Popôrodné depresie

vivienka201
4. mar 2013

Dobrý deň...

Bývame v spoločnej domácnosti so svokrovcami. Všetko bolo SUPER so svokrou sme si rozumeli,chodili spolu na nákupy, na kávičky...až do dňa kým sa nám nenarodila dcérka.Ako som prišla domov z nemocnice začala som byt na nich priam alergická a je mi to už veľmi neprijemne, pretože ich mam rada no zaroveň im veľmi ubližujem..Ako som spomínala bývame v jednej domácnosti a tým máme aj spoločný vchod a to keď idú do obchodu vždy zaklopú a malá je z nich ,,hotová,,. Dokonca svokru začala volať mama...a to keď som prvýkrát počula, tak som myslela ze sa zbláznim...Prosím poraďte mi niečo, ako sa tých depresii a hlavne tej ,,alergie,, zbavím....:( Už som s toho fakt nešťastnááááá... vopred veľmi pekne ďakujem...

sympa1
4. mar 2013

@vivienka201 a nieje to viac žiarlivost na svokru ako poporodna depresia??? skus to nejako prekonať..ved tebe ani malej nechcu hadam zle..tesia sa z vnucky ako ty s dcerky 😵

vivienka201
autor
4. mar 2013

Veď už aj takto si to hovorím,ale...neviem...Jeden deň je dobre a druhý úplný opak... :( Aj dnes sme sa ,,pohádali" ,lebo umývala schody a malá len s ňou ani jesť mi nechcela, ani spať len starká a kričala mama, mama...:( Neviem či je to žiarlivosť ja si skôr myslím,že tým ,že sme spolu každý deň tak si už lezieme na nervy...Aj keby som to veľmi rada zmenila...len neviem ako..neviem to tak potlačiť...už som bola aj u psychiatričky ale nepomohlo....:(

ingridka07
4. mar 2013

odstahuj sa, asi najlepsie co by si spravila. Mladí maju byt sami a bude pokoj 🙂

lulu090
4. mar 2013

@vivienka201 suhlasim s ingridka07, ak mate moznost, odstahujte sa. ten isty problem mame v rodine (moja sestra) a tiez som jej navrhla, aby odisla, lebo sa bude len trapit...

balazienka
4. mar 2013

Ja som po porode trpela taktiez poporodnou depresiou a vsetko a vsetci mi liezli na nervy. Nevedela som, co robit a bola som z toho strasne nervozna,ale po case som sa z toho dostala za vydatnej pomoci svojho manzela. Skus si trocha obcas najst cas len sama na seba a dohodni sa so svokrou na urcitych pravidlach a ak to ani po case neprejde, tak pouvazuj nad stahovanim.

happyfrog80
4. mar 2013

hej mala by si ist niekde aj ked viem ze svokrovci vam v tomto dost pomahaju ale niet nato ked ste sami ,ja som utiekla s mojim do zahranicia od svokrovcov bo vsetkeho moc skodi,aj ked svokrovci boli ok ,proste vsetko vidia a nemusia 😉

kattrin5
4. mar 2013

Presne maju ludia rodina maju but sami...my sme tiez boli so svokrovcami asi rok oni su uzasni ludia ale sami je sami....tiez mi svokra sam zacinala liezt na nervy ked sa nam narodila dcerka🙂

vivienka201
autor
4. mar 2013

Dievčatá ste ÚPLNE ÚŽASNÉ a ĎAKUJEM za všetky odpovede...🙂

Je pravda, že najviac trpí môj manžel, pretože je medzi dvoma mlynskými kolesami... Na jednej strane ja a malá a na druhej rodičia...Ja svokrovcov mám rada, ale keď to takto pôjde ďalej, tak to bude ešte horšie, ako je.... S ubytovaním to riešime,ale sa bojím,že zase bude zlé,že to chcem ja a úplne ma zavrhnú...Všetko si strašne vyčítam,aj keď svokre poviem svoj názor,hneď sa jej idem ospravedlniť...Povie mi,že keď niečo mám nech jej to poviem,ale keď aj poviem tak sa so mnou nerozpráva a ani za malou nepríde,že nechce otravovať...Už neviem,ako mám reagovať..Keď nepoviem je zle a keď poviem tak je ešte horšie... 😒

atka3
5. mar 2013

neviem,ale ja by na tvojom mieste ak máš dobre vzťahy so svokrou sa s nou v klude porozprávala,že čo pociťuješ a aby sa nehnevali,že si z toho nervozna.možno ti aj ona sama poradí,alebo nejak obmedzí styk s malou. ja som žila s rodičmi a ked sa mi narodila dcéra tiež volala starkú mama,lebo nevedela povedať baba,alebo starká.ved ona v tej hlavičke malej ešte nevie čo a ako. a zase ver deti potrebuju starého rodiča,časom ti dobre padne ked ti bude mať kto zostať s nou,ked ty budeš v práci,alebo ked bude chorá či prázdniny.ja by volila otvorený rozhovor

vivienka201
autor
5. mar 2013

atka3 ja som aj to uz skusila...povedla som jej co sa mi nepaci a to iste aj ona,no vzapati o par dni to bolo zase to iste..nechcem si s nimi pokazit este viacej vztah a preto hladame nove byvanie...ale popravde mam strasne zmiesane pocity...na jednej strane nechcem odist lebo to tu mam rada no na druhej si myslim ze to bude najvhodnejsie riesenie...
a to ze mi vadi ze su kazdy den u nas ved s manzelom nemame skoro ziadne sukromie...

vivienka201
autor
11. mar 2013

Takze dievcata len vam chcem oznamit ako dopadol moj ,,pribeh,, KUPILI SME SI BYT a na jesen sa stahujeme 🙂 este raz vam chcem podakovat za rady a za podporu...🙂

bendelacik
13. júl 2014

@vivienka201 Vivien, zatail ako citam Tvoje prispevky tak vsetko sedi aj na mna....Uz je to nejkay mesiac co si pisala.....ako to zvladas dalej? Pohla si sa niekam? Zlepsilo sa nieco? 😉

vivienka201
autor
6. aug 2014

ahojte dievcata....zvladame to fajn...byva sa nam skvele...a o mesiac nam pribudne dalsie dievcatko....depky su fuc a dufam ze sa po druhom porode nevratia....🙂

vivienka201
autor
17. sep 2015

dievcataaa ....dlho som tu nebola...pisem vam ze sa mame FANTASTICKY....mame Barborku a 4.10 bude mat rocik....

patkaza
26. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

som rada že si sa z toho vymanila http://akoapreco.com/ako-spoznat-poporodnu-depresiu/ ... a čo najviac pomohlo ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre