Poloha plodu pred pôrodom

kikusha2212
30. mar 2023

Ahoj. Najde sa tu mamicka, ktora mala babatko ulozene v takejto polohe a porodila ho prirodzene?

svetlonos
30. mar 2023

@kikusha2212
ahoj, takto sa stocilo male jednej spolurodiacej. Ja v jednej izbe, ona v druhej a hrozne som ju pocula skryknut. Medzi kontrakciami som sa pytala ci je ta zena ok. Chcela som epi, dr nestihla, museli jej robit prero skrutenie akutny cisarsky.
Nakoniec sme boli spolu na izbe a hovorila o tom, ze sa jej maly takto stocil a aj ked skusali chvilku aby porodila, neslo to. Malemu klesli odozvy srdiecka. Za 10 minut bol vonku a za 15 u otca na rukach.
Ona za chvilu po narkoze fit, a malinky si stale spieval 🙂. Fakt si cely casctak nôtil, bol pokojny cele dni. Ona sa tam nudila doslova.
Pisem obsirne, to len aby si vedela aj dobry priebeh ak je to tvoj pripad. Drzim vam palce 🙂

kikusha2212
autor
30. mar 2023

@svetlonos dakujem, skor som v dufala v opacnu situaciu. Ja mam takto maleho uz dost dlho a vyzera to tak, ze sa otocit uz nemoze, citim ako je zaprety aj o rebra aj o panvu. Ale chcu ma nechat rodit prirodzene, ze s kontrakciami sa este stoci. Velmi sa toho bojim.

zuzka1008
30. mar 2023

@kikusha2212 skuste polohy pri ktorych sa dieta vie este otocit. Ja som mala malu otocenu zadkom dolu a par dni pred porodom sa otocila.

kikusha2212
autor
30. mar 2023

@zuzka1008 ake su to polohy prosim? Co pomohlo?

zuzka1008
30. mar 2023

@kikusha2212 ja som pouzivala len to co som sa docitala ne webe. Poloha na styri. Zosuladit dychanie. Mne bolo takto prijemne aj dietatko sa takto otocilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre