Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monikac
9. okt 2011

@kitty1984 no ja som mala planovany lebo mala bola breached takze nam ani nic ie neostavalao. presne viem ako sa citis, lebo ja som sa tiez strasne bala..... 😅 ale nakoniec to nebolo take zle ako som si predstavaovala...vsetko islo hladko a musim povedat, ze v nemocnici sa mna velmi dobre starali, kedze je to UK NHS vobec som taku starostilvost necakala, bola som milo prekvapena...
ako mi dali spinal za par minut od pasa dole som nic necitila a potom behom ani nie 10min mala bola v nasom naruci, takze to boo easy 😉 ...ja som ju hned nemohl mat v narocuci lebo som bola napojena na vseljake masiny a vlastne nebolo ani miesta ze by mi ju dali hned na hrud a tak sme sa dohodli s doktormi, ze ju daju hned do narucia manzelovy a on sedel stale pri mne takze som malu mohla hladat a tak km ma zasivali co trvalo asi tak 30min a mala bola stale s nami, manzel ju drzal....potom ju na chvilku zobrali vazit a ked m prevazali do izby tak mi malu dali na hrud...skin to skin a potom uz bola len pri mne.
Mas pravdu, ze po cisarskom sa neskor tvori mliecko, mne zacalo az v 5 den....no a mala sa mi moc nechcela chytit na prsnik tak ju museli uz aj v nemocnici dokrmovat aj preto ze som nemala dostatok mlieka..ale napis si normalnebirth plan a vysvetli im co chces a co ie a oni sa s tebou dohodnu co sa da a co nie.... 😉 mn velmi vyhoveli vo veciach co m mala na birh plan..

kvietocek7
9. okt 2011

@monikac ahoj, dakujem za gratulko, ale citam,ze aj vam sa nieco vyrasilo na tvaricke - na lickach, tiez som rozmyslala, hladala ale okrem toho,ze by to mohlo byt novorodenecke ma napada ci to nie je spojene s travenim,lebo mame uz vyhadzany trosku aj zadocek. Zatial to umyvam harmancekom + holtov krem tak uvidim zajtra ci nejake zlepsenie. Ste stale na materskom mlieku?

@etuska ja sa zotavujem celkom ok, len musim mat este pomale tempo aby ma to rychle nepredbehlo a nezastavilo 😅 Misko sa paci aj mne ale ked si predstavim ako to anglicania schomolia tak ma to poriadne odradi, tak sme volili radsej aby to malinky mal jednoduchsie 🙂 Phil&Teds je asi najpouzivanejsi ale my hoci sme mali pri druhom tiez 21mesiacov rozdiel tak sme nekupovali tandem,dcerka sa pekne naucila chodit a vacsinu sme sa presuvali autom.

@smajka no herecka, ty sa maaas 🙂 mamka sa doma vela neohriala a uz ju mas spat, super 🙂 a zas zostava na dlhsie?

andy1909
9. okt 2011

@monikac No to docela zaujima aj mna, nasa mala ma tiez mesiac a ma tiez ten isty problem, niekedy aj dva-tri-styri dni sme bez stolice a vidim, ze ju to chudatko trapi, puci sa, tak ak ti niekto poradi alebo zistis co na to je daj vediet 🙂. Inak aj my sme sa vyhadzali na tvaricke prave vcera, malicke cervene vyrazky, neviem ci to je z tepla alebo som zjedla nieco co jej uskodilo.

andy1909
9. okt 2011

@janina82 No ja som to mojej midwife spominala a ona mi hned povedala, ze to sa tu nedava, ze len v takych pripadoch ked niekto dostane skor kontrakcie a hrozi predcasny porod inak nie. Takze ani na tvrdnutie bruska ani na vyssi tlak na nic take sa to tu neberie. Ked to budes brat tak nezabudni potom okolo 35 tyzdna vysadit uplne. Ja som to bravala 2x denne, od 32t uz len raz a v 35 som uplne vysadila.

andy1909
9. okt 2011

@etuska No ja mam presne taky, explorer a cierno zeleny, tiez ho dost skladam a rozkladam do auta a je pravda, ze tym sa ten kociar trosku rychlejsie znici ale som spokojna.

andy1909
9. okt 2011

@janina82 Ono inak moja segra je lekarka a ona mi povedala, ze to magnezko ti nejak extra nepomoze ked ti tvrdne brusko a ja v podstate ked som ho brala a aj prestala potom tak mi tvrdlo stale rovnako, takze ktovie, ci to vobec pomaha.

andy1909
9. okt 2011

@kvietocek7 Blahozelam k Patrikovi. Nam sa mala tiez vcera vyhadzala na tvaricke tak cely den dnes skumam ci to mohlo byt teplom ci som nieco zjedla co som nemala. O tom jedeni, to kazdy rozprava nieco ine a vsade sa aj pise nieco ine co sa moze a co nie. Ja som prave dnes malej zacala davat probiotika Bio Gaia, tak snad to pomoze aj na brusko aj na to je travenie lebo nejak nekakame moc casto a potom sa len pucime. Ty davas malemu aj probiotika a aj Infacol?

monikac
9. okt 2011

@andy1909 no tak vidis mozno to tak ma byt s mesacnym baby....ked aj ty mas to iste s malou..... ☹ a od vcera mi nejako nechce ani spat len place a place....tak mozno to ma colic ale dufam, ze nie...kupila som dnes kvapky infacol a dala som jej teraz vecer...su to kvapky na colic ...na uvolnenie vetrov a dnes som objedla tie flasky co tu spominali ze su dbe ked je colic od MAM, tak snad aj to trosku pooze, lebo mala strasne hlce s flase a tak sa jej asi aj vela vzduchu do bruska dostava....a ty kojis alebo davas formulu? ja pocas dna davam moje materske a v noci formulu...al formulu mame stale tu istu uz od narodenia a ja si davam pozor co jem, takze fakt neviem z coho to moze byt.... 😒

monikac
9. okt 2011

@kvietocek7 no tak necedno z coho to moze byt, mala mala tak cistu tvaricku a toto sa jej vyhodilo a ma to aj vo vlaskoch,su to malinke vyrazky, ako potnicky to vyzera,ale aj cervene skvrny ma sem tam ale zatial len na hlavicke...no a dnes len place place ked nepapa...ak sa to zajtra nevylepsi, tak zavolam doktora...lebo je taka nesvoja a zaciatkom tyzdna som s nou bola u doktora lebo ma soplok a aj hrdielko chytene ale ze novorodencom nemozu nic davat...tak sa chuda trapi aj s tym... ☹

etuska
9. okt 2011

@kvietocek7
Nasa dcerka sa vola Miska 😉 takze aj ked sa mi paci aj chlapcenska verzia/nad menom Michal neuvazujeme 😉 To dcerka a MM chcu aby sa maly volal Martinko,alebo Jakub 😉 ale uvidime....este mame cas 😉

monikac
9. okt 2011

@andy1909 vidim, ze ty tu pises z esi kupila probiotika bio gaia...mozes mi prosim povedat kde si to kupila?? dakujem

kvietocek7
9. okt 2011

@andy1909 dakujem 🙂 , Infacolu sa snazim vyhnut, takze pokial fakt ze netrebadavam tak nie ale davam tiez probiotika Dolphius plus,rozpustim s materskym mliekom a striekackou to dostane pred papanim. To sa mi vidi,ze zabera viac ako infacol. Inac kojene babatka sa zvycajne niekedy nevykakaju aj 4 a viac dni. Pokial by to mala z jedla tak si skus dat iba take co fakt neohrozuje a uvidis reakciu. Z tejto webky dost cerpam, je to online poradna . Najdes tam aj clanok o kakackach 😅
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
annag -Katka, mi veeelmi pomohla uz pri Adamkovi.
Na to kakanie skus prikladat na brusko teplu plienku alebo pocvicit nozickami smerom k brusku. Tiez je dobry krem na masirovanie bruska z SK vola sa PUPIK.

@monikac a preco kombinujes formulu s MM?? mozno prave to moze byt dovod, ale primarny bude asi to ze sa ako aj nas nahlce vzduchu a potom to v brusku robi galibu a je z toho kolika.Inac okrem infacol je vyborny aj COLIEF kvapky, tie boli pri Adamkovi priam spasou,velmi pomohli. Ja radsej zatial gp nevolam, lebo viem,ze by sme skoncili antibiotikami. Hoci su to iba spots. Som fakt zvedava ako to bude vyzerat rano.
Pro-Bio Gaja nosia vacsinou z SK.

andy1909
9. okt 2011

@monikac Pridam ti link odkial som to objednala http://www.pcpdirect.co.uk/Pharmacy/Baby-AND-Ch...
Ja kojim ale asi dvakrat som malej vecer musela dat formulu lebo som ju kojila kojila a stale plakala a bola hladna ale inak sa snazime, obcas aj trapime s kojenim 🙂

monikac
9. okt 2011

@kvietocek7 no moja mala musela byt dokrmovana formulou uz v nemocke lebo sa mi neskoro vytvorilo mlieko po cisarskom a potom ke sa mi vytvorilo mala sa nechela chytit na prsnik tak som pouzivala niple shields lebo jej zisitli ze ma jazycek trosku viac zrasteny ako by mla ak nedokaa sa dobre udrzat na bradavke...a ak nevedela ani dobre papat a akoby jj moje mlieko nestacilo, tak som musela aj dokrmovat. ked jej jazycek prerezali tak sa chytila na prsnik v poho, ale stle bola hladna...aj ked mi vysela na prsniku aj 2 hodiny...tak mi nic ine neostvalo len ju dokrmovat formulou...teraz uz len odsavam moje mlieko vobec ju na prsnik nedavam lebo ma to ubijalo ked ona bola na mne aj vyse 2 hodin a aj tak bola hladna, tak si myslim, ze sa moc nepila, ak odsavam a presne viem olko zjedla, takze cely den ma len moje mlieko a akurt v noci mi nevyjde moje na odsatie, tak musim dat formulu, ale zajtra mi ma dojst lepsia odsavacka, tak snad dokazem odsat viac mliecka a vyjde aj na noc a nebudem musiet dat formulu....dakujem za radu, pozriem ie kvapky tu... 🙂

monikac
9. okt 2011

@andy1909 dakujem zastranku popozeram co je to zac...napis potom ci to malej zabera prosim... 🙂

andy1909
9. okt 2011

@kvietocek7 Diky za info, no ja mam tiez kremik na brusko zo svk, aj cvicime niekolkokrat denne ale mam pocit, ze nic nejak extra nepomaha. Tiez som pocula, ze kojene babatka niekedy nekakaju aj par dni len keby bola ok, tak sa nad tym ani nepozastavim ale vidim, ze ju to brusko boli, tlaci, cela cervena a nic a ked som jej pomohla rektalnou rurkou tak nalozila riadne potom ale dost huste sa mi to zdalo, tak snad tie probiotika jej pomozu. Musim si davat aj vacsi pozor co budem jest.

andy1909
9. okt 2011

@monikac Len dnes sme zacali tak uvidime o par dni. Ja ani neviem ci to mam pomoct aj s kolikami alebo na ten traviaci system ci na co vlastne ale poradila mi to segra, tak som to pozhanala. A hlavne sa to dava len raz denne 5 kvapiek co mi viac vyhovuje ako davat pred kazdym kojenim, lebo tym ze kojim tak stale si odstrekavat, zmiesat a dat jej je trosku komplikovanejsie ako ked to pridat do formuly ked babatko papa z flasky. Dam vediet po par dnoch.

radlinka
9. okt 2011

@andy1909 ahooj, chcem sa spytat : nie je nahodou ta BioGaia az od 3 mesiacov ? ja som zhanala prave BioGaiu, ale bola len od 3 mesiacov, nie od narodenia 😕 tak som nasla iba Dophillus, potom od Swiss a ceskej firmy tobolky, kt. prasok sa vysype do mlieka. Uz to mas vyskusane ?

radlinka
9. okt 2011

@monikac Moni.. ja si tiez myslim to co kvietocek, ze kombinaciou UM a MM dochadza k bolesti bruska. Ak kojis, tak pozor nato co zjes, to vsetko potom sposobuje malinkej bolest v brusku a tiez tie umele mlieka zapekaju, tak asi aj to je dalsi problem. Nam zabral detsky cajik, mozno aj tu dostat detsky cajik s feniklom od HIPP, pouzivala som aj HIPP (sice malemu nechutil), ma radsej slovensky klasicky detsky cajik (miesany), potom Espumisan L, masaze a v podstate aj probiotika, kt. uzivame podla potreby. Mozno by si jej mala davaj aj viacej vodicky, ak su deti uz na UM tak potrebuju vela pit (voda/cajik), lebo su viacej smadne. Ale urcite to bude tym mliekom si myslim, kazde dietatko na to inak reaguje hmmm...drzim palec 🙂

radlinka
9. okt 2011

@andy1909 este som chcela...ano, kojene babatka nemusia kakat tyzden, je to v pohode. 😉 ale ty najlepsie vies,kedy ma dietatko bolest a koliku, pripadne iny problem s bruskom.

radlinka
9. okt 2011

@janina82 ano mozes vsetky homeopatika, su super...ja som mala od Boiron, mala som aj antibiotika od GP 2x, lebo sa uz dalej nedalo. Ale najviac mi zabral Bioparox ked uz bolo zle nedobre. Skus bud nieco prirodne alebo tie homeopatika najskor a potom uvidis ako sa budes citit.
Ak tvrdne brusko, tak magnezko 3x denne (raz je malo...tak odporucil lekar). Potom treba par tt pred porodom vysadit 😉

kitty1984
10. okt 2011

@smajka dakujem pekne za radu🙂

monikac
10. okt 2011

@radlinka no neviem co je to a ja si prave davam velky pozor co zjem... 😒 a vidis aj tak je problem...vcera som objedala flase na tu colic od MAM, tak mozno aj to zmeni lebo mala velmi hlta a asi si nabere ajvela vzduchu...dala som jej od vcera vecera pred kazdym jedlom kvapky infacol a dnes rano sa mala tak doriadila, ze som ju musela rovno okupat...chudatenko ale az taka happy je a samozrejme vyhladovana kedze ma teraz v brusku vela miesta na dalsi chod..... 😀 No cajik som tu pozera ale oni vobec nemaju caj pre deti prosim ta... 😨 teda som pozerala na vela miestach a nic, ale svagrina mi ma poslat. inac ja pijem dost vela salok za den caje ako breastfeeding a tiez fenikel caj.....

kitty1984
10. okt 2011

@monikac dakujem pekne za radu ten plan si urcite urobim 😉 Hlavne sa mi tu paci to ,ze aj pri cisarskom ti davolia mat pri sebe muza co myslim ze na slovensku nieje 😒 Chcem sa este opytat ci si chodila na nejake predporodne kurzy lebo mna zatial moja midwife nikde neposiela a myslim ze uz asi ani neposle.Mozno aj preto ze mi velmi anglictina nejde viem, o to je to tazsie 😵

monikac
10. okt 2011

@kitty1984 no to je ozaj super, ze manzel moze byt pri tebe, je to velka podpora.... 🙂 ja som chodila na preporodne kurzy, mala som ich tusim okolo 4....alr aj ty mas na to narok, ja som od midwife dostala taky oznam kde co a kedy je a som sa objednala...urcire chod na kojenecky kurz ak chces kojit, to sa mi pacilo a tiez bolo dobre antenatal class to je vstko ohladom porodu a po porode a tam moze ist s tebou manzel.... 😉 len sa pytaj MW tvojej na to..a ty mas planovany cisarsky?Kedy ms termin?.

andy1909
10. okt 2011

@radlinka Ked kupis Bio Gaia na svk tak tam pise ze je to od jedneho mesiaca ale ja som tieto objednala tu a tu je na krabicke napisane,ze sa mozu od narodenia. Mozno si pozerala nejake ine, lebo su ja nejake v tabletach vraj.

andy1909
10. okt 2011

@monikac Len taky maly dotaz, ja som citala, ze s tymi breastfeeding cajmi sa to tiez nema prehanat, ja co nejake mam tam pise, ze len dve salky denne a citala som, ze ak to pijes vo velkom mnozstve tak to moze prave sposobit nejaku zlu reakciu.

miri_1
10. okt 2011

@monikac ahoj cajik sa da kupit na boobbaby.co.uk je sice trosku drahsi ale asi to vyjde lacnejsie ako posielat z svk. mame ho vyskusany, je vyborny 🙂

andy1909
10. okt 2011

@kitty1984 Opytaj sa tvojej midwife rovno na tie predporodne kurzy, lebo mne to sama povedala a zapisala ma hned ked som tam prvykrat bola, lebo tu to je riadny busy. Mali sme to patkrat a ked mam pravdu povedat tak dve ohladom kojenia a physio boli velmi uzitocne, vela veci som sa tam dozvedela.

radlinka
10. okt 2011

@andy1909 no ja som pozerala na SK kvapky aj tabl. a prave tam bolo napisane ze malym babatkam az od 3 mesiacov. 😅 Aj lekarnicka sa zacudovala, tiez jedna mamicka mi to iste pisala. Tak som vzala od inej firmy capsule a sypeme si to do mliecka, je to od narodenia, resp. 1tyzdna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre