Pozrite si záznam z pôrodu z cudziny

maca_p
28. aug 2013

i takto sa to da. special doctor https://www.facebook.com/photo.php?v=4913448909...
neostane jedno oko suche po vzhliadnuti. skoda, ze som to nevidela pred prvou sekciou 😉

majulienqa
10. sep 2013

@tova-no dakujem pekne,ze konecne si napisala,ze si mala poistku-len to som sa ta spytala a ty si to brala ako utok..ja som totizto tiez mala insurance z prace a bola to dobra poistka-Blue Cross Blue Shield ale doplacalo sa dost aj s tym...neverim,ze na East Coast sa doplaca menej nez tu,nech je poistenie ake chce...a beriem to s tou vecerou,ale ked si precitas prispevky co mas predosle tak su trosku o nicom,sa tu hadas so zenami,ktore v amerike rodit nemozu a pisu,ze ani na slovensku to zas az take zle nieje a ty im tu posielas fotky so sampanskym...to je podstatne??

tova
10. sep 2013

@majulienqa dievca moje ja som bola v usa ked ty si sa este len od plienok odnaucala . To tvoje UZ 10 rokov v usa je pre mna LEN pretoze som tu raz Tolko. to co si ty myslis ze vies vela o usa je opak, ale mozno po case zistis nieco viac aj o inych poistkach ako len o Medicaid s ktorou mas velmi dlhe skusenosti. Si predstav ze ja v usa mam skoncene 2 VS a tiez som mala pracu o ktorej sa tebe moze snivat, teraz su mi prednejsie deti. Samozrejme po anglicky neviem, dorozumievam sa tu po spanielsky lol dokonca aj s manzelom pretoze on po sk nevie 😀 Si si tu prisla rypnut? Ja lutujem ludi ako teba ked ziju v krajine kde sa im nepaci , ked je tu nieco horsie ako inde preco sa neprestahujes do idealnej krajiny, ale zit niekde kde clovek len nadava musi byt velmi tazke. Ja som napisala ako je u nas este tym co neverili som aj fotku dala to neni vytahovanie ale realita. Pozri moja bez tej anglictiny som ti nasla nemocnicu v Texase kde ti daju lobstera po porode, tak sup zacni pracovat na druhom aby si mohla mat free lobstera. http://lakewayregional.com/services/labor-and-d... •After delivery, we celebrate the occasion by serving mom and dad a lobster and steak dinner

tova
10. sep 2013

@majulienqa Nemohla si dat v provom jednoduchu otazku aku poistku som mala? ale rypat do medicaidov a ze si mi platila lobstera si musela? nehraj teraz anjela. si presvihla temu, tema je o porodoch v cudzine a cim su odlisne od slovenskych, takze vsetko ine ako na sk je podstatne. No si predstav aj moja poistka bola BC/BS a rodila som cisarsky dvojicky a som nedoplacala. A za porod nedoplacali ani moje kamratky je 100% hradeny. Ci este aj to info ti mam s mojou spanielcinou vyhladat? Tem o sk porodoch je tu xxx,

majulienqa
10. sep 2013

@tova - ja som ti v prvom prispevku nenapisala,ze som ti platila nieco-ja som sa pytala!!Ja si tu nemam co dokazovat ale citaj svoje prispevky,aj tie dve posledne a potom na mna utoc 🙂 Debata je debata,ja som napisala,co si o tych tvojich prispevkoch myslim a bud tak zlata a najdi mi presne kde mas 100% !!!!!!! hradeny porod s BCBS,ziadny doplatok!Mozno to bude tym,ze ty si ma obvinovala,ze som sa kvoli niecomu vydala - vydata nie som 🙂 - ale pritom si to spravila ty.Ja som sa nemusela vydavat na to,aby som tu mohla legalne zit 🙂 Dve vysoke skoly?Mozno by si mala ist spat do zakladnej a naucit sa rozdiel medzi utokom a cynickou otazkou!A posledna vec-ja som nikde nepisala,ze lobster a steak nemozes mat v nemocnici,aj to sampanske mozno-to je cast porodu??Tu sampanske,v mexickom Texase nepodavaju pretoze je to LIABILITY-zodpovednost!! Si pisala ako do teba pchali lieky proti bolesti a popritom ti davali alkohol??Este aj 12 rocne decko vie,ze to sa nemiesa 🙂 Ja som mala tiez cisarsky rez a tabletky proti bolesti mi ani netrebalo ale dava sa to povinne,ked ti odchadza morfin! To musi byt super nemocnica,kde si beru taku zodpovednost na seba,ze mozes mat prihodu z toho,ze dovoluju chlast popri medicine 🙂 Takze zakoncim to tym,ze nikto neutocil,precitaj si moje clanky este raz-prelozim ti ich do anglictiny,ak sa ti bude lahsie citat a potom si precitaj svoje a pozri sa ako tu nadavas,urazas a pod.A ak by si platila dane tak ako vsetci normalny tu v USA tak by ta tiez zaujimalo,kde tie dane idu a vedela by si,ake je popularne nerobit nic len sediet doma a rodit deti a nechat si od statu vsetko platit!

majulienqa
10. sep 2013

@tova -A len pre zaujimavost,zas a znova,nikde som nepisala,ze sa mi tu nepaci ale ty si ako kazdy gadzo Slovak na East Coast-e,ludom,co ti to nemozu vyvratit tu pises ako super tu je a nikde nieje lepsie,ty si asi jediny clovek,ktory tu nema s nicim problem 🙂 Ved peniaze tu rastu na stromoch,to si na Slovensku ludia myslia presne kvoli takym ako ty 🙂 Bud trosku realna a ak vies presne,o com debata je,tak si priznaj,ze aj ten tvoj porod vas stal viac nez dost,doplacala si 100%,to mi nevyvratis,ja mam 15 znamych,co pracuju pre BCBS a ver mi,neplatila som zas nehorazne vela ako bez poistenia,ale doplacali sme dost-pretoze nevyzierame stat 🙂 A na Slovensku taktiez nemusis platit skoro $300 mesacne za poistku-to je priklad ak tvoj manzel ta ma na jeho poistke cez svojho zamestnavatela..Islo mi len a len o to,ze sa veci nedaju porovnat so Slovenskom a to,co je tu dobre,je na Slovensku na hovno a naopak.Aj ta tvoja vecera,to si mala asi najlepsiu veceru v celom zivote lebo sa nevies vynachvalit-vyzera ako predrobene zmrazene jedlo,co bolo strcene do mikrovlnky-aj tak lepsie ako sa Slovensku,to ti neberiem ale zas aby som to fotila a domov na Slovensko posielala nech mi zavidia veceru v nemocnici tak to asi tazko 🙂 Citaj tie svoje prispevky a pochopis,preco si ludia myslia,ze sa vyvysuje a vychvalujes,jedna mamina pisala ako mala dobru skusenost na Slovensku a ty,ked uz si nemala co ine vytiahnut aby si ohurila ludi,tak si trepla to s tou vecerou...Vazne,chod sa venovat detom alebo prestan ty nadavat,nauc sa citat a neber vsetko ako utok na teba ale ako nazor!

natas4
10. sep 2013

@majulienqa asi to bola najlepsia vecera v jej zivote 😉 lebo fakt nechapem na co si ju fotila

majulienqa
10. sep 2013

@natas4 - tak tak..moje jedlo v nemocnici vyzeralo ako cerstvo uvarene,zemlu som nedostala v sacku :D a predsa som to nefotila-porod som si vynachvalila a cely pobyt v nemocnici a pristup ludi takisto,o jedle som sa nezmienovala,lebo som to brala ako samozrejmost...ja som bola ohurena svojim malym synatorom,nie prestretim na stole..ale ved citaj, @tova ma uroven!Sa tu z nej vazne smeje,nema tu co dokazovat ale len pise prispevok za prispevkom a snazi sa mi cosi dokazat 🙂

mirage
10. sep 2013

@tova poznamky o cinskom starcovi len vyjadruju tvoju empatiu a inteligenciu. Ked nevies ako, kopnes si do veku a narodnosti? 😒

tova
10. sep 2013

@mirage to len dokazuje aka zena si spravi dieta so starcom ( napriek tomu ze si ju odmietne vziat) ktory jej moze byt otcom. Sorry ale na take zeny je urcite slovo a je smutne ze takychto sloveniek je v usa dost.

tova
10. sep 2013

@natas4 uz som ti pisala ze si taka sp... ako ona uz na zaciatku, nuz slovenska zavist. Napis radsej co extra si zazila ty pri porode, lebo zena dokaze odrodit dieta aj na podlahe v obyvacke, samozrejme vtedy jej vecera a spievanie pride nepodstatne.

natas4
10. sep 2013

@tova tebe zavidiet??? A co? Tvoju ubohost? Tvoju zakomplexovanost? Si presne taka ista, ako poniektori Slovaci, ktori nevytiahli paty z rodnej viesky, ale budu hodnotit aki su americania a globalizovat a pausalizovat...Prides mi ako malomestiacka svojim prejavom... Ty si presne ten typ, co odisla z rodnej dzedziny do sveta a doteraz si sa z toho nespamatala...fotit si veceru v porodnici...ved to je smiesne...a zabudla si z kade pochadzas..sa preber, co ti mam zavidiet? Ja som o svojom porode pisala par stran do zadu, ak mas zaujem, tak si to najdi

natas4
10. sep 2013

@majulienqa nuz to vies kazdy ma ine hodnoty v zivote 😉 pre nu zrejme ta vecera znamenala vrchol blaha

tova
10. sep 2013

@majulienqa s tvojou "inteligenciou" by som ti nemala nic hladat o poistke ale zlutovala som sa a nasla ti to . Je mi luto, ze tvoj zamestnavatel ti ponukol shitty coverage, a tvoje 15 znami co pracuju v poistovni ti neporadili aby si tych par tisic nemusela doplacat.

Optional Maternity Coverage
Inpatient/Outpatient Hospital services and Physician Medical/Surgical services.

When elected, maternity benefits will begin 365 days after the effective date of the maternity coverage.
100% or 80% https://www.medplanaccess.com/bcbsil/outline_co...

tova
10. sep 2013

@natas4 nuz ty si doteraz nepochopila ze tu neide o vrchol blaha ale co zaujimave alebo nieco ine prijemne zeny zazili pri porode. A ver mi, radost pri porode som zazila dvojnasobnu ako ty pri jednom dietati. Skoda, ze medzi nas s prijemnymi zazitkami nepatris.

mirage
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirage
10. sep 2013

@tova moj predosly prispevok bude vymazany tak rychlo citaj

tova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anatalia77
10. sep 2013

@tova
@mirage ktorá vyhrá bere pivo 😀

tova
10. sep 2013

@anatalia77 to radsej prehram, pivo nepijem

mirage
10. sep 2013

@tova Fuu, to je uz na mna moc, takto nenadavam a ucim tomu aj svoje deti, ze aj ked mame na nieco iny nazor mame mat respekt a byt slusni, co tebe chyba. Ale takto ma este nikto nenazval, nikdy, ani v realnom zivote.Si prvaa..

Takze podla Teba zena co porodi jedno dieta pocituje mensiu radost ako ta co porodila dvojicky? Tak to je potom neslavne znama octomom tak nabita feromonmi ze nechodi, len lieta 😀

Este raz, utocit na druheho koli veku a rase je prizemne, neslusne, podle, slizke, nizke atd, adjektiv ti mozem dat kopec. A vulgarizmom nic nenapravis 🙂

V Amerike som nebola, homara som jedla, rodila som dobre, vdaka. Som pekna a mam dost penazi. /neviem co este by som ti mohla zavidiet/

mirage
10. sep 2013

@anatalia77 plati homara so zemlou v sacku

maca_p
autor
10. sep 2013

@majulienqa vitaj v teme, co keby si dala nieco k danej teme?

jeziiis baby, ved toto nie je ani o strave, ani o komforte nemocky, ani o tom, kto z akej krajiny isiel za velku mlaku... zase treba pripomenut, ze ide o individualny pristup cloveka k svojej praci!!!

barborienka28
10. sep 2013

https://www.facebook.com/photo.php?v=4627768671... podľa mňa je toto oveľa krajšie a emtívnejšie 🙂

natas4
10. sep 2013

@tova tak potom si si evidentne neprecitala moju skusenost...ja by som kludne rodila znova v tej istej statnej nemocnici na Slovensku

tova
10. sep 2013

@natas4 nie necitala, mozes zhrnut alebo opisat co bolo extra?

majulienqa
10. sep 2013

@tova - som nevedela.ze vies vsetko o mojej situacii a o mojom vztahu s mojim SNUBENCOM! Ty si jedina gadzovka,co sa tu vytahuje hlupostami a nadava a riesi veci,o ktorych nic nevies.Cize ty si neplatila nic ani za poistenie,ani za pobyt v nemocnici,vobec nic,ano??Moje poistenie zaplatilo 100% co sa tyka medical treatment a NEMOCNICI sa doplacalo z vrecka!!! Mala by si sa ist poradit s tym tvojim chudakom manzelom,je mi ho velmi luto.Hanbit by si sa mala lebo sa ozaj chovas ako gadzovska europanka,ide ti len o to,co si mala extra pri porode a o to,ze si mala plienky zadarmo na policke a lososa na stole-ani v jednom prispevku si nepisala o tom,aka si bola stastna z deti,len o majetnickych veciach rozpravas.A ja inteligentna som na rozdiel od teba,pozri sa ako tu urazas a ponizujes a bezdovodne.Ty si super,inteligentna,tebe tu aj v obchode vsetko davaju zadarmo,ze?!Lebo si taka uzasna a dokonala a mohla by si pofotit aj to co mas v chladnicke atd.Seba asi neodfotis,lebo si ocividne zakomplexovana,uz si mi pisala pred 10 prispevkami,ze sa ku mne nebudes ozyvat a este stale pokracujes. 🙂
@maca_p dakujem za privitanie,pridala som sa k teme len preto,lebo vsetko,co tu tova pise,je o vsetkom inom nez o tom aky mala POCIT z porodu atd.Je mi zle z toho,ze tu nepodstatne veci opisuje a nech sa vsetky mamky idu schovat v celom svete,lebo v tej nemocnici kde rodila ona je NAJ a ak niekto napise nieco ine,tak prida fotky este aj zachodu!A teraz sedi doma a caka len na EXTRA veci ZADARMO od ludi,ktori platia pracujuci ludia.. 🙂

maca_p
autor
10. sep 2013

davam zamknut temu. a aj zmazat ☹

tova
10. sep 2013

@majulienqa zobud sa a nerob hambu amerike! ludia ako ty co ziju v diere potom len pisu slovakom ako vsekto na ho. je. Este raz mi budes nadavat ze nieco beriem a dostavam zadarmo, dam ti aj tento novy nick zmzat a zablokovat tvoju IP. Mozes si menit ncky kazdy polrok, urcite mali dobru pricinu preco ti dali zablokovat predosly nick.

majulienqa
10. sep 2013

@tova - Kde som pisala,ze je tu vsetko na ho..??Ak by to tak bolo,nebola by som tu-na ho... su len ludia taky ako ty! Nevedela som,ze moj nazor je nadavka,ty sa urazas lebo sa asi mas preco,udrela som klinec po hlavicke?Je mi ta luto,toto je moj prvy nick-teraz mi tu zacnes pisat,ze este aj pre FBI pracujes a podobne? :D si ozaj smiesna,vychvalujes sa tu sprostostami a vytacas sa len preto,lebo mam pravdu.Len obycajna chudera a GADZOVKA by vedela urazat rodinu-moj snubenec ti nieco spravil?Nepoznas ma,ani jeho ale tvojimi prispevkami si sa pekne vyfarbila.Prajem ti len a len to najlepsie do zivota,vela stastia hlavne,potrebujes ho,lebo si tak nestastna,ze si musis na slovenskychslusnych zenach dobijat ego.Mna svojimi prispevkami rozosmievas.Podla mna mam teda pravdu v tom,co si myslim a teba to zerie.Pisala si,ze deti su ti prvorade,tak sa im prosim ta chod venovat a nevychvaluj sa tu sprostostami,ja by som hodila fotku deti a manzela a nie vecere-na veceru si hrda a na rodinu asi nie podla vsetkeho 🙂 Pobavila si ma a moja debata s tebou tymto konci,chudinka. 🙂

majulienqa
11. sep 2013

tova @trish31 vsak v poriadku, ja viem ze to na sk poskytuju, ale za extra peniaze a neni to bezne poskytovat. Nie kazdy ma na nadstandard a tu je to standard, v tom je rozdiel. ale hadam sa casy menia a bude to raz samozrejmost. Ako som pisala vyssie, cez statnu poistku je vsetko zadarmo, a na sukromne sa nieco doplaca tak ako na sk.

Tak draha @tova,toto som mala v sukromnej sprave! Presne ako som pisala,sama si to ty napisala,ze cez STATNU poistku je vsetko ZDARMA a na sukrome sa nieco DOPLACA!!! END OF STORY ! 🙂)
Dakujem nemenovanej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre