Pokles močového mechúra po pôrode

tinuska999
2. nov 2014

Ahojte, som 2 mesiace po porode a na kontrole po sestonedeli mi lekar povedal, ze mam poklesnuty mocovy mechur do posvy, tzv. cystokela. U mna to vyzera na druhy stupen, citim taky tlak, ako ked vypadava tampon z posvy a viem si nahmatat mocovy mechur na vstupe do posvy:( lekar odporucal operaciu - prichytenie mocoveho mechura a brusnu stenu, ale citala som, ze taketo operacie nemaju dlhodoby efekt a do 5 rokov je to v povodnom stave aj s inkontinenciou:( som z toho zufala, stale placem, lebo nejak nevidim vychodisko z tejto situacie:( Mam 35 rokov a myslela som si, ze taketo veci budem musiet riesit az po prechode:( cvicim Kegelove cviky, ale nejake zlepsenie zatial nevidim, ale su to necele dva tyzdne, tak snad to este zaberie...
Ma niekto tiez takyto problem??? Bol niekto na operacii a ake ma s nou skusenosti? Ako dlho ste s tym zili, kym ste sa odhodlali na operaciu? Dakujem za kazdu radu.

skorica05
26. júl 2018

@melisska242 ja ked stahujem a povolujem tie svaly panvoveho dna, tak mam nutksnie chodit na wc , cele to mam okolo tej mocovej rury citlive akoby podrazdene a to ma od cvicenia odradza. Nic take ste nepocitovsli v zaciatkoch cvicenia?

zanalab
27. júl 2018

@skorica05 Áno,tiež som toto presne mala na začiatku. Som si hovorila,že až tak zle som na tom bozeee.Som mala pocit,že sa pocuram pri cvičení. Počkala som pár dní a skúsila zas.A už to bolo ok.Mne sa zdá,že sú dni,keď je to horšie.Alebo to súvisí so sexom.Taky mám pocit.

lilinka234
26. mar 2019

Baby, dovolím si obnoviť diskusiu. Som 3 týždne po pôrode. Na konci tehotenstva som cvičila s aniballom, mala som pocit, že svaly panvového dna pekne ovládam, ale syn sa narodil s vyše 4a pol kila a ja som sa natrhla. Síce iba dva stehy, ale sú pri močovej rúre... Plus doma starši syn, ktorého som dvíhala (nikto mi nevravel, že nemám)
No a včera vypadol prvý steh a ja som si vzala zrkadielko a skoro som odpadla. Niečo mi z vagíny akoby trcalo von, akoby hrca tkaniva z vagíny. Keď mám rozkročené iba trochu tak je to sotva vidieť, ale ako som si čupla, tak mi to ozaj precnieva vonku... To je ono? Ten prolaps? Čo s tým? Utekať k lekárovi hneď, či až po šestonedelí?
A ako s tým žijete teraz?

zanalab
26. mar 2019

@lilinka234 Ano to je to. Ale to sa ešte stiahne, ale nesmiete sa namahat. Aspon pol roka. Alebo aj rok. Ist k lekarovi podla mna nema zmysel.

bubinka138
10. máj 2019

Ahojte ja som 10 mesiacov po pôrode a teraz som dostala menštruáciu, predtým som používala kalíšok tak som ho hneď zaviedla, ked som ho išla vybrať zacítila som niečo čo tam pred tým nebolo...pozerala som všeličo a je to asi toto čo máte vy alebo prepadnutá maternica... Myslite si že môžem používať naďalej kalíšok?? Objednala som sa k doktorovi ale až za tyzden tak som zvedavá čo má povie...asi by som mala začať cvičiť tie cviky, že? Ďakujem za odpovede...celú noc som googlila, že čo to môže byť 😓

zanalab
11. máj 2019

Ja idem o mesiac na operaciu. Ale len zadnej steny. Predna je celkom v pohode, teda nie stav na operaciu. A hovoril ze najlepsie sa osvedcili vraj vaginalne činky ženám. Na ktore sa postupne pridavaju zavazia. A ta cinka je v tom dobra, ze popritom sa normalne chodi, ci stoji. Doma, bez spodneho pradla napr v sukni, ci pyzame

bubinka138
11. máj 2019

Čo,, no som zvedavá čo to budem mať ja...dúfam, že sa mi to nejako popravi....držím palce

enuskama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubinka138
10. jan 2020

@enuskama chvalabohu som mala vsetko v poriadku aj kalisok môžem používať

juya
9. feb 2020

@zanalab Ahoj, plastika posvy...cize ani pelvictoner nepomohol a mechur ostaval prepadnuty? Aj unik mocu si mavala? Dufam, ze operacia dopadla dobre. Ja mam steny posvy udajne bez poklesu, ale unik mocu mam a nikdy nemam pocit tej ulavy prazdneho mechúra, ani po vycikani, a musim niekedy moč vytlacat v stoji, aby som dokoncila potrebu.

zanalab
9. feb 2020

Pelvictoner je dobry ako prevencia. Ale ja som mala uz tu kélu a to bolo treba odrezat, aby nevytrcalo. Ale cvicim stale. Ja som mavala cudny pocit s mocenim, akoby mi stale bolo treba ale cvicenie pomaha velmi. No ked nemas pokles stien, tak sa cudujem, ze aj tak mas problem s mocakom lebo potom je asi ina pricina. Neviem...

zanalab
9. feb 2020

@juya A mala som na zadnej stene pruh.

tinkerbell
6. aug 2020

@mirkava ahoj, podarilo sa ti nejako vyliečiť problém s močovým mechúrom?

tinkerbell
6. aug 2020

@tinuska999 aj teba som sa chcela spýtať, či si išla na operáciu alebo nie, pripadne, či ti niečo pomohlo.

mirkava
7. aug 2020

@tinkerbell nie vyliecit sa to neda, casom sa to trochu zlepsi.... pomoze operacia

tinkerbell
11. aug 2020

@mirkava a bola si na operácii?

mirkava
11. aug 2020

@tinkerbell nie este nie... operacia sa odporuca az po 50tke, ale je to celkom v pohode... da sa s tum zit

tinkerbell
11. aug 2020

@mirkava ja som teraz začala cvičiť tento cvik na precvičenie najhlbšieho svalu panvového dna a dosť mi pomáha. Predtým som 5 mesiacov len sťahovala svalstvo okolo zvieračov a myslela som, že to sú tie svaly, ktoré treba cvičiť, ale vôbec mi to nepomáhalo. Na konci sú 2 videá a v tom prvom je vysvetlený ten cvik https://skolapanevnihodna.cz/videokurzy/videoku...

Operácia vraj pomôže len na chvíľu.

ketrin
11. aug 2020

Možno by pomohla fyzioterapeutka:

https://www.youtube.com/watch?v=utN36Y9n7gE

ale je to asi na osobnú konzultáciu

mirkava
12. aug 2020

@tinkerbell bola som na tej skole panovoveho dna. Poznam tie svaly ktore treba stahovat, ale mne to nepomaha. Tie svaly su tak dotrhane ze toto im nepomoze. Aspon v mojom pripade. Ale dakujem za video. Nevedeka som ze to maju aj na nete

erika20162019
1. máj 2021

@melisska242 Mozem sa spytat? Naozaj sa Ti upravila ta maternica sama po cviceni, teda posunula sa vyssie? Ja mam tiez tento problem ale uz tak, ze mi asi 1-2cm trci von... Nechcem to zatial riesit operativne pretoze chcem mat este babo a bojim sa, ze potom by to uz nebolo mozne. Ako to bolo po intimnej stranke? Ja mam strach, ze to partner bude citit, ze nebude mat z toho sexu nic, ze nebude vediet vojst dnu, a ze mna to bude boliet...mne je to neprijemne ked mi to hlavne uz popoludni vychadza von, dopoludnia sa este da. Cvicim ale nie intenzivne, kazdy vecer tak 5-10 minut.

erika20162019
1. máj 2021

@mimake Mozem sa opytat, ako si potom pokracovala. Aj ja som si tam dole nahmatala hrcku, vychadza von viac uz popoludni tak 1-2 cm. Je to prepadnuta maternica. Chcem mat ale este babo tak neviem co dalej, doktory rozpravaju rozne, to som uz bola pri 5tich a kazdy ine vravi. Tiez sa bojim intimnej stranky, sexu, co ak to partner bude citit? Nebude moct vojst dnu? Ja budem mat bolesti? Ako mu mam povedat, ze mi tam dole nieco trci von? Hrozne.

tinkerbell
1. máj 2021

@mirkava áno keď je odtrhnutý sval (väčšinou m. levator ani), tak cvičenie už tak veľmi nepomôže. Ja už som si kúpila online kurz metódy 3x3, cvičím každú hodinu cca 3 minúty všetky 3 vrstvy PD (nie iba sťahovanie zvieračov) + prestala som zdvíhať dcéru + pri každom väčšom pohybe alebo zdvihnuti niečoho (aj ľahkého) robím tzv. zámok (svaly PD vytiahnem hore a podržím), a teda musím povedať, že mi to veľmi pomohlo. Už mi nič nevylieza von a pocit tampónu úplne zmizol. Chvalabohu.

sofia1410
1. apr 2024

@tinuska999 ahoj prosim ako to myslis plny posvovy vchod Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre