Popôrodná depresia. Vyrozprávajte sa

sunny6
11. apr 2006

Ahojte mamicky,zakladam novu temu a to poporodna depresia.Ja mam teraz 6 mesacne babo a som stastna 🙂 ,ale prve 2-3 mesiace boli tazke.Navonok,pred ludmi som bola v pohode mamina,ale sama a pri partnerovi som bola zamknuta a mala som dni ked som len plakala bez priciny.Otvaram tuto stranku nielen pre babenky ,ktote tym presli,ale aj pre tie,ktore maju prave teraz podobny problem a nevedia co sa snimi deje a chcu sa o tom porozpravat,alebo si aspon precitat prispevky.Tymto vam chcem povedat ,ze je to normalne. 😉

clovis
6. nov 2015

@garrincha tvoje priznaky zodpovedaju depresii a zial ono to neprejde sameod seba, treba vyhladat pomoc psychiatra, lieky pomozu a vyliecia, ale treba ich uzivat dlhsie, podla stavu urci lekar.. urcite chod, netreba sa hanbit, je to choroba ako kazda ina. Potesim, liecitelna, ver mi, zazila som, tiez som nevedela, co sa deje, ale pomohla mama, ktora priznaky rozoznala a poslala ma k lekarovi. Ak sa to nelieci, moze sa to zhorsit a potom bude liecba dlhsia. A co je tiez dolezite, aby bola cela rodina v pohode, musis byt zdrava ty. Drzim palce.

silvika99
6. nov 2015

@garrincha suhlasim psychiater psycholog je len na vypocutie. Neboj nemas to také vážne ani dlho dostanes sa z toho ale chod za lekarom

garrincha
6. nov 2015

@clovis @silvika99 dakujem zienky v pondelok to hned riesim ja sa za to nehambim mala som to uz po prvom porode, zial vtedy som nevedela o co ide preslo to az po roku a pol ked som nastupila do prace do vtedy som sa trapila, ale to uz nechcem zazit, nechcem trapit ani seba ani svojich blizkych takze urcite vyhladam odbornu pomoc a urcite sa ozvem ako som dopadla, este raz velmi pekne dakujem aj toto mi pomaha 👍

myskacici
21. jan 2016

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Mám 3 mesačnú dcérku. Tehotenstvo som mala dosť náročné, vracala som do 8. mesiaca. Mala som problémy s krvou, pulzom atď. Proste som to zvládala ťažko. Bola som celý čas PN. Počas tehu som pribrala neskutočných 30 kg. Z 52 kg atraktívnej baby sa stala 82 kilová tučibomba s nenormálnymi striami. Keď som porodila (sekcia), tak sa to začalo. Od prvého dňa som mala taky´divný pocit, že sa nedokážem tešiť so svojej vytúženej dcérenky. Nebolo to však nejak veľmi silné. Pripisovala som to problémovému tehotenstvu. Hneď prvý deň, ako nás pustili domov z nemocnice tak som dostala zápal prsníka 41 stup. horúčky k tomu. Zopakovalo sa to 3x za sebou. Potom som stratila mlieko a malá je odvtedy na UM. ☹ Ja vlastne ani neviem kedy, som začala o sebe uvažovať ako o škaredej a neschopnej žene. Ani sama tomu nemožem uveriť ako som sa mohla zmeniť. Bola som ozaj kočka, perfektnú prácu som mala. Bola som so sebou spokojná. Ale po pôrode sa to zmenilo.....strašne ma trápi to, že vyzerám tak, ako vyzerám, som z toho smutná, nešťastná. Predtým som mala bezproblémovú krásnu pleť. Teraz som vkuse vyhádzaná. ☹ s tou nadváhou to je hrozné. Aj keď sa stravujem dobre, zdravo, vždy ma prepadne po čase nenormálna chuť na sladkosti, ktorú nedokážem ovládnuť.....Ja nechápem čo to so mnou je. Vždy večer, na mňa príde taká zima.... že sa musím poobliekať ako eskimák, aj ked máme doma teplo. Neviem či to s tým nejak súvisí. Plus už aj zápchy začínam mávať. Neviem, poradte mi niekto, mám depresiu??? Alebo čo mi vlastne je? Stavy úzkosti nemávam a nemyslím na samovraždu, nikdy by som to nespravila. Len mám pocit, že všetci sú lepší odo mňa. žiarlim na každého. Na iné ženy , ktoré po pôrode vyzerajú akoby ani nerodili, na svoju švagrinnú a tak.....chcem, aby to skončilo. Mám dobrého muža, ktorý o tom nevedel, pretvarovala som sa, ale nevydržala som a zistil, že mi niečo je. Momentálne je v zahraničí a vráti sa o nejaké 3 týždne....strašne mi chýba 😢 Bývam so svokrovcami, sú super, ale predsa, svokra nieje ako mama, oničom nevedia. Vlastne ani moja maminka o tom nevie, lebo má problémy s tlakom a nechcem ju trápiť. ☹

nevenka
21. jan 2016

@myskacici ahoj, podla mna sa treba niekomu zdoverit, ak nemas kamaratku, tK skusit babo nechat postrazit svokrovcom a ist za psychologom, mozno Ta navedie na iny smer uvazovania, pomoze utriedit si myslienky a vyjadrit emocie...dcerka ma 3 mesiace, mne prave vtedy zacala vrcholit depresia, ale akonahle zacal syncek lepsie spat a zomkla sa cela rodina, aby mi pomohli, tak sa mi to zlepsovalo. Ja si aj teraz pripadam hrozne, pri detoch som zabudla aj nasobilku, prichadzam o vlasy a plet ank nehovorim. Este mas rozhadzane hormony, rehotenstvo, porod, laktacia, strata mliecka - to zamava so psychikou. Skoda toho mliecka - mne prave kojenie pomohlo schudnut, a to som zo zaciatku len odsavala a davala z flase. Horor. Druhe dieta mi pije krasne, ma 4,5 mesiaca, ale zase priserne kolikuje. Nevyberies si. Po druhom som pribrala 18 kg, 7 je dolu, a tie zvysne sa drzia a zeriem ako besna, ale snazim sa doverovat telu. Ty to mas o to horsie, ze tjk nejde do mliecka uz, ale ak by si chcela, laktacia sa da obnovit, na to by bolo treba laktacnu, ale zase na druhej strane mozes intenzivnejsie cvicit. Momentalne nosim jedny zmolkove leginy a striedam 2 pulovre, to je moja garderoba, niet casu sa upravit a kupit na seba daco pekne. Tiez som nie zo seba nadsena, ale dcerka Ti to vynahradi. Zacne sa usmievat, rehotat, otacat sa na brusko, lozit, a ked bude mat ako to moje prve mladatko, 2 roky, a povie, mamika, mamika a bude Ta pusinkovat, stastim sa zblaznis a zabudnes na vsetko zle, smutne a to, co si mala predtym. Ono materstvo zenu strasne zmeni, urcite sa skus niekomu zdoverit, ak mate dobre vztahy, pochopia Ta a podporia...aj ja som mala stavy, ze "bolo mi toto treba?"...a niekedy mi chyba len tak si niekam ist, zabavit sa a spat hoci od vecera do obeda 🙂, ale zase tie slniecka za to stoja...bude to len a len lepsie...

nevenka
21. jan 2016

Ospravedlnujem sa za preklepy, pisem z mobilu a dietko na mne odfukuje 🙂

simaaprilova
21. jan 2016

Ja som mala stavy take ze som neschopna mama a este k tomu moje sebavedomie,ktore som mala pred tehotenstvom uz som ani nevedela ci ho niekedy znova najdem.tak ako opisujes...telo uz nie je take ake bolo pred tym,zivot tak isto.ja som mala pocit ze nezvladam malu,domacnost,varenie,dokonca ani taku banalitu ako ist na zachod:-/ a ako je do certa mozne ked idem na prechadzku jak zombie unavena ale idem kazdy den za kazdeho pocasia a stretnem inu mamicku ktora je nastajlovana od hlavy po paty s usmevom na tvary s telom bohyne.ja mam pocit ze jedina moja uprava je rozcuchany drdol na hlave ktory mam aj v noci ked vstavam k malej aby mi nezavadzali vlasy😀 depresie som mala a chytilo ma to vzdy ked moja mala zaspala cize o 03:00rano.(mala aj hrozne koliky)vzdy som si poplakala nad sebou ze co robim zle,co sa to stalo....ALE mam super manzela ktory mi je velkou oporou a on sa na mna nemohol pozerat dalej tak mi raz prehovoril do duse....noa fo ze nie je upratane,no a co ze nie je navarene,no a co ze nie hento tamto spravene a hlavne no a co ze mas strie,stratila si pevnost v urcitych partiach - su to znaky a vysledok nasej lasky.vtedy sa nieco zmenilo vo mne a od vtedy nemam depresie na dennom poriadku mozno len raz za mesiac ked sa nahodou ze zbadam v zrkadle,vsetko mi ide nejak lahsie.

silvika99
22. jan 2016

@myskacici podla mna to moze byt proznak zacinajucej depresie a minimalne psychologovi sa zdover uvidis ako sa ti ulavi a mozno ti to tak pomoze ze to prejde ani nebudes vediet ako,,,,,,nic netreba zanedbat,,,a co sa tyka kojenia ja som proti kojeniu v zmysle ze musim musim musim teraz je velmi silna propaganda za kojenie a poznam veeeela zien co ma z toho depky a uzkosti ze nemoze kojit, alebo nedokaze a nechce odstavit a sa trapi len ona aj dieta, moja vyrastla na flasi a ze zdrava stastna vobec sa preto netreba trapit, aspon mala dost nikdy nebola hladna a mala pravidelnost, vedel dat flasu hocikto,,,,,

lenulienka86
1. apr 2016

Dievcata potrebujem pomoc alebo urychlovac casu nech je m0je dieta cim skor starsie. Ma 8mesiacov a ja uz zacinam kapitulovat. Uplne cele v skratke - nespim. A cim dalej tym spavam menej. Cca 4h denne s drbe mi z toho. Prestavam vykryvat. Co mam robit? Som vkuse chora a mojou inac doterax vzdy jasnou praktickou myslou viria iba same "vybrane" slova. Polku materstva si nepamatam lebo som cely cas v alfa hladine ale uz mi to zacina liezt na nervy. Od unavy zosaliem. Je tu niekto kto by mi poradil? Nepoznam ludi co sa liecia u psychologa ani u psychiatra a teda ani neviem ako to u nas funguje. Ale dala by som cokolvek za to aby som mohla mormalne fungovat a oddychnut si. Mala ma zobudi v noci 5 az 15x a ja mam take nervy z toho ze sa od jedu klepem a aj hodinu v duchu hresim a jasne ze nemozem zaspat. Za akym lekarom s tym ist? Predtava ma to bavit.

bluka2
1. apr 2016

@lenulienka86 Neviem, ale skusim, mozno by pomohlo, keby spala s Tebou (ak spite oddelene)? A Tebe jogu na precistenie mysle a upratovacku, aby si toho mala menej? Niekoho na postrazenie sem tam?

bluka2
1. apr 2016

@lenulienka86 Sorry, asi som uplne mimo...

lenulienka86
1. apr 2016

@bluka2 noo mala spi so mnou a budi ma tisickrat za noc. Tu neide o jeden tyzden. Skusala som vsetko. Potrebovala by som lieky na spanie take hlboke zeby ma nebudila alebo trik ako by mohlo dieta spat lepsie.

monikaparson
1. apr 2016

@lenulienka86 Ja ťa len chcem trošku povzbudiť, aj keď neviem, či sa mi to podarí a isto tu budeš čítať toľko rád ako to tak nemá byť, ale počúvaj svoje srdce, má to tak byť. Ja mám 22 mesačnú dcéru a sú noci, kedy ma budí stále a sú také kedy o nej ani neviem. Vnímaj a reaguj len na to, čo chce to malé, lebo ono to vie najlepšie. Tiež mám veľmi zlé dni, kedy som "zlá" aj na ňu, nikdy nič agresívne alebo tak, ale nevšímam si ju a "otravuje" ma, ak mi xkrát povie mama mňam (cicík) a pod. Keď už sa teda odslepím od toho čo robím a dám jej mňam a vidím aká je spokojná, tak ma vždy veľmi mrzí, že som tak sebecká a nereagujem hneď, lebo vieš, ono toto pominie, tí drobci tu nebudú večne a už teraz je toľko chvíľ kedy ani nevie, že existujem. Je to ťažké, veľmi ťažké, ale čím viac reaguješ na to, čo potrebujú, tým menej to pýtajú. Držím ti palce.

lenulienka86
2. apr 2016

@monikaparson ono nasa noc vyzera tak ze o pol osmej ju polozim do postielky a do 5minut spi. Odidem zehlit varit upratovat. Neprejde ani hodina a uz piskot zo spalne. Adelka sa snazi postavit sa. Dam jej cajik ponosim kym sa nezacne vzpriecat a zas ihned spi. Toto sa zopakuje 3x do polnoci. Dam jej nutrilon. A idem spat. Nemozem zaspat sledujem jak sa mala prehadzuje a prikryvam ju. Ledva zaspim hned sa strhnem. O tretej vacsinou mala place tak krmim a idem do inej izby spat do 7mej.

monikaparson
2. apr 2016

@lenulienka86 ja som ešte nespala celú noc a to v podstate nikdy nezaspávala o pol ôsmej ako ty píšeš, čiže každé mrne je iné a treba sa tomu len prispôsobiť alebo jasné, aj netreba, to už záleží na každom ako si to zariadi.

vratina
4. jún 2016

@lenulienka86 a nejdu jej zubky?moj sa casto budi mrnci place prehadzuje sa ked idu zuby.. a to je skoro furt🙂 nastastie uz len posledne stolicky.nespi malo/vela cez den?mozno skusit dat jednu noc sirup proti bolesti jedna davka neuskodi a ked pospi lepsie budes vediet ci ju neboli nieco.

lenulienka86
4. jún 2016

@vratina presne ako pises. Zuby idu furt uz x mesiacov a este ani prve nema uplne vysoko. A furt zacne dalsi takze na toto jej sirup nedavam.. ved to by bola rok ci dva vkuse na sirupe. Hej neviem sa tomu p4isposobit uz len odratavam dni ked bude mat 8rokov. Vtedy uz hadam hoc aj nebude spat ale dam jej do ruky nejaky tablet a bude sa hrat s tym. Lebo fakt mi to uspavanie a nocne pochody po postielke budenie sa krmenie a vlastne skoro vsetko nerobia dobre. Brala by som 6h spanku denne ale keby to bolo nerusene. A bola by som paradne vyspata.

nevenka
4. jún 2016

@vratina ja sa pridam, asi to tiez skusim s tym sirupom. Dcerka mi ako 9 mesacna spi len 2x 30 min. denne a v noci 8 hodin, co je podla mna malo. Zuby idj naraz 4 a za nimi pojdu dalsie. Od malinka ju bolieva hrozne brusko, bez rurky sme nefungovali. Uz 3. rok nespim, starsi nastastie v noci jz vyvadza vynimocne, ale aj on spi malo, rano o piatej - siestej mame budicek...☹

vratina
5. jún 2016

@nevenka existuju aj homeopatika Camilia aj tie su fajn nasmu zaberaju prip Viburcol cipky tie som nedavala ale chvalia si ich mamicky alebo len lokalne gelik. mam skusenost ze ked sa dieta ulozi na nocny spanok skor viacej pospi len to moze trvat par dni kym si zvykne.

danielads
29. aug 2016

Baby trpím poporodnou depresiou pretože som mala druhý cisársky rez A okolie mi len vraví to zvládneš ale zhoršuje sa to vidím A cítim to na sebe. Čo mám robiť? Prejde to samo? Stále plačem neviem sa tešiť Z bábätka vyhýbam sa ľuďom neviem sa S nimi ani len rozprávať hneď ma chytá akýsi stres neviem si to vysvetliť 😢😢😢je mi smutno A veľmi kričím na staršieho začína sa ma báť 😕😕

abbey1
29. aug 2016

@danielads Sama to určite nezvládneš. Zájdi za odborníkom: psychiater, psychológ. Určite v tom nezostávaj sama. Ja nemám osobnú skúsenosť,ale v blízkom okolí ano. Rodina tiež musí pochopiť, že to nie je také pofňukávanie, keď sa nám len nedarí, ide o diagnózu, ktorá potrebuje odborníka. Neboj sa, krásne to zvládneš, ak na ten problém nezostaneš sama.

danielads
29. aug 2016

@abbey1 ja sa hanbím hanbím sa veľmi muž má nepočúva myslí si že prehanam nechce si to pripustiť vravím si som V poriadku ale nie som V poriadku. Ľudia ma budú ohovarat 😕narobim rodine hanbu. Mamina sa bude trápiť že tam pôjdem ona tiež vraví že to prejde ale necítim sa dobre už začínam pociťovať veľkú uzkostlivost stres sa prejavuje ale nemám mať Z čoho stres vôbec ale mám neviem sa ho zbaviť 😢😢😢😢😢😢😢😢

abbey1
29. aug 2016

@danielads Ty sa nemáš za čo hanbiť. Oni sa hanbia, keď majú angínu, zlomenú nohu,a lebo apendix??? Toto je rovnaké ochorenie. Kľudne si zavolaj do ambulancie mimo miesta svojho bydliska, keď sú ti klebety nepríjemné. Ale to by som vôbec neriešila. By sa oni divili, koľko ľudí dnes vyhľadáva takúto pomoc. Je to normálna diagnóza, ktorá potrebuje liečbu. to nie sú tvoje výmyslené náreky. Nepodceňuj to! Poznám prípad, keď to skončili veľmi tragicky. ty teraz kašli na ich reči a mysli na seba a svoje deti, pre ktoré chceš plnohodnotne žiť.
Pre začiatok zavolaj aspoň na linku duševnej pomoci. Oni ti dodajú silu ísť o odborníkovi a poradia, ako komunikovať doma.
Drž sa a hlavne vyhľadaj pomoc, ty sama najlepšie cítiš ako ti je a že ju naozaj potrebuješ.

jana_eyre
29. aug 2016

@danielads a čim.narobis rodine hanbu? Ze pôjdeš za psychologom? Dusevne problémy sú rovnake problémy ako ktorékoľvek ine, to si musis uvedomiť aj ty.. Nie je žiadna hanba zajst za odbornikom, liečiť netreba len telo ale aj dušu.. A keď nemas podporu v sirsej rodine, nevrav im o tom.. Je síce smutne ak majú také názory, ale to neznamena, ze sa mas teraz zozierat a neriesit.. Mysli najmä na svoje deti, tie ta potrebuju zdravú.. Drzim palce..

lenulienka86
29. aug 2016

O caute 🙂 v slzach tu citam o poporodnej depresii... ja uz mam depresiu asi totalnu nie iba poporidnu. V pohode s tym zijem uz rok. Revem slabnem chradnem. A najhorsiu depku mam z tohti leta. Pretoze uz som tak zdravotne vyslabena a permanentne chronicky chora ze uz neviem ci ma daju dokopy. Nikdy som nemala depresiu a ani po porode som nemala taku depku ze neviem z coho. Ja presne viem z coho. Decko ma odpisalo na totalku. Z unavy z nevyspatia. A uz po roku idu choroby a realne problemy. Psychiater by mi nebol ani na dobry pokec. Mojim jedinym snom je teraz upadnut do komy a prebudit sa o 5rokov. Ale krasna stihla a nech som oholena az by sa tak stalo. Cely august som nachladena mam zapaly brala som atb a o tyzden na to znovu silna nadcha. Uzasnym zazrakom dieta este chore nebolo a ja mam spomienky ze zas ja som este nebola zdrava.
Co som komu urobila.

nevenka
30. aug 2016

@lenulienka86 a realne z okolia ti nema kto pomoct? Myslim tym zobrat dieta a nechat ta vyspat, nic nerobit, naozaj sa vyspat. Lebo toto poznam. Po druhom porode som prisla z porodnice ako z dovolenky, take super dieta som mala, ale po mesiaci hotove peklo. Nespalo, kolikovalo, starsie ziarlilo a budilo sa tiez, oducali sme od plienok. Teraz som dost vycerpana, ale je taka zlata, ze nejako som na tom zazrakom lepsie. Psychiater moze vypocut a dobry je taky, co sa sam aktivne pyta ako sa citis, urci spravnu liecbu, nasadi lieky a do cca 2 tyzdnov ti bude lepsie, postupne, mozno zo zaciatku, kym si zvyknes na lieky, sa to prechodne zhorsi, ale na to obdobie budes mat lieky na upokojenie, napr. taky lexaurin a pod., docasne. Ja by som psychiatra nezatracovala, ale dobre je mat niekoho, kto ti postrazi dieta. Potrebujes realne sa aj vyspat, nielen lieky brat. Ja som to dala zatial bez liekov, mne pomaha viera a hlavne svokra v tomto, co je asi paradox, no...realne mama pride deti strazit, ale citovo ma podrzi prave svokra lepsie, manzel nechape, proste depresii nerozumie, nikdy nic take nezazil. Poznam pripad, ze to nedopadlo dobre, hoci sa clovek liecil, mozno to bolo prave nespravnym prristupom okolia, bagatelizovanim a zlahcovanim problemu a on sa len uzatvaral coraz viac do seba a ublizil si ☹...takze bud opatrna a ak ti nie je dobre, bez k doktorovi a hned!

nevenka
30. aug 2016

@danielads vyhladaj rychlo odbornika, psychiatra a rychlo, nie psychologa. Psychiater ti mozno odporuci aj konzultacie u psychologa, mne to tak naordinoval, ale nakoniec ja som ani lieky nebrala. Ale poviem ti, ze poznam jeden tragicky pribeh a stal sa v okoli v rodine tu nedavno a presne o tomto to bolo, vsetci zlahcovali jeho pocity, nechapali. A uz nie je medzi nami ☹...stale o nom rozmyslam a vnimam, ze aj nado mnou to visi ako damoklov mec a raz sa to mozno zosype, ze bez liekov to nepojde. Celkovo som smutnejsie ladena osobnost. Takze este raz, konaj! Da sa citit lepsie! Mozes byt stastna, naozaj, hoci teraz si velmi smutna, viem, ako sa citis...

sardinka335
30. aug 2016

@lenulienka86 čítala som tvoje prispevky, pamätám si ešte tie pred tvojim porodom v Hainburgu...stres pred porodom, porod v tom slávnom H. si mala tiez na prd...potom problémy s kojenim - stres...a ked sa do toho da nevyspatie tak na depku je ,,zaděláno,,.
Ako nechcem rypat ale prečo sa napr. nestriedaš s mužom? Myslím tie noci? Vieš ako máš LEN 1 zdrave dieta a si ,,na nervy,, takze niekde robíš sakramensku chybu. Neziadaš o pomoc, vyhovorka - nemam koho neobstoji. Komu pomoze ked sa zrutiš? Teraz fyzicky a neskor psychicky. Daj si do poriadku svoj rezim dna. Ja mam doma o mesiac staršiu dceru ako ty. Uzkosti som mala po kazdom porode aj ked po tomto uz je to lepšie. Psychika suvisi s fyzičnom. Ak si neni v pohode tak ani telo nebude a ,,uteká,, do choroby a aspon tak hlada ,,oddych,,. Ja mam nastaveny ,,režim dna,, nebeham okolo 1 dietata ako splašena kobyla, kludne lezim na gauči a mala sa hra alebo vytahuje šufliky a chodi po byte. Stačí 15 minut a pomoze to. Da sa to. Som umyta, oholena, aj nafarbena...mala stoji pri vani a pozera. Alebo mi tam sem tam niečo pride hodit - aj knižku. Všetko sa da, len ked je človek v ,,autnej faze,, nervov tak sa nevie naštartovat. Pomoze odbornik, mne velmi pomohla doktorka.

nevenka
30. aug 2016

@sardinka335 na jednej strane suhlasim, ale zase ja kojim, neviem ako baba, co pise. Ja sa v noci nemam ako striedat, kedze jedine, ci je najrychlejsie, je psnik. Ale pomaly chcem na noc odstavit. To este len bude nevyspatia. Ale ako fakt to lutovanie sa nema cenu, lenze v tej akutnej faze je dobry niekto, kto vypocuje a empaticky pochopi. Mne ked v tom najhorsom niekto povedal, ze ved mas zdrave dieta, daj sa dokopy, bude to dobre, najradsej by som z okna skocila, ako fakt. Keby som mala prve dieta take kolikovite ako druhe, tak tu mozno ani nie som uz. Pri druhom som bola pripravena na najhorsie a dobre som spravila a mala to stastie, ze mam mamu, co mi pomohla a pomaha. Tak ked nik nevypocuje, tak skusit toho psychiatra, tn to ma v popise prace...no len je dobre najst dobreho psychologa a lekara zaroven je fuska. Nie je to len o liekoch, ale veru aj o tom rezime dna a ked nepojdem na prechadzku aj 3 dni, tak sa svet nezruti. Ako mi suseda tu furt vytyka, ze malo chodime von. Co ona vie o nas, do kelu?

sardinka335
30. aug 2016

@nevenka myslím ze ona nekoji od začiatku takze v tom problém nebude. Samozrejme rady typu daj sa do kopy su neučinne ale treba sa na to pozriet aj racionalne nie len pod nanosom depresie ktora tiez nič dobre neukazuje.
Dnes je moda otročit detom 24/7 a ktora matka na seba ,,menej myslí,, ta vyhrava. Tá ktora ma nalakovane nechty sa určite flaka... 😀 😀 😀 ako nepochop to zle, jasne ze o ročne sa treba starať 😀 mam ho doma a ešte dve k tomu. Ale ked nezvladam a nevladzem tak nekompromisne dam deti ich otcovi aby na par hodin s nimi zmizol von. Vela spravi rezim dna, organizacia, ked dieta spi ist spat s nim - to sa pri 1 dietati naozaj da. Moja doktorka mi povedala, ze ak uz je to v štadiu ze sa vrieska na deti a matka non stop nervozna tak uz to chce pomoc. Lieky nie su všetko to je jasne, ale mozu pomoct, zavisi na človeku v čom je naozaj problém...niekomu postačí uprava rezimu dna a dokaze sa reštartnut a niekomu nie. Mne to nestačilo, brala som aj lieky a postupne prišlo zlepšenie aj liekmi a aj ,,terapiou,,. Dnes ich uz nepotrebujem, klop klop zatial.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre