Popôrodný pás

crazy55555
25. sep 2013

Potrebovala by som poradit ohladom poporodneho pasu...citala som tu na MK na tuto temu ale väcsinou pisali skusenosti tesne po porode...Ja som po porode rok aj 4 mesiace a teraz som si objednala na nete pas. Mam väcsie boky a brucho je trochu ovisnute a akoby som mala este 5 mesiac tehotenstva. Zacala som trochu cvicit...ale chcem hlavne vediet ci aj teraz sa mi to oplati nosit alebo sa mam na to vykaslat. Hrozne mi vadi ze mi zo vsetkych veci vytrca to co vobec nevyzera pekne 😒

tanicasz
25. sep 2013

Neviem, ja som nosila pás tesne po pôrode, zdalo sa mi, že pomohol, trocha sa určite stiahlo. Ešte stále mám ale brucho, akoby kožu previsnutú, no pás už nenosím. Osobne si myslím, že najviac na to pomáha cvičenie, rozbijú sa tuky, spevní svalstvo.

nicolle21
26. sep 2013

@crazy55555 čo ja viem, ten pás sa nosí po pôrode práve kvôli rýchlejšiemu stiahnutiu maternice, pás nemá ako spevniť svalstvo, reálne na to pomôže jedine cvičenie.. ak to chceš poriešiť z vizuálneho hľadiska, tak skôr nejaké sťahovacie prádlo, ale pás podľa mňa už nepomôže veľa, resp. on to možno zakryje (ako to prádlo), ale to ovisnuté tam stále bude.. ☹ ja sa už tiež pár týždňov chystám kúpiť nohavičky, cvičenie mám ešte zakázané, vraj až 6 mesiacov po sekcii môžem, tak "super", nad jazvou mám taký prevísajúci vankúš tuku, že sa na seba ani pozerať nemôžem 😒

linda20111
26. sep 2013

@crazy55555 tiez si myslim ze teraz uz je to zbytocne. radsej trosku viac pohybu, nejake cviky na tie nepekne miesta a zlepsi sa to.. ak by si sa niekam chystala v priliehavych satach napr. na svadbu, alebo ples, tak vtedy pomoze to pradlo co pisala nicolle21, zakryje- stiahne to co nechces aby bolo vidiet 🙂

crazy55555
autor
27. sep 2013

No tak ako je mi jasne ze uz to nespevnim pokial nezacnem cvicit...ja len ze ci to nahodou niekomu nepomohlo aj neskor....zacala som nejake cviky na brucho a boky aj upravena strava a tak ale vaha mi neskutocne kolise,,,jeden cas mi ide v pohde schudnut aj 2 kg a potom sa to naspät vrati ...a to staci ze zjem len nejake to kuriatko v nedelu na obed...tomu uz nepochopim v zivote...tak aspon som chcela vediet ci ten pas nejako skrasli postavu ked uz nic nepomaha :(

nikollll
11. okt 2013

Podľa mňa by to boli zbytočne vyhodené peniažky. Nasadenie hneď po pôrode, ale pomáha. Pekne sa mi brucho stiahlo a nosila som ho ale mesiac. Cvičenie je asi najúčinnejšie v takomto prípade. Držím prsty!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre