Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

peppapig
9. sep 2010

@slniecko77 no jasne, jsem tele, uz se mi ta slovenstina zacina plest, asi sem musim chodit casteji. Bolest pri kyle neznam nastesti 😕

@anjelicek26 tak vidis nakonec zadna tragedie s nausnicema se nekonala. Presne Puky kolo jsem myslela, vy mate to nejmensi pro uplne zacatecniky? Ja jsem se divala i na ty dalsi kola, ono je to od vysky deti, ale jsou tam hrozne male rozdily http://www.pukybikes.co.uk/bicycle/index.htm . No nechce se mi kupovat kola za £150 and pak do roka dalsi za £200 😒 Nevim nevim, nejaka jina zkusenost maminy??

peppapig
9. sep 2010

@anjelicek26 kde jste kupovali to vase Puky?

slniecko77
9. sep 2010

@peppapig aaale vobec nie si 😉 ja tiez obcas zabudnem na nejake ceske slovicko, ale chodit sem castejsie by si mala 😎
@anjelicek26 aj mne sa paci kompromis, ktory zaujala skola..oni neporusia svoje predpisy a tiez mala moze nosit nausnicky 😵

cutce
9. sep 2010

a ja jsem si naivne myslela, ze kdyz to bude holcicka, ze ji necham hned propichnout ouska. Tak asi z toho nic nebude 😖

slniecko77
9. sep 2010

@cutce v tejto krajine ti to nikto legalne nespravi..budete musiet ist do Ciech

cutce
9. sep 2010

@slniecko77 jj, ja jsem premyslela, muj kamarad ma piercingove studium a je moc dobry

mickey85
9. sep 2010

@martina_uk tak tu bolest poznam, viem co opisujes, ja som ju tiez mala a ked som to povedala midwife, tak to nic nieje, ze sa mi len panva roztahuje, babatko sa zvacsuje a ze som aj dost tensej postavy povedala,tak to preto... jednoducho tvoje telo sa pripravuje na porod. Ona mi ani len paracetamol neodporucila. Inac, jeden den som ani len chodit nemohla, ked som lezala tak som to tiez citila, uz som panikarila ze to je slepak alebo co. Ale preslo to 🙂 takze midwife mala pravdu 😉
@anjelicek26 dobry kompromis 😉 . Ak tu budem mat raz dievcatko, tak uz budem vediet, ze jej nemam hned prepichovat usi 😉
@peppapig my sme kupovali 5rocnemu braskovi bike, ale uz vacsi. Sedlo sa znizilo a naucil sa do dvoch hodin byciklovat. Teraz ma 9rokov a stale na nom jazdi. Ale netusim, co to je za znacku, ved to aj tak bolo na SR. A ja by som urcite kupovala bycikel cez eBay alebo gumtree 😎

mickey85
9. sep 2010

@elixia dufam, ze si v poriadku, dlho si sa neozvala! Este si dva v jednom? 😎

martina_uk
9. sep 2010

@anjelicek26 Ajojky ja aspirin musim koli vysokemu tlaku a koli tomu ze sa boja ze dostanem preeklepsiu lekar mi to dal v nemocnici a musim to uzivat do 36 tyzdna tehotenstva

elixia
9. sep 2010

@mickey85 ahoj moja, zatial stale 2 in 1 🙂 Trochu sme vcera behali po lekaroch, tak nebol velmi cas na net,ale inak nic nove zatial. Ty sa ako citis? Myslim,ze u nas to skor nebude, viac to vidim ze budeme prenasat..tak som si vybrala novy datu 1.10. 😀

mickey85
9. sep 2010

@elixia mozne je vsetko, moja mamca si tiez mysli, ze budem prenasat, uvidime 🙂 Pekny datum 01.10.10 a tiez 10.10.10 v tedy ma segra vyrocie svadby 😎 Ona bude krstnou, takze to by bolo mile 😀
A co ste po lekaroch, dufam, ze si v poriadku?!? Ja sa citim dobre len v noci to prehadzovanie mi robi problem, zle spavam a chodim ako kacka 😀 Vcera som mm prehovorila, nech ide so mnou na prechadzku, vysli sme z domu a po par metroch mi zacalo tvrdnut brusko, isla som ako slimak, tak mu vravim, nech ideme domov 😀

cutce
9. sep 2010

@mickey85 😀 😀 😀

mickey85
9. sep 2010

@cutce ha, nieco k smiechu, ved pockaj, aj teba to caka 😀 Ty mas teraz pekne obdobie, tak si uzivaj, ten posledny mesiac je vazne len o cakani a to mam este 3 tyzdne...uz sa vidim ako ten posledny tyzden hovorim : "Nech to boli ako chce, ale nech uz rodim 😀 !"

cutce
9. sep 2010

@mickey85 😀 😀 😀 no jsem na sebe zvedava, jak to budu zvladat 😅

elixia
9. sep 2010

@mickey85 no dufam,ze do 10.10. to az nepotiahneme 😀 Aj ked by to bolo presne na nase polrocne vyrocie 🙂
Ja som ok, len manzel ma nejake zdravotne problemy, tak sa snazime NHS prinutit ho poslat aj na nejake vysetrenia, nie len kupte si paracetamol. Uvidime, ako sa to podari, domov sa tak skoro nechystame, takze musime nieco tu vybojovat.
No ja sa tiez budim pri kazdom otoceni, dnes som poriadne ani nespala, hrozne ma bolia bedrove klby,takze sa vobec neviem poskladat,ked lezim na boku,tak sa idem zblaznit ako ma ten spodny klb boli...ked sa pretocim, to iste na druhej strane 😀 No ale co uz, nejako dobojujeme.@cutce veru, len si uzivaj, kym ti je dobre..ja som tiez mala tooolko energie v druhom trimestri, chvalabohu ze som vsetko stihla nakupit a zariadit, lebo teraz som uz leniva az hroza 😀 @mickey85 priroda to naozaj dobre zariadila, sice sa mozes 9 mesiacov bat porodu, no na konci si presne toto asi kazdy povie, ze uz je to jedno ako, hlavne nevh je to za mnou 😀 😀

mickey85
9. sep 2010

@elixia prajem nech to s manzelom dobre dopadne, ked budete tlacit na nich, tak vybojujete 😉
No presne, tie bedrove klby, tie som zabudla spomenut, ale vazne...ani na jednej strane, ani na druhej a ked sa pretacam, tak si musim drzat brusko obidvoma rukami 😝 Ja som tiez rada, ze som vsetko stihla, aj som vychytala dobre pocasie, tak mi to pranie islo super. Keby uz aj na to prislo, tak viem, ze nemusim nic nechavat na manzela, vsetko je ready 🙂 Lebo co som citala, niektore baby, co isli skor, tak potom ich polovicka chodila po drogerii a kupovala vlozky atd.
a @elixia s tou prirodou s tebou tiez suhlasim, uz som sa so sestrou o tom bavila. Vsetko je to dokonale vymyslene, aj to ze nemozme spavat, ved tak sa pripravujeme na ten prichod babatka, ked bude hore kazdu chvilu 😀

mickey85
9. sep 2010

aj manzel sa pripravuje, ved ten je za kazdym hore, ked aj ja 😀

cutce
9. sep 2010

tak to me cekaji pekne veci holky 😀 😀 😀 😀 . kdyz ja jsem od zacatku tehotenstvi strasne moc unavena, nic nezvladam, spala bych porad 😅

anjelicek26
9. sep 2010

@peppapig - my sme kupovali 12-ku, Saska ma 96 cm a 12-ka je dobra az do vysky 107 cm... potom kupime rovno 16-ku. 14-ka by jej bola zbytocne velka, navyse napriek väcsim koleckam je tiez len do vysky 107 cm... Sasenka ma tento na najnizsom stupni a je spokojna.

Drahy tusim objednaval z amazonu jej puky...

Letim baby, potom reagujem na vsetko, idem narvat tu nasu kravku jane do auta, lebo mam defekt na quinny, strasne ma to vytaca... len musime ist rovno zo skoly na balet, tak som zvedava.... potom dohodim foto...

cutce
9. sep 2010

@anjelicek26 hodne stesti at to dobre zvladnete 😉

mona12071
9. sep 2010

ahojte najlepsie maminky troska vas zanedbavam ale maly si vyzaduje uz viacej pozornosti je to moj smejko 😀 alebo som zahrabana do kniziek a fotoaparatu takze tak
ako sa mate?co je nove?tu je dnes aprilove pocasie isla som von krasne svietilo slniecko vijdem z obchodu a vonku prsi ☹ teras zasa svieti slniecko dufam ze vydrzi chcem ist robyt photo do parku

anjelicek26
9. sep 2010

Nasa baletka 🙂

Inak babule, taka sranda...bola tam este jedna maminka a ta mi vravi, ze ona malu od niekadial pozna a rozmysla, rozmysla, ze ju videla zo susedkou v kostole. Saska tam raz fakt bola, ta baba musi mat neskutocnu pamät. Potom vravi, ze na take krasne dievcatko s takou tvarickou sa neda zabudnut. No materske srdce sa mi taaak nafuklo pychou 😅 😅 😅

cutce
10. sep 2010

dobre ranko
@anjelicek26 tak to se ani nedivim, pysna na Sasku muzes byt je to krasna holcicka. tak koukam, ze balet jste stihli v pohode 😀

hathor1231
10. sep 2010

@anjelicek26 ja som teda o natrhnutom uchu z nausnice pocula a nie o jednom 😉 preco je to taky problem ich dat dole? 😕 ma na ne nejaky citovy vztah ci co? a leukoplast sa pouziva aj ked maju piercing (starsi),musia prelepit ak sa neda vybrat. a ich policy chapem,ved tu mozes zazalovat za vsetko,ak sa ti nieco stane,hned by sa sudili,tak sa chrania ako sa da... ale daj vediet,ako ste dopadli lebo som zvedava ako vyriesia,ze neches dat ani dole ani prelepit.
mna napr. ani nie prekvapilo,len som na to akosi nemyslela- boli sme v paly group a vytiahla som mob a urobila si foto malej,pracovnicka mi vravi,ze to nemozem lebo maju policy a ona mi musi urobit a vytlacit ak nejake chcem. tak som jej ukazala aku som urobila,ci moze byt alebo ju musim vymazat- je to koli tomu,ak by tam bolo zachytene ine dieta alebo mamicka,tak by mohla mat namietky... predcalen ak to zavesis na net,tak mozes mat problemy 😒

adoracion
10. sep 2010

presne tiez si myslim ze ak si to skola vyzaduje tak nausnice by mali ist dole, predsa nemoze sa za kazdym rozplakat dieta preto ze nemoze mat svoje oblubene nausnice cely den na usiach po pripade za odmenu by som jej kupila este jedne a tie by si doma mohla striedat, viem ako nas maminky boli ked dieta place alebo sa trapi ale sak dieta musi posluchat a nielen co sa tyka nejakych nausnic ...

anjelicek26
10. sep 2010

@adoracion - neviem, ked by malej brali nieco, na com jej fakt zalezi, ako by si reagovala. Ked vidis, ze to nie je len rozmar, ze je fakt smutna. To by ta tiez bolelo srdiecko. A nevrav mi, ze nie.

@cutce - balet sme stihli, ale zaradili mi ju do preschool, co sa mi nezda, su tam len tri trojrocne zaby a ona, fakt o nicom. Tie deti su motoricky hodne tarbavejsie, ako ona a aj to, co robili okolo baletu slo fakt len z milovym oblukom...tak fakt neviem...nemam z toho nejaky uzasny pocit...ale malej sa pacilo a to je dolezite. Idem este nejaky iny kurz pohladat, mozno tanec...uvidime...

anjelicek26
10. sep 2010

Tak nas maly ma pas jupiiiiiiii

cutce
10. sep 2010

@anjelicek26 takhle u malych holcicek je jedno jak cvici, jestli to vubec vypada jak balet, halvne aby se male libilo a byla v kolektivu a neco delala 😉

anjelicek26
10. sep 2010

@cutce - ja len ze ja si myslim, ze mala ma hodne talent, rovnako to vravela aj doky, ze to mame podporovat, ze obojrukych deti je malo a na sport su skvele. Tak som chcela, aby to robila "poriadne". Ja viem, ze je fajn, ze jej sa paci. Ale ked to nikam nepovedie...jasne, ze z nej nechcem mat primabalerinu, ale aspon by to malo mat nejaku technicku uroven. Vsak uvidime, ako sa to bude vyvijat.

cutce
10. sep 2010

@anjelicek26 ja bych to zatim neresila a obzvlast, kdyz tu budete jen ty 2 roky co jsi psala. budes ji zase neco menit a to si myslim, ze by ji vice ublizilo, myslim, ze zmen uz mela dost mala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre