Pôrod a panická porucha

iveta543
8. aug 2021

Zdravím je tu niekto kto rodil z touto poruchou?
Som v 15tt tehotenstva a tiež ma to čaká mám z toho obavy.
Vopred vďaka za každú skúsenosť a radu.

nika23t
8. aug 2021

@iveta543 ja. Aj keď to, že ide o panicku poruchu mi potvrdila psychologička až pár mesiacov po pôrode, ale už pred otehotnenim som mala podozrenie, že to je to, čo sa so mnou deje. Ale mala som ľahšiu formu, v podstate silnejsie uzkostne stavy, ale nepotrebovala som lieky ani nič, stačili mi sedenia s psychologickou a relaxačné cvičenia.

leuska15leuska15
8. aug 2021

@iveta543 niekde v poradni gynekológa bola včera takáto tema

nika23t
8. aug 2021

@iveta543 tu ešte dodám, že nemusís mat kvôli tomu obavy. Podľa mňa, teda aspoň u mňa to tak bolo, všetko pôjde bokom v čase pôrodu a Ty to zvládneš a na PP si ani nespomenieš. Viem, aké vie byť komplikovane zvládnuť panicky atak v momente, keď pride. Ale ver mi, toto zvládneš. Hlavne budeš v rukách odborníkov a tí tam budu ako pre bábätko, tak aj pre Teba. Držím palce, neboj, zvládneš to ❤️

simona_simi
8. aug 2021

@iveta543 Ahoj. Ja 🙂 Liečim sa 10 rokov. Rodila som pred 3 rokmi a prirodzene. Počas kontrakcii PP dá pokoj neboj sa ... skôr po pôrode tie hormóny robia šarapatu.

iveta543
autor
9. aug 2021

@nika23t
@simona_simi tiež sa bojím toho že po pôrode ako to zomnou bude vyzerať psichycky.

iveta543
autor
9. aug 2021

A museli ste rodiť cisárskym či nie?

nika23t
9. aug 2021

@iveta543 ja som rodila prirodzene. A neboj sa dopredu. Obrovským plusom je, že o svojom probléme vieš a ze sa da liečiť a riešiť. Možno to nebude ľahké, a možno to chvíľu potrvá, ale urcite to zvládneš. Ci už sama, alebo s pomocou odborníkov. A vôbec nič sa nemusí zhoršiť. Nerob si zbytočne starosti vopred.

iveta543
autor
9. aug 2021

@nika23t rada by som rodila prirodzené len mám strach že príde atak z tepom 150 a ako to dám v tých bolestiach.No cisársky mi naháňa ešte väčší strach.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre