Porodím už skoro?

zu2za3na
2. júl 2012

Ahojte, dnes som bola na kontrole a na CTG mi vybehli kontrakcie na 45-50 Torrov, cítila som slabé bolesti v podbrušku ako pri menštruácii. Bruško mám tvrdé skoro celé tehotenstvo a aj teraz a cítim menštruačné bolesti v intervaloch ale zatiaľ nemusím predýchavať...otvorená som len na špičku prsta a poslali ma dnes domov, že keď sa mi budú opakovať kontrakcie každých 10-15min mám prísť do pôrodnice...no zatiaľ je to znesiteľné...ako vlastne prídem na to, že už rodím? krv mi nejde ani plodová voda mi neodtiekla, mám čakať až pokiaľ to bude neznesiteľné? Fakt neviem, čo mám čakať...máte s tým nejaké skúsenosti?

mirkakab
2. júl 2012

ahoj, tak na to určite prídeš a bolesti tiež spozoruješ. rob tak ako ti lekár povedal. otvorená si ešte málo a tak to môže zostať aj pár dní ešte. ked budú bolesti pravidelné tak treba vyraziť.

tea333
2. júl 2012

@zu2za3na mala by si cakat kym budu kontrakcie fakt caste, aspon kazdych 10 min a menej.
cize sleduj tie intervaly medzi bolestami, nie ci musis predychavat
Bolestivost neber ako meradlo, su baby ktore kontrakcie takmer nebolia. kedze si 41tt, a je take teplo, prajem aby to bolo co najskor.

zu2za3na
autor
2. júl 2012

@tea333 no veď práve, že nebolia...ako potom na to prídem? mám vkuse pozerať na hodinky? ja už neviem či si to všetko nenamýšľam. termín som mala mať 30.6.

zu2za3na
autor
2. júl 2012

@mirkakab takto otvorená som od minulého utorka, neviem ako dlho to ešte bude trvať ale už by som to chcela mať za sebou

gelifil
2. júl 2012

@zu2za3na a kde si bola? v ktorej nemocnici, ktory dr?

mirkakab
2. júl 2012

neboj sa, dočkáš sa, ešte si uži posladné chvíle tehotenstva, po pôrode to už bude iné 🙂

lillah
2. júl 2012

Neboj prides nato kedy rodis.... Zatial mas slabe bolesti ale oni zosilneju.....ak nie na intenzite tak na dlzke trvania. Mne trvalo 24 hodin kym som sa dostala z 1 cm na 3cm....az od tych troch sa to povazuje za zaciatok porodu.

hajanka
2. júl 2012

skoro skoro, nemaj strach 😉 skor alebo neskor urcite 🙂 drzim palce nech to hladky priebeh

mimzy123
2. júl 2012

ja som také bolesti cítila noc pred pôrodom, myslela som si, že ma bolí chrbát...a ráno som zistila, že trocha krvácam a až potom som išla do nemocnice

mirinecka
2. júl 2012

tie bolesti spoznáš neboj a keď budú každých 10min tak je už určite čas, môžeš sa otvárať rýchlo aj pomaly každá to má inak, pri prvom som sa otvárala pomaly pri druhom rýchlo nestihli sme ani klistír 😀 , najlepšie to spozoruješ v klude a sleduj čas medzi bolesťami, voda ti tiež nemusí odtiecť

zu2za3na
autor
3. júl 2012

@mirinecka ďakujem za info aj ostatným mamičkám aj tebe...celú noc som nespala asi od polnoci som mala bolesti každých 15-10 min ale dalo sa to vydržať, myslím, že mi aj o pol piatej ráno odtiekla hlienová zátka...bolo to väčšie množstvo zafarbeného hlienu do hneda či doružova neviem presne, plodová voda mi zatiaľ neodtiekla...asi pôjdeme pre istotu do nemocnice, či to je už tu lebo asi to nie je normálny stav už

zu2za3na
autor
3. júl 2012

držte mi palce

tea333
3. júl 2012

@zu2za3na ak si mala bolesti pravidelne, celu noc, tak sa ti to pravdepodobne rozbieha 😉
Zelam krasny porod bez komplikacii 🙂

zu2za3na
autor
8. júl 2012

@tea333 rozbehlo sa to, na druhý deň som už porodila 🙂

zu2za3na
autor
8. júl 2012

@mirkakab
@tea333
@gelifil
@mirkakab
@lillah
@hajanka
@mimzy123
@mirinecka

Ahojte ženy, tak Vám oznamujem, že máme krásneho chlapčeka, volá sa Adriánko a narodil sa 3.7. 2012 o 18:35, váži 3852g a meria 51cm, má plavé vlásky ako ja a je veľmi veľmi krásny, zdravý, na 5 dňové bábätko aj veľmi pohyblivý, po posteli mi už lieta, tak musíme dávať na neho pozor, zo začiatku boli problémy s mliečkom lebo som mala ťažký pôrod, nevládala som už tlačiť, tak ho ťahali kliešťami von a potom som dostávala transfúzky a antibiotiká lebo som pri šití stratila veľa krvi, no teraz už mliečko strieka prúdom a my sa z toho veľmi tešíme, už máme za sebou aj prvé kúpkanie u nás doma 😅 som preeeeeeeešťastnáááááááá

hajanka
8. júl 2012

@zu2za3na tak gratulujem, stastie z tvojich slov len tak srsi 🙂 vela zdravia prajem a btw. dali ste mu nadherne meno 😵

zu2za3na
autor
8. júl 2012

@hajanka ďakujeme 🙂

mirkakab
8. júl 2012

@zu2za3na gratulujem a želám vela vela zdravia obom

monika15
8. júl 2012

@zu2za3na
jueeeeeeeeeeeeeeeeeeejda take citat, preboha si uz ok ?
klieste transfuzia sitie :(((( horor

tea333
8. júl 2012

@zu2za3na prajem skore zotavenie, vela kludu a mliecka pre mamicku aj Adrianka 🙂 Gratulujem k syncekovi!

mirinecka
9. júl 2012

blahoželám, a užívaj si synčeka lebo pri deťoch to strašné rýchlo utekááááááááááááááá 😒 a na pôrod si za chvíľu ani nespomenieš 😉

zu2za3na
autor
12. júl 2012

@mirinecka no po tom pôrode som si povedala, že už nechcem nikdy rodiť ale pomaly zabúdam, čo sú to kontrakcie a ako to bolelo 🙂 ešte to tam trošku dole bolí ale už sa to hojí a keď vidím také väčšie bábätká tak si poviem, že aj náš bude o chvíľku taký veliký chlapisko 🙂

zu2za3na
autor
12. júl 2012

@monika15 no už sa to pomaly zlepšuje ale ešte to nie je to pravé

mirinecka
12. júl 2012

@zu2za3na to ti verím ja som si povedala to isté po prvom, tiež som krvácala lebo placenta musela ísť von ručne, tak nakoniec ma uspali a dostala som aj transfúzie krvi, ale mesiace bežali a po čase som na všetko zabudla a teraz mám druhého syna 🙂)) a to si teraz hovorím po druhom že radšej porodiť ako to 9mesiacov nosiť 😀 ´(druhý bol cisársky ale keď sa dá vybrať tak radšej sponntánne)
pekne si užívaj drobčeka lebo to strašne pri deťoch letíííííííííííííííííí
😉

zu2za3na
autor
13. júl 2012

@mirinecka no to si ma potešila ja som si tiež hovorila, že cisársky ale neviem si predstaviť ako by boleli tie stehy pri kojení...

lillah
19. júl 2012

gratulujem... prajem vela zdravicka a nech babo robi samu neplechu aby ste vedeli ze ho mate 😀 Deticky rychlo rastu... a ked su kludne o 100x rychlejsie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre