Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

pandula
4. jún 2010

urcite brusnicovy dzus nie ak je sladeny ... ten je este hrosi. skus nejaky health shop a tam by mali mat brusnicove kvapky alebo cisty brusnicovy dzus nesladeny 😉

sorry ze som sa tu vtrela. 😀 ja som si tuto temu len teraz vsimla. 5 mesiacov po porode 😀 😀 😀

porod v anglicku som ocividne prezila. bol dlhy ale dobry, super midwifes som mala. velmi mi pomahali a nepotrhala som sa ani milimeter. zopakla by som si to tu este raz beze vseho 😉

etuska
4. jún 2010

@klapinka
a tuto stranku poznas? 😕
Inac my mame postielku zadara od znamych-nie je sice taka krasna ako noev-ale postaci 🙂 -clovek je vdacny za to,ze nemusi kupovat nove

etuska
4. jún 2010

@pandula
tusim aj Weleda ma nejaky brusnicovy sirup

lena13
4. jún 2010

klapinka,pandula diky moc za rady.

etuska dneska uz je mi dobre.zacina me teda zase pobolavat ledvina a v podbrisku,ale uz js si vzala pain killer 😀 tak to za chvili zabere.jinak ja delam v blackpoolu jt 60mil each way tak js se prvni musela dostat z prace dom,fakt js myslela,ze to nepreziju,jenze mi nic nezbyvalo nebo manzel pro me nemuze jet tak daleko.kdybych vyjela odpoledne tak to nemam sanci dojet to bych musela do nemocnice v blackpoolu.jinak etuska ja sama nevim jak js to v tech bolestech zvladla 😅 😅

pandula odkud jsi?

elixia
4. jún 2010

@lena13 to kazdy den jadnis 60 mil do prace??? fuuha.. A kde normalne byvas? My to mame do Blackpoolu asi 70 mil,len neviem ci rovnakym smerom 😀

@etuska da sa tu niekde kupit Weleda? Ja som si doniesl az domu olej na strie,ale tu som nikde tuto kozmetiku nevidela..

pandula
4. jún 2010

my sme kupili postielku z mothercare a je super bola vtedy zlavnena a cela ta sranda z matracom vysla za 80 libriciek aj ta z ikea je zevraj ok !

no my sme dostali zase moses basket podedeny a zisiel sa nam na zaciatku. maly tam spaval aj cez den aj v noci. teraz ked je velky cez den len v kociku pospi ale v noci pekne v postielke je to sibal.

idem prelistovat dozadu ze o com tocite vlastne 😀

anjelicek26
4. jún 2010

ahojte dievcence, my sme sa prestahovli len tri tyzdne dozadu a este mam milion otazok ohladom porodu, snad mi budete vediet poradit 😎

pandula
4. jún 2010

@lena13 no momentalne londyn ale inak z bratislavy a ty? 😉

etuska
4. jún 2010

@elixia
http://www.weleda.co.uk/
-da sa kupit aj v Boots- u nas ju v obchode nemaju-len na nete
http://www.boots.com/webapp/wcs/stores/servlet/...

pandula
4. jún 2010

juuuuuj baby tehuleeeeeee zavidiiiim vaaaam ale v dobrom... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tehu bolo naj !!!!!!!!!!!! brusko krasne velke my chyba 😀

anjelicek26
4. jún 2010

No brusko kludne na chvilu poziciam, uz vyzeram ako sud 😅

etuska
4. jún 2010

@pandula
jaaj-tak ja si teda vobec nezavidim 😝 uz som ako vorvan-esteze v nedelu nastupujem do nemocky ak dovtedy nic 😝

etuska
4. jún 2010

@anjelicek26
vidim ze sme na tom podobne 😀

anjelicek26
4. jún 2010

@etuska Junovciatka 😎 Ja uz jedno domenka mam, toto je nase druhe 🙂 Saska sa narodila na Slovensku, doteraz sme zili v Nemecku a teraz sme tri tyzdne v UK, takze zistujem, ako to tu bezi... v pondelok ideme pozriet porodnicu...

etuska
4. jún 2010

@anjelicek26
ja v nedelu-ale uz naostro-idem na vyvolavacku ak dovtedy nic

anjelicek26
4. jún 2010

@etuska Jej vyvolavacka, fuha, snad sa to dovtedy rozbehne, predsalen... Mne krpec uz strasny dlho robi hluposti, tvrdne mi brusko, dnes mam strasne tlaky dolu, ale stale sa nic nedeje...v nemecku som bola u doky naposledy v 33. tyzdni, tu u midwife minuly tyzden, ale ta vsak nerobi nic mam pocit, len pochyta, popocuva, hotovo 😝 No ale iny system... mozno je aj fajn, ze nestresuju, aj ked by som krpca este rada videla na ultrazvuku pred porodom...

Ja mam termin 25.6.... takze presne tri tyzdne este... moja prvorodnea ma 26.6. styri roky, tak mozno dostane darcek 😎

etuska
4. jún 2010

@anjelicek26
mna prvykrat zospodu pozerali 2 dni pred predpokladanym terminom 😝 inac cele tehu nic-na to som si uz zvykla.
No ved robim vsetko mozne aby som porodila a nic nezabera 😅

pandula
4. jún 2010

@etuska 😀 😀 😀 ty uz si out of date holka. 😀 😀 😀 😀 😀 sa tu rehlim. ja som isla v 40tt +3 dni ... a to som mala 4kg klacka v sebe 😀 😀 😀 veru posledne tyzdne az tak super nebolo 😉

vela stastia k porodu, dufam ze bude rychly a bezbolestny ( ak taky vobec existuje 😒 )

anjelicek26
4. jún 2010

etuska - no keby ja spomeniem, ze mi robila doky kazdy raz ultrazvuk a to spolu 11x, tak na mna tiez asi nikto nekukne 😀 No ja si krcok viem nahmatat sama, je mäkky, pootvoreny... tak uvidime, to moze byt aj dnes, aj o tie tri tyzdne.... krpatu som tri dni prenasala...

etuska
4. jún 2010

@pandula
staci mi ked bude taky ako ten prvy-4 hodinovy 🙂

anjelicek26
4. jún 2010

@etuska u nas pri malej zabral keksik noc pred porodom, ale mozno si len slecna povedala, ze dnes je pekny den na to sa narodit 😎

lena13
4. jún 2010

elixia,pandula ja js kousek od manchesteru v oldham ...jj kazdy den jezdim 120mil tam a zpet,ale neni to naporad ta stavba za chvili konci tak snad budeme mit nekde blizsi potom 😒 🙂 ,

eli a odkud jsi ty?

etuska a jak se citis?mas nejaky termin na vyvolani nebo jeste ne?

anjelicek26
4. jún 2010

@etuska jej aj Saska bola za 4 hodky na svete, tak nejako rychlo si to aj teraz predstavujem 😀 Inak co je pravdy na tom, ze po porode mozes ist hned domov, ak chces??? Lebo nechcem Sasku nechat tak dlho samu, pokial nebude treba...

etuska
4. jún 2010

@anjelicek26
ja dcerku 5 dni a aj tak mi nakoniec porod vyvolali 😖
nejako s atym mojim detom nechce 😝

anjelicek26
4. jún 2010

@lena13 jej my sme od vas len 40 mil 😀

anjelicek26
4. jún 2010

@etuska No je im dobre u maminky, vonku musia robit vsetko same, tu je full servis 😀

etuska
4. jún 2010

@anjelicek26
heh-posledne 2 tyzdne skusame intenzivne a nic 😝
@lena13
6.6 som objednana do nemocky
@anjelicek26
no spravidla ak je vsetko ok tak ta nechaju v nemocke 1-2 dni,ale kamoska isla domov par hodin po porode

anjelicek26
4. jún 2010

@etuska no mne dojde sesternica a sestra pomoct s drobcami, ostanu tu cely mesiac, tak sa nebojim ist hned domov. Mne ale este hrozi cisarsky, zavisi od velkosti baba, ja som strasne krpata... no a tiez od toho, ci si to krpec nejako nerozmysli, on sa totiz este stale otaca, aj vcera bol zasa opacne 😠 Nechapem, ze to je este schopny robit 😖

elixia
4. jún 2010

@lena13 tak ked to nie je nastal,tak sa este da..a aku mas pracu ak to nie je tajomstvo?
My byvame v Crewe, do Manchestru to mame asi pol hodiny,prave som pozerala ze Oldham asi 45 mil,lebo to je na druhej stane Manchestru vlastne..

lena13
4. jún 2010

anjelicek fakt a kde byvas?
ja myslela celkem tech 120mil js se spletla 😅

etuska tak uz js si to precetla kdy mas ten vyvolavak kdyby nic....zkousela si ostre jidlo?ja si dala kari palive,umyla js okna a pak js jela na druhy den. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre