Pôrod cisárskym a gél proti zrastom

hokejka111
6. mar 2013

Pôrod cisarskym a gel proti zrastom??????????????,,mate skusenost??poculi ste????

sissy27
6. mar 2013

@hokejka111 sa ti prilepil prst ku klávesnici na otáznik? 😝
asi máš na mysli gel na hojenie jaziev - contractubex a ešte nejaký je, áno, fungujú a pomáhajú, ale asi to bude tak ako so všetkým - isto sa nájdu aj takí, ktorým nepomohol...

hokejka111
autor
6. mar 2013

@sissy27 ,,nie mam na mysli gel proti zrastom,,,ktory sa dava do brusnej dutiny priamo ,,,pouziva sa pri brusnych operaciach na prevenciu zrastov,,,,,,,aj po sekcii,,,,,

eunomia
6. mar 2013

@hokejka111 ten prvy spominany gel som ja pouzivala a jazvu ma v pohode. Mozno ma caka aj druhy cisarsky a tak by to aj mna zaujimalo co to je za gel.

hokejka111
autor
6. mar 2013

@eunomia ..to je gel na prevenciu vzniku zrastov,,,,,,ktore ked vzniknu sposobuju kopec problemov,,,,,pouziva sa pri gyn operaciach,,,,,,

skibaby
6. mar 2013

toto by aj mna zaujimalo? ako sa to aplikuje priamo do brucha? 😕 😉 to este pocas operacie? 😎

eunomia
6. mar 2013

@hokejka111 ty budes rodit cisarskym?

adkaa
6. mar 2013

Vola sa hyalobarrier gel, pisane je o nom napr. tu: http://www.srusty.cz/sk/hyalobarrier-gel/

hokejka111
autor
6. mar 2013

@skibaby
@eunomia ..ano cisarskym,,,,no ked sa vyberie babatko,,,,zasije sa maternica ,,,aplikuje sa na maternicu a jej okolie gel,,,,a potom sa brusna dutina zatvori,,,,

skibaby
6. mar 2013

a to robia aj bezne na Slovensku?

danjelca
6. mar 2013

to počujem prvýkrát ale tak može to byt dobrá vec.

eunomia
7. mar 2013

@skibaby pozerala som na googli a stoji to cez 100 eur, nepamatam si presne cenu,tak asi to musi pacient zaplatit. Osobne som o tom nic nepocula a mam za sebou cisarsky ale asi nic take mi nedali ani neponukli.

skibaby
7. mar 2013

@eunomia tiez som to potom nasla - stoji to 136€, jeden cisarsky mam uz za sebou, teraz ma caka druhy, tak sa skusim opytat na to svojho porodnika, ci ma s tym skusenosti...

eunomia
7. mar 2013

@skibaby som zvedava co vam povie. Napiste mi potom prosim,lebo ja sa s porodnikom stretnem az o 3mesiace.

skibaby
7. mar 2013

@eunomia oki, dam vediet...ja idem k nemu uz bud. tyzden...

hokejka111
autor
11. mar 2013

...tak pytala som sa na to porodnika a odbornika na operativu,,,ten gel je proti zrastom,,,,a odporuca ho, ale skor pri opraracia laparoskopickych,,,,,ze pri cisaraku ani nie,,,,,ale ja myslim, ze by nebolo na skodu, vyrobca popisuje aj cisarak,,,a poznam vela zien, ktore mali cisarak a teraz maju zrasty a liecia sa na sterilitu,,,,,tak ja by som bola za,,,

mata.g
11. máj 2013

Ahojte, mate niektora za sebou takuto aplikaciu? Myslim pri cisarskom reze? Da sa v pohode dohodnut s porodnikom o pouziti toho gelu, resp. robia to v Ba na Antolskej? - Kto ma nejaku skusenost prosim?

radlinka
11. máj 2013

Kebyze viem ze nieco take existuje tak si to dohodnem a dam aplikovat 😉

mata.g
11. máj 2013

@skibaby Ahojky, prosim ta, co ti povedal porodnik na ten gel? Pouziva sa to pri CR?

mata.g
11. máj 2013

@radlinka A myslis, ze porodnici by s tym nemali problem pouzit to? Ja si to chcem dat aplikovat, keby sa dalo....jednoznacne. Uz som mala zrasty po laparoskopii slepeho creva....bolestive stavy..

skibaby
11. máj 2013

@mata.g ahojky, ja som sa na to uuuplne zabudla opytat a potom uz nebol na to absolutne cas, kedze som mala nakoniec tu planovanu sekciu preplanovanu o den skor...takze som bez neho...snad sa to nepozrasta ☹

mata.g
12. máj 2013

@skibaby No skoda teda 🙂 A ako sa zatial citis? Ja som po laparoskopii pouzivala aspon mast Bionect s kys.hyaluronovou a zda sa mi, ze pomohla...preto by som chcela ten gel

radlinka
12. máj 2013

@mata.g no ked mas zabookovaneho cloveka tak urcite nie, mal by o tom nieco vediet, pripadne sa informuj 😉

skibaby
12. máj 2013

@mata.g ja mam 4 tyzdne po sekcii a som uuuplne v poho...tentokrat este lepsie ako po prvej sekcii...snad je to ok aj vnutri...za dva tyzdne idem na kontrolu po sestonedeli, tak uvidim, co bude na sone....

mata.g
13. máj 2013

@radlinka Oki dik, ja si tiez myslim, ze by s tym hadam nemusel byt problem, ked si to zakupim..🙂

mata.g
13. máj 2013

@skibaby Tak to je super, dufam ze ti to takto dobre bude aj pokracovat 🙂 Neviem, ako skoro sa zrasty prejavia, ale mne sa po laparoskopii prejavili asi do 2 tyzdnov... a na sone mi to nebolo vidiet..

skibaby
14. máj 2013

@mata.g vdaka, zatim sa zda, ze je to v pohode....ja som zacala mat cca 4 mesiace po prvom porode nejake problemiky - trosku bolesti v podbrusku, povedal mi, ze na sone nie je nic vidno, zrejme su to zrasty, len tie na sone nevidi...ale potom sa to nejak samo upravilo, tak neviem 😨

mata.g
14. máj 2013

@skibaby No ved ani mne tam na sone nebolo nic vidno, ale kedze som mala hnacky a krce v podbrusku, urcite sa tam nieco dialo.. Aj teraz ma tam do toho vybrateho slepaka obcas maly tlaci a doktorka mi povedala, ze mi tlaci asi na miesta kde mam zrasty, preto to boli...co uz. Ja musim ist na cr, bo som mala v 2010 uraz kostrce ☹

skibaby
14. máj 2013

aha...no ja som mala prvy cr kvoli nepostupujucemu porodu a nakoniec to bolo preto, ze mala mala snuru okolo krku a ked ju tahal dole, tak ju pridusil a uz to potom islo rychlo - akutna sekcia..no ale potom mi vravel, ze aj tak by cez lonovu kost nepresla - a to mala len 2900 g...no a potom druha sekcia uz bola planovana....malicky mal 3010 g....tiez by nevysiel zo mna klasicky.... 😉

ivana149
14. máj 2013

Ahoj ja som mala sekciu v Bardejovskej pôrodnici a tiež mi to ponukli plati za sa to 150e,
😉

mata.g
23. máj 2013

@ivana149 Ahojky aj ti to teda aplikovali? Pomohlo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre