Hmatateľný vak blán v 39 týždni

stankot
18. feb 2013

ahojte baby som v 39 tyzdni a na poslednej poradni mi lekar povedal ze porod je na spadnutie, som na 3 cm otvorena, krcok skrateny na 1,5 cm a je makky a vak blan hmatatelny.mala som tri dni male bolesti ako pred menstruaciou ale teraz dva dni zasa nic...zajtra idem znova do poradne tak som zvedava...mali ste to niektora?hlavne co znamena ten vak blan hmatatelny...mate s tym skusenost?dakujem

bona
18. feb 2013

No, ze uz cochvila porodis..ja som mala taky nalez na poslednej poradni pri 1.tehotenstve, bol to piatok a v pondelok som porodila.. 🙂
@stankot

gubcikova
18. feb 2013

@stankot ja som mala v 37tt hmatatelný vak aj hlavičku.dr spravil hamiltonov hmat a o 48hodín sme boli na svete

stankot
autor
18. feb 2013

vau baby tak to mozem uz cochvila cakat.ja som bola v poradni este v stredu a furt nic.aj to brusko uz prestalo boliet,chodim s dvojrocnou dcerkou na prechadzky, upratujem a drobec sa mi v brusku vysmieva 🙂 uvidim co mi povie lekar zajtra...

stankot
autor
18. feb 2013

a odtiekla vam plodova voda alebo vam prisli bolesti?

bona
18. feb 2013

@stankot mne praskla voda rano okolo piatej,s manzelom sme vyrazili,postupne cestou do porodnice mi zacali kontrakcie.O siestej sme uz boli v nemocnici,vysetrili ma,bola som otvorena na 6cm a 8:20 bola Terezka na svete🙂

stankot
autor
18. feb 2013

@bona tak to si mala riadne kratky porod esteze ste to stihli
🙂

bona
18. feb 2013

@stankot tak to som sa nebala,ze by sme to nestihli,nemocnica nebola daleko..🙂 ale to,ze trval tak kratko na prvorodicku,s tym som bola velice spokojna..😀 ja som sa zacala totiz otvarat od cca 37tt,kazdy tyzden o kusok,na posl.poradni to bolo myslim na 2cm..vraj najdlhsie trva tych prvych 5cm,potom to uz ide rychlejsie..🙂 bolo fajn,ze slo tak postupne,tak som sa vobec "nenatrapila".. 😉 drzim palce,nech to tak ide aj u vas..🙂

gubcikova
18. feb 2013

@stankot mna chytili bolesti a ako druhorodičku hned 3minutové

stankot
autor
18. feb 2013

dakujem dufam ze to pojde prvu som porodila zadockom tak uvidime.nemocnicu mam hodinu cesty autom tak snad to zvladneme.ostava len cakat kedy to pride 🙂

stankot
autor
18. feb 2013

@gubcikova jejda no tak to by som asi nestihla ani do nemocnice.tiez som druhorodicka ale prve mi vyvolali tak to prislo tak akoby naraz.je to ine cakat na bolesti v nemocnici a teraz ked som doma...

gubcikova
18. feb 2013

@stankot ale stihli sme to.o 1:45mi začali kontrakcie o 3tej sme prišli do nemocnice a 5:18 bol na svete.ja som sa neotvárala

stankot
autor
18. feb 2013

@gubcikova tak to si mala rychle ked si nebola ani otvorena...jaj uz teraz sa bojiiiiiim ale aj tesim

gubcikova
18. feb 2013

@stankot no ja som bola od 33tt na 1cm a v deň d že 2cm

stankot
autor
18. feb 2013

@gubcikova a preco ti robil hamiltonov hmat ked si bola este len v 37 tyzdni?bolel ten hmat?

gubcikova
18. feb 2013

@stankot to bolo deň pred 38tt.ja som ležala na rizikovom a mali sme zlé záznamy ctg a na ne som musela každý druhý deň chodiť 25km a to som tam vždy strávila aj 5hodín.a ten hamiltnonov hmat nebol až taký zlý.bolelo to nepríjemne

stankot
autor
18. feb 2013

jaaaaaj...som zvedava ako to postupilo u mna za tyzden ci to ide dalej alebo to ustalo lebo nemam ani bolesti tie menstruacne z nicoho nic ustali.a lekar povedal ze keby sme chceli tak to uz porodime minuly tyzden...taky je vraj nalez...ach jaj nakoniec budem este aj prenasat 🙂

stankot
autor
19. feb 2013

tak na dnesnej poradni nove iba to ze uz je to 3-4 cm a krcok ostava 1,5cm.ked neporodim do nedele tak mam ist na prijem...
@bona@gubcikova

lenkuliak
19. feb 2013

@stankot Ja som na tom velmi podobne, no otvorena som len na 1cm.Tiez mavam take bolesti, ale vzdy to ustane..zatial..Bola som dnes tiez na poradni a prave spominal aj plodovy vak, ze je tam. Ked som to spravne pochopila, tak by to malo znamenat, ze neodtiekla plodova voda..

stankot
autor
19. feb 2013

@lenkuliak noooo plodova voda tam este je...a vraj ked je ten vak hmatatelny tak porod je uz na dosah ale tak u mna sa to taha uz druhy tyzden...pozeram ze aj ty mas dieta v rovnakom veku moje prve ma 22 mesiacov...a kde budes rodit?

lenkuliak
19. feb 2013

Noo veru mame kopec spolocneho, rovnaky tyzden tehotenstva..ja som mala tiez rovnaky nalez aj pred tyzdnom - vtedy mi doktor hovoril, ze je to na spadnutie a do konca tyzdna to bude a stale nic..aj prve mame podobne stare..Ako to zvladas? J pojdem rodit do Nitry.A ty?

stankot
autor
20. feb 2013

@lenkuliak noooo to je nahoda...mne je raz lepsie raz horsie niekedy sa mi riadne natlaca na pravu stranu a musim ju poskrobkat aby sa stiahla 🙂 dnes ma znova pobolieva podbrusko ako pred kramami ale beriem to ze je to tym vcerajsim vysetrenim a ze to znova prejde ako minule...podla vnutorneho pocitu si myslim ze to bude nakoniec aj tak az tu nedelu ked ma objednali.ja budem rodit v bratislave to mam blizsie.a tebe je ako?citis uz bolesti?kedy mas termin uz zaciatkom marca?

lenkuliak
20. feb 2013

@stankot mna to tiez tak pobolieva, aj mimo tvrdnutia bruska.. a mavam aj taku neprijemnu tupu bolest do krcka..uz je to cele take ubolene. Vzdy ked pride silnejsia bolest, tak sa potesim, ze uz to zacina..Som dost netrpezliva..normalne sa tesim na porod 🙂

stankot
autor
20. feb 2013

@lenkuliak aj ja sa tesim ale zaroven aj bojim...este sa to snazim vychutnavat lebo ked to nepride tak v nedelu idem do nemocky takze sa to krati...len ako vydrzi moj drobec bezo mna z toho mam obavy...este sme neboli od seba

lenkuliak
20. feb 2013

@stankot Ja si to teda velmi nevychutnavam 😖 Nemotorne telo..kyselina..vsetko tlaci a boli..Nepatrim veru k tym, ktore povazuju tehotenstvo na najkrajsie obdobie (do 7. mesiaca som zvracala). To vsak neznamena, ze sa na babo netesim.. A tiez mam obavy, co maly..muz s nim sice bude doma, ale ked je zvyknuty byt s mamou cely den...ved to asi poznas..

stankot
autor
20. feb 2013

@lenkuliak aj ja mam bolesti hlavne sa natlaca a ked idem na wc tak mam pocit ze aj drobec sa tlaci.mam stastie ze nemam velke brusko aj ked je vacsie ako po prvy krat ale tiez som nemotorna a ta chodza 🙂 aj moj manzel bude doma ale ako vravis vzdy su s nami...no uvidime a hlavne ako mu zaspi s tym bude dost problem...a co ti povedal lekar ako to vidi bude to uz kazdu chvilu alebo aky mas nalez?

lenkuliak
20. feb 2013

@stankot aj ja si myslim, ze so zaspavanim bude najvacsi problem, hlavne poobede, lebo muz vzdy zaspi skor ako maly - typicky chlap 😉 ..alebo ho vie uspat len v aute, ale to sa mi velmi nepaci, lebo tam spi tak pol hodku a doma prespi aj 3 hodiny..vecer by menusel byt problem, zhasme sa a zaspi..
Ja som bola vcera u gyn. a som otvorena na 1 cm, krcok zmaknuty, skrateny, cervikalne skore 11. Takyto nalez som mala aj minuly tyzden. Doktor hovori, ze sa to moze spustit kedykolvek..Tak uvidime..Hlavne, ze som sa otvarala uz v 35. tyzdni a musela som lezat, uzivala lieky, aby to tam este bolo a teraz sa nevieme dockat, kedy to pride..

stankot
autor
20. feb 2013

@lenkuliak aj u nas je to tak ze muz zaspi behom chvilky a dieta este ani z daleka nespi 🙂 no pekne tak od 35 tyzdna len na 1 cm...ja mam krcok vraj uplne makky a tiez vcera na poradni 3-4 cm je otvoreny a skrateny na 1,5.uz dva tyzdne vravi ze to pride cochvila a este som tu 🙂 muz mi vzdy vola a pyta sa no cobuz ideme?a ja vzdy ze este nie 😀 a ake meno mate nachystane?

lenkuliak
20. feb 2013

@stankot A pri prvom si to mala tiez tak? Ja som pri prvom mala velmi podobny nalez, aj mi skoro zacalo trvdnut, ale taketo menstr.bolesti som mala az kontrakcne, takze obcas mam pocit, ze ani nebudem vediet kedy ist, kedze to boli skoro stale. 🙂
Vy cakate znova dievcatko? Bola si aj na 3D? Ja som aj chcela, ale na sone v 20tt mi povedal moj gyn,ze vidi dievcatko, velmi som sa tesila, kedze mame uz doma chlapca..No a na sone v 30tt, ked uz bolo na 3D neskoro, sa ma moj gyn. pyta, ze ci chlapcek?? 🤐 a potom sa vykrucal, ze si neni isty..Takze nevieme, ale stale dufam, ze dievcatko. Bola by to Terezka. Pre chlapca sme dlho nevedeli..velmi sa nam paci Emko, teda Emanuel, co vsak cela rodina zatrhla 😒 Ale asi to bude Matusko..Hlavne, ze muza prsli napady ako Jan alebo Jozef 😖 ..Tema chlapcenske mena bola teda od 30tt u nas dost casta..uz ma to ubijalo..

stankot
autor
20. feb 2013

@lenkuliak pri prvom som mala mat sekciu lebo dieta(neukazalo sa nam az do porodu sme nevedeli co to bude)bolo otocene zadockom tak ma hospitalizovali a vtedy vraveli ze to bude malinke dieta ze mozme skusit aj klasicky.tak mi dali vyvolavacku a az potom zacali bolesti dovtedy som nic take nemala len som bola kusok otvorena.takze tiez neviem ci tie bolesti budu ako pri vyvolavacke ked na ne cakam doma...na 3D sme neboli len na morfologickom a na troch ultrazvukoch nam rozny lekari povedali ze baba aj mi ukazali...tak meno bude veronika a chlapcenske nemame vymyslene...len nech su zdravucke a bude to dobreeeeeee.tak by ste mali parik keby sa to podarilo...nooooo my budeme musiet skusat do tretice chlapca 🙂 inak dnes ma aj dost boli to natlacanie a cely spodok dost casto.a rano som mala bolesti take krce dva krat ale neviem ci sa mi to len nesnivalo lebo aj to je mozne 🙂 neviem si spomenut 🙂

lenkuliak
20. feb 2013

@stankot ja som mala taku noc vcera, vzdy ked som precitla zo spanku, tak som mala strasne tvrde brusko a dost silne krce..som sa tesila, ze to zacina, popritom som spala a rano som sa zobudila a nic 🙂 Strasne som chcela uz prve dievcatko, no teraz by som nasho sintra nedala zasvet..A ak to znova bude chlapcek, nevadi, tiez chceme viac deticiek, tak hadam sa raz podari aj baba.. 🙂 A presne ako hovoris, len nech su zdrave a vsetko dobre dopadne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre