli takej blbosti ako zmenené rodidlá, nemusela trpieť oveľa horšie veci.

charlie1980
29. apr 2016

@rica1 Fiha, to vazne ??? No mne bolo hned povedane, ze planovany CR. Tak pridi do NZ rodit, ak to nemas daleko. Vraj tu je to standard. Ono, najhorsie je, ze po 1.CR uz ani epi nedostanes a ani oxytocin, pokial viem...mozno tiez caka tvoj gyn.na vsimne, neviem....no ja by som sa ozaj bala prirodzene po CR...

rica1
29. apr 2016

@angelinja áno ja by som to aspon raz chlapom dopriala, ja som mala kontrakcie teda len 5hodin ale od začiatku čo minutu a stačilo mi .. fakt ja som to proste nevedela zvladnut , paralyzovalo ma to nemohla som dychat, stat , klačat lezat, bol to des

rica1
29. apr 2016

@laura1804 áno moja malá tiež stracala ozvy, a ja som nevládala nič robit, ale prisiel doktor a hovori že rychlo sekcia, monitor hukal na celu porodnu salu, je to hrozne

rica1
29. apr 2016

@charlie1980 do NZ to mám daleko , a Ty mas aky rozostup medzi? hej určite budem musiet dat všimné .. a nie málo ale štve ma to že som po prvej sekcii a druhé ak bude dieta velke ako prvé tak sekcia by mala byt bez nejakych oplietačok a aj tak musim dat všimné hm ☹ prachy by sa zišli na iné veci , ale už to prežijeme nejako

rica1
29. apr 2016

@charlie1980 a ešte sa bojím toho že ma to lapne skorej ako v 39tt a oni ma to nechaju odrodit prirodzene, jaj.. moja psychika na to dobrá nebude, ja by som to nedala tlačit s vedomim ze som mala nedávno rezanu maternicu.. ale s epinom budem pre istotu cvicit aj toto tehotenstvo lebo moja nočná mora odjakziva bol nastrih a s epinom sa tomu dá krásne predist

charlie1980
29. apr 2016

@laura1804 Za mna uplny suhlas. Ja som 2 tyzdne prenasala, uz som sa im prosila, nech ma rodia, lebo maleho stale menej citim. Porod vyvolavany, neotvorila som sa ani na 1mm. Po 2hod kontrakciach zle ozvy, akutny CR, zelena plodova voda. Samozrejme, maly hned chytil zapal priedusiek, Este sme pomaly ani z nemocnice nevysli. Nehovorim, sme tu, zivi, zdravi, Ale keby som netlacila na porod, mohlo to dopadnut zle. Baby, do haja😄 Mne sa vsetky spomienky zase vynaraju😄 Uz nech to mame za sebou...

charlie1980
29. apr 2016

@rica1 Ja budem mat odstup 3r a 3mes., takze vcelku dost. Kamoske tyzden odtekala po troskach voda, nevedela, myslela, ze dieta jej na mechur tlaci a stihli jej urobit CR. Tusim 9 dni do TP mala.

rica1
29. apr 2016

@charlie1980 no ja budem rodit 1,5roka po prvom.. a mne rachla voda naraz a hned to začalo teraz pri prvej, no ale to myslim ze vieš bude všetko dohodnute a ja tam dobehnem skorej že rodim a oni ma nechaju aj take sa stava

rica1
29. apr 2016

@charlie1980 mojej mamine takto zomrelo dieťa už aj ležala v nemocke a zrazu bum rodila mrtve, takže ja prenašat neexist ☹ proste nie, aj doktor v telke hovoril že prenašanie ma viac rizik ako osohu, ešte tak dva tri dni a koniec viac by som neprenašala ☹ ja neviem čo by som tam snimi dorobila

laura1804
29. apr 2016

@rica1 ja som rodila v noci na velkonocnu nedelu, jeden lekar v nemocnici, dve sestry, anesteziolog len na pohotovosti a na cisarsky bolo neskoro...takze pripravovalu vakuum..

rica1
29. apr 2016

@laura1804 no užas, ja toto proste nechapem ☹ naše zdravotníctvo fakt to je konečná

charlie1980
29. apr 2016

@rica1 Ja viem, ze toto su nepredvidatelne veci a moze sa to zvrtnut vselijak. Mozno skor naplanovat, v 38tt, tazko no, lebo tak isto sa moze spustit v 36tt. Joj, zacinam mat aj ja strach. Pri malom teda ani naznak porodu, ani nezisiel dolu, nic, nic. Vobec sa nechystal. Ale kazde tehotenstvo je ine, vsakze. Tusim som prave doplodila, lebo tieto stresy okolo porodu a tehotenstva mi nerobia dobre. A veru, prenasat by ma uz nikto nepresvedcil. Velmi som sa ku koncu bala, lenze iny kraj, iny mrav a tam kde som rodila, uprednostnuju prenasanie. Opytala som sa na sone v nemocnici v 41.tt, ze ako by som zistila, ci nie je zelena plodova voda. Vraj inikacie- opuch mozgu dietata a i.viditelne na sone. No dakovala som pekne. Nikdy by som na to uz nepristala. Aj tak bola zelena bez indikacii.

rica1
29. apr 2016

@charlie1980 no u nás v porodnici prenašat jasne ze nechaju aj pomaly 14dni, sibnutí uplne, ja som raz stretla moju byvalo spoluzicku v bille, bola zozadu a som knej prisla že ahoj a ona sa otocila a ja som ju nespoznala pritom som ju vydavala predtym ako tehotnu a ja že a Tebe čo je a kedy preboha rodis a ona že už 11ty den prenaša ze na druhe den ide na prijem heh , som si pomyslela dievca moje .. bola taka spuchnutá že vyzerala ako z hororu a usta mala také akoby zuby nemala ako uplne bez zubov posobila ako ked si stary clovek vyberie protezu uplne som bola zhrozena, potom dostala 4vyvolavačky a ked nereagovala a sli jej davat 5tu takuž tam narobila bordel a sla na sekciu

vejula
29. apr 2016

@jabadaba tAK presne ako píšeš 🙂 Aurčite že nieje prirodzený pôrod ako "prirodzený" tak isto nieje sekcia ako sekcia, nehovoriac o tom, že ludia sme rôzni a tak aj na nas jednotlive situacie zapôsobia rôzne. 🙂

senta_sofia
29. apr 2016

@bastilly ja osobne som bola v lepsom stave po cisarskom, bola to akutna sekcia, ale aj tak... po prirodzenom sa mi spravil nejaky hematom, ja som nemohla chodit, sediet, lezat, nic, trvalo to asi 2 tyzdne, lez sa to vstrebalo, aby som mohla normalne fungovat. Po cisarskom bolo najhorsie 1x vstat a narovnat sa a potom vstavanie bolo tazsie, lebo ta rana tahala, viac ma bolelo kojenie, vzhladom na ranu som citila zavinovanie maternice, to po prirodzenom porode nebolo. Keby k tomu priratam aj kontrakcie, tak asi 3x planovana sekcia, nech viem porovnavat uz uplne 😀

misicka27
29. apr 2016

Ja som rodila vo februari 2015, chcela som prirodzene ale nakoniec z toho bola sekcia pre nepostupujuci porod ani po vyvolavackach, bola som tyzden po termine. Po porode som mala bolesti v rane, asi tri dni mi robilo problem sa vobec postavit z postele a postarat sa o dieta. Tam dole sa nic nezmenilo, vsetko po starom, jazvu zasa vobec nevidiet a kludne mozes nosit bikiny. Som vdacna ze mam zdrave dieta a bolo mi uz potom uplne jedno ako sa dostalo von, uz som to chcela mat za sebou ;)

mary3
29. apr 2016

Tak ja som sa po cisárskom zotavovala oveľa rýchlejšie a lepšie ako po „prirodzenom“ pôrode.
1.pôrod cisársky- rana sa hojila rýchlo, jazva je úplne bledá a nemala som s ňou žiadne problémy, bolesti neboli až také strašné, skôr také nepríjemné ťahanie, to prvé rozhýbanie bolo ťažšie, ale potom sa to každým dňom zlepšovalo....
2.pôrod vyvolávaný, hrozné kontrakcie, pomalé otváranie, veľké popôrodné poranenie... + ten strach, keď som už zatlačila neviem koľkýkrát a stále nebol malý vonku, nikdy viac....

sardinka335
29. apr 2016

Podla mna je to všetko velmi individuálne, čoho sa ,,bojí,, jedna to nerieši druhá. Ja som porodila 3x prirodzena ako cigánka.....do hodiny bolo po všetkom aj s chlpami. Behala som uz v ten den zatial čo tam po SC zeny skuvinali nacievkovane.

@jabadaba ja mam tiež jednu znamu čo rodila cisarakom. A z vaginalneho ma neviem aku ,,traumu,, ze to tam dole uz nebude take ako bolo, furt to omiela, ked sa bavime o porodoch. Ach...mat tieto starosti a Ročildov plat. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre