Pôrod v 36. týždni + 4 dni

lenuska0000
11. mar 2024

Baby mate niektora skusenost s porodom v tomto stadiu? Dieta ma cca 3 kg a doktor na poslednej poradni povedal ked som bola v 36 tt ze to je dieta na 37 tt. Muselo ist dieta do inkubatora? Malo nejake komplikacie alebo museli ste chodit do nejakej specialnej ambulancie potom?

hederamonstera
11. mar 2024

@lenuska0000 mas riziko predcasneho porodu ci sa len bojis toho, ze dietatu doktor pridal tyzden?

lenuska0000
autor
11. mar 2024

@hederamonstera do konca 36 tt som lezala od 34 tt lebo som mala CS6 hlavicka nalieha na spodok a otvorena na prst

anavixy
11. mar 2024

Maloktore dieta narodene v 36tt potrebuje specialnu starostlivost. Ist do inkubatora mozno pojde sa vyhriat a posledovat vitalne funkcie kratko po porode (inkubator sam o sebe je len skrinka kde sa kuri), ale specialnu starostlivost ako podporu dychania, kyslik, infuzie atd. nemusi potrebovat o nic viac ako ine (aj donosene) deti. Uplne bezne su deti od 35 ukonceneho tt na odd fyziologickych novorodencov (tito su len lahko nedonoseni a casto ani nie su sledovani v ambulaciach pre predcasnikov) tak ako aj donosene deti, je tam vyssie riziko stazenej poporodnej adaptacie oproti donosenym detom, ale zaroven ovela nizsie nez napr u deti nar pred 35tt. Moja meta bola vzdy vydrzat do 36tt a potom uz moze ist von. Nemas sa coho bat. 🍀
A vlastne ked si vezmes rozne pomocky naparky caje alebo aj uzivanie liekov ci aj tvoj kludovy rezim, vsetko je to do alebo od 36tt, lebo to je ten tyzden kedy sa uz povazuje za bezpecne aj keby sa dieta vypytalo na svet skor.

lenuska0000
autor
11. mar 2024

@anavixy ale 36+4 je uz 37 tyzden 🙂

monicatko20
11. mar 2024

@lenuska0000 ahoj, malý je narodený presne v tomto týždni.. avšak u nás komplikácie nastali kvôli tehu cukrovke, takže ta nejdem strašiť..ak by sme nemali ešte aj komplikácie pri pôrode keďže sa zasekol možno by bolo ľahšie 😊 my sme pobudli v nemocke 2 týždne, lebo bol nepripraveny ešte..v inkubátore 5 dní, ďalších 5 ostal na jiske..4 dni konečne somnou na šestonedeli 😊 ale narodil sa teda 4050g a 53cm 🤣

lenuska0000
autor
11. mar 2024

@monicatko20 ja nemam tehu cukrovku len beriem na stitnu zlatu tabletku a zelezo a magnezko som posledny den 36 tt vysadila

monicatko20
11. mar 2024

@lenuska0000 tak sa nemáš čoho obávať 😇

lenicka298
11. mar 2024

@lenuska0000 ja som začala rodit 36+4tt. (Piatok) Snažili sa mi to oddialiť do nedele, aby som ukončila 37 týždeň. Mala sa narodila v pondelok 00.50 hod, takze akurát sme to stihli ukončiť. 😀 aj v papieroch mam pôrod 37+00tt. Keď videl môj gynekológ, co všetko mi dávali aby to oddialili, ze ma nechali 3 dni v kontrakciach, nechápal, že preco ma hneď nenechali rodit. Ku porodu zavolali pre istotu primára detského oddelenia, no Mala bola úplne zdravá a v poriadku. APGAR mala 10. Domov sme išli uz vo štvrtok. Pediatricka ju chcela vidieť tuším o týždeň, že pre istotu, no inak sme neriešili nič. Mala je živel, v 7 mesiacoch stala sama v postieľke, a teraz že je najzivsie dieťa v škôlke😀. Takže sa nemáš čoho báť 😊

anavixy
11. mar 2024

@lenuska0000 ale dieta sa rata stale ako 36, pretoze tam ratame ukonceny tyzden, nie prebiehajuci. A ked teda vies ze neporodis skor ako teraz v 37 tt, tak nechapem co riesis a coho sa bojis, ved cim vyssi tyzden, tym lepsie 🤷🏻‍♀️🙃 ja som ti len pisala, ze od 35tt su deti vacsinou uplne zivotaschopne (to aj skor ale tie si len vynimocne nechavame na odd fyziologickych novorodencov) a bezproblemove, cim som chcela poukazat na to, ze v tvojom pripade sa naozaj nie je coho bat

sella38
11. mar 2024

Moj bol narodeny v 37tt a v inkubatore bol jeden den, lebo si nevedel udrzat telesnu teplotu (tak mi to bolo povedane) a skakal mu cukor, dostalnraz nejaku infuziu. Bol to taky vrabcek s 2900g a 48cm, v porodnici este schudol na 2600g a mal silnu zltacku. Uz ma 10 rokov 😉

anjelikdianka
11. mar 2024

@lenuska0000 máme dvojičky narodené v 37+00.tt.a neboli v inkubátore aj keď boli malé.2450g,2700g.Prvý syn sa narodil v 38 tt,tiež bol malí 2600g a bol jeden deň v inkubátore.

lenuska0000
autor
11. mar 2024

@lenicka298 a musela ist aj do inkubatora?

nelca84
11. mar 2024

@lenuska0000 syn je narodeny v 37. tt, nebol povazovany za predcasne narodeneho, nebol v inkubatore, ani sme neboli nikde sledovani, normalne sme boli prepusteni z porodnice po 4 dnoch ako ostatne deti narodene v ten den 🤷‍♀️

anketkarka
11. mar 2024

Obe deti sa mi narodili v 36tt. Jedno nutnou sekciou zo dňa na deň 1940g a druhé sa vypýtalo samé 2300g. Obe boli len na vyhrievanom lôžku. Žiadna ambulancia pre predčasniatka. Iba očkovací kalendár pre predčasniatka. Všetko ok. Neboj.

3petka
11. mar 2024

@lenuska0000 môj prvý syn sa narodil 37+1. Mal 2880g okrem nízkeho cukru a toho že bol deň v inkubatore mu nič nebolo. Všetko max v poriadku.

anavixy
11. mar 2024

@lenuska0000 tak este raz, deti narodene v 37tt nechodia do inkubatora a ani nie su povazovane za predcasniatka 🙏 maximalne sa idu zohriat, alebo pri hypoglykemii dostanu infuziu glukozy (ale to len ak su prilis mali alebo prilis velki -a/alebo matka ma gdm a aj vtedy casto staci dieta krmit), to sa u nas ani nepocita to co laici povazuju za “ist do inkubatora”. To ti pisem ako clovek co to ma odpozorovane na trosku vacsej vzorke ako rodicia.
Nemas absolutne dovod byt v strese.

chvostik1
11. mar 2024

A teda ty už vieš, že ideš rodiť skôr alebo prečo to vlastne riešiš?

Ja som od 27tt ležala kvôli skracovaniu a nakoniec som rodila 38+4 indikovanou sekciou. To, že si na prst otvorená ešte neznamená, že hneď a zaraz porodíš. Krčok môže ešte týždeň dva držať ak budeš dodržiavať kľudový režim 🙂

A je to presne tak ako ti píše mamička vyššie.

Počas tehotenstva sa 36+4 počíta ako prebiehajúci 37. týždeň tehotenstva

Ale po pôrode sa počítajú ukončené tehotenské týždne. Čiže 36. týždeň tehotenstva 🙂

Prajem ti veľa psychickej pohody a pozitívneho myslenia aby ste to nakoniec dotiahli do určeného termínu pôrodu 🙂 a čo ty vieš, možno budeš este aj prenášať ;)

svetlonos
12. mar 2024

@lenuska0000
ja som sa udajne narodila 3 tyzdne pred terminom. Ziadny inkubator ani speci poradne, ziadne problemy, len som bola "spava" 😁

lenicka298
12. mar 2024

@lenuska0000 nie vôbec 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre