Porodili ste bez pomoci?

katkanova
10. jan 2014

ahojte zienky, najde sa tu niekto kto porodil necakane niekde mimo nemocnice bez odbornej pomoci? je to velmi sialena situacia?

danag
12. jan 2014

bola by som zomrela bez pomoci, aj dieťa, takže ak sa chystáš špekulovať, tak neblázni. A celé tehotenstvo som mala bez problémov, len posledný týždeň vysoký tlak. Zober si k pôrodu okrem partnera aj dulu, ak chceš, ale marš 😀 do nemocnice, pre istotu.

erickatt
12. jan 2014

Sesternica porodila druhe v aute sama, manzel posypal cestu bo nemohli hore kopcom kvoli poladovici

ushuaia
12. jan 2014

@vejula mysli si co chces, ja uz na toto nemam naozaj...tvoj nazor ti neberem...nie som typ co ma chut sa hadat, a kazda mame pravo vyslovit svoj vlastny nazor a najma skusenost...to je cele a vravim ze nie kazde telo ho aj zvladne...a napisala som jasne aj preco lebo vsetci sme ini...a naozaj sa tu nebudem opakovat denne...a vobec sa mi nepaci ako niektore viete chytat za slovicka , prekrucat a najma kritizovat, pretoze nie kazda mamina ma taky isty nazor ako vy tu podaktore...

sjuzan77
12. jan 2014

nepochybujem, ze su aj take pripady, casto su medializovane pripady, ked zena porodila necakane. ja som rozhodne rada, ze som bola pod lekarskym dohladom a necakany nebol, skor uz vsetci cakali, kedy to bude - rodila som totiz 36 hodin 😅

kiki68
13. jan 2014

mam kamosku,ta rodila tak,ze to ledva stihla,prvorodicka,ona vobec netusila,ze rodi, ked prisla do nemocky,tak prisla s nejakym pocitom tlaku,ale ziadne kontrakcie nepocitovala, proste nic tomu nenasvedcovalo, ten lekar ked sa pozrel tam dole skoro onemel,uz videl hlavicku, vraj to dalej islo velmi rychlo,ze keby neda na ten pocit,ze nevie ci je ten pocit dole ok,nemala by to sancu stihnut. Porodnica od domu bola tak do 30 minut jedna aj druha. Porodila bez nastrihu. To su proste zeny,co to maju tak rychlo za sebou,ze sa nedivim,ze to nestihnu. A hlavne,ked niekto byva na trosku odlahlej dedine alebo nejakej casti,kde neni nemocka za rohom,tak to uz je za jedno,ci volate sanitku,alebo vyrazite autom.
Obdivujem kazdu holku,co to takto sama zvladne...ale ked to inak nepojde,tak co uz... 😉

elizuella
8. sep 2020

@katkanova ahoj. Moja znama v sanitke pred domom. Prekotny porod. Ale vsetci zdravi.
@isabel11163 ahoj, vdaka za info k pede. Mna sestry v porodnici navadzali, ze urcite si ho mam dat. Nastastie sme to nestihli.

nykkushka
8. sep 2020

@isabel11163 presne tak, ta pani /slečna @desszi si asi myslí, že všetko je ideálne. Ak by to tak bolo, nebola by som x krát resuscitovat novorodenca, poprípade by ženy rodili stále doma, ved zdravotníkov netreba 🤦‍♀️

suge
8. sep 2020

Poznám ženu, ktorá rodila nečakane mimo nemocnice, dopadlo to zle.😢 Čiže "neodporúčam", ak je čo i len malá šanca dostať sa na pôrodnicu, treba sa jej chopiť.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre