Používali ste sťahovacie nohavičky po pôrode?

stanka1j
7. dec 2011

Chcela by som sa spytat, ci si niekto kupil specialne stahovacie nohavicky , ktore zevraj sluzia ana rychle zmensenie maternice a bruska. Ma niekto skusenosti?

katy1979
7. dec 2011

ked som chodila na predporodnu pripravu tak nam hovorili ze nekupovat. poradila nam ze najlepsie kazdy den aspon hodinku lezat na bruchu. ja som ich nepouzivala ani pri jednom a spavala som na bruchu a je to myslim celkom v pohode. nie je to take ako predtym teda hlavne ta pokozka. dodnes nameram o par centimetrov viac ale ziadna ovisnuta koza ci vypukle brucho mi neostalo. vela asi zohravaju aj geny a typ postavy

lucka1987
7. dec 2011

no ja som spokojna... aj ked sa ti maternica stiahne,, vacsinoi mas vacsie brusko ako pred tehu ( teda ja mam o moc vacsie) a ked ideme kdesi do spolocnosti, jednoducho si dam pod top stahovacie gatky ktore maju pas az pod prsia, a hned to vyzera lepsie... mam zakupeny aj korzetovy stahovaci pas aj ten je super....
nemozem nan dopustit...
mna moc bolelo brucho ked som v noci prve tri tyzdne od porodu mala na nom spat... cize pas aj nohavicky sa mi hodili

katka3012
7. dec 2011

nie nepouzivala ,podla mna je to opet len financny biznis 😉

zuzikkaa
7. dec 2011

@stanka1j stahovacie noahvicky urcite nijako nepomozu po porode 🙂 to sa pouziva pri inej prilezitosti 😀
po porode mas roztiahnute aj panvove kosti a v tom ti nohavicky moc neporadia,,telo sa musi dat dokopy same 😉
ale predsa len- neuskodia a mozno sa budes citit lepsie ked si ich oblecies

drnduliak
7. dec 2011

podla mna je fajn to brucho nejako spevnit, ja som ho mala bezprostredne po porode take velke, ze som sa bala, ze mi v nom ostalo este jedno babo:D uviazala som si okolo neho obycajnu plienku, aby som ho trocha stiahla🙂podla mna nohavicky mozes nosit trochu neskor, ja som teda nic nezniesla, okrem obycajnej vlozky, hihi 😉 ale teraz je to uz dobre, skoro ako pred tym, musis si dat cas na regeneraciu...mne na to stacilo sestonedelie

janka_pn
7. dec 2011

mne pomohol stahovaci pas, ale skor na podporu ochabnuteho chrbtoveho svalstva ako na brucho... velmi ma zvyklo "sekat" po porode, len co ma ofuklo a rychlejsie som sa pohla... potom sa to cvicenim zlepsilo.

kaja79
7. dec 2011

stahovacie nohavicky su pre dobry pocit, inak doporucujem lezat na bruchu.ja som uz 2. den po porode lezala chvilu na bruchu a postupne cas predlzovala...asi na 2. tyzden som si pridala cviky na brucho - ak sa daju nazvat cvikmi 🙂 - lah a dvihat nohy striedavo, vtahovat brucho v stoji, lah a dvihat hlavu.....casom som dosla az k brusakom. Ale daj tomu cas...telo 9 mesiacov sa roztahovalo, tak teraz potrebuje cas aj na stiahnutie. cca 6 mesiacov trva kym sa panva stiahne.

vrska
6. sep 2016

JA osobne nemozem na stahovacie nohavicky dopustit,po poradeni s mojou porodnickou to bola perfektna rada a volba ich kupit ...najlepsie predlzene pod stehna...max.spokojnost 😉 ked bude po do druhom porode uz budu opat v akcii... 😵

alobalka
3. apr 2018

tiež nad nimi uvažujem a myslím, že majú svoje opodstatnenie. Hovorím o špeciálnom type so stahovanim na speci miestach, nie nejakych vseobecnych pod plesove šaty: ) už v porodnici, kde som bola dbali na správne sťahovanie maternice 2h po pôrode a chodili to aj kontrolovať. Takže tomu verím. Pri predošlých porodoch som ich ale nemala, ale zase som nosila vyššie pasové rifle, ktoré brucho pekne spevnovali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre