Pravidelnosť alebo nepravidelnosť menzesu po pôrode

emmany
3. nov 2017

Ahojte,akú máte skúsenosť s pravidelnosťou alebo nepravidelnostou menstruacie po pôrode,počas dojcenia?
Rodila som sekc.a 1.men. po pôrode prisla po 5. mes. A tá druhá ešte nedošla,mala som pred pôrodom 28 dňový cyklus,presny ako hodinky,malý je veľké dieťa,plne dojcene,pred týždňom sme zacali s prikrmami,ďakujem,za vaše skúsenosti

jany149
3. nov 2017

Aj ja som rodila sekciou, maly bol dojceny do 2 rokov, prvá menštruácia mi došla az po 9mes.od pôrodu, a nebola pravidelná, jeden celý cyklus mi vynechal v lete a v zime mi meškala jeden cyklus cca 2 týždne. Inak chodila na 29-35den, ale ja som nikdy nemala cyklus 28dnovy..v súčasnosti som znovu tehotná v 31tt, rodiť budem sekciou a chcem znovu kojit do 2 rokov, tak uvidím ako bude "chodiť"ďalšia menštruácia..z nepravidelnosť nemaj stres, vraj počas kojenia je to normálne(môj gynekológ to tvrdí aspoň), moja kamoška mala prvú menštruáciu až keď mala mala tuším 18-19mes, takže je to individuálne

jany149
3. nov 2017

Ono sa to upraví, len to chce čas,kym sa s tym telo vysporiada, určite ním este "mávajú"hormóny...

bellabell
3. nov 2017

Ahoj, ja som po pôrode 1.men dostala po 10. mesiacoch (kojila som), potom zase 2 mesiace nič a odvtedy pravidelne každý mesiac.

emmany
autor
3. nov 2017

@jany149 ďakujem,pekný zvysok dňa

siska53
3. nov 2017

@emmany tak mne sz objavil az po obmedzeni dojcenia na 1denne a teda dlho nebol pravidelny dokonca po ukonceni dojcenie. Malu som dodojcila tedne pred 2.r.a teda dobry rok trvalo,nez sa mi cyklus ako-tak znormalizoval... Pritom po prvej sekcii som si po odstaveni maleho uzivala pravidelnost dovtedy u mna nevidanu -kazdych 28 dni, po tejto druhej az po cca roku,aj to teraz uz je to dlho a chodi 22-26dni ako kedy..a to uz vyse 3r.nedojcim..

pininka
3. nov 2017

Mne prisiel po 5 mesiacoch pri plnom dojceni. Tiez som po sekcii, tretej, pri nej mi urobili aj sterilizaciu. Menzes a aj jeho meskanie mi ostalo uplne nezmenene. Dokonca aj kvalita je ta ista. Pritom sestra aj moje kamosky maju po detoch uz uplne slaby menzes, dva tri dni. U mna sa porodom nic nezmenilo.

lulu369
3. nov 2017

@emmany ahoj, nestresuj, baby majú pravdu, telo sa musí po pôrode dať do poriadku a to istý čas trvá😉 auto kedy príde prvý menzes, je individuálne. Ja som rodila spontánne všetky 3 detičky. Kojene boli všetky 3 - staršia dcéra 2 roky, prvý menzes od pôrodu prišiel až po ukončení dojčenia (3.2.2011 som malú prestala kojit a menzes prišiel 15.2.2011), syn som kojila 17 mesiacov (3.1.2014 ukončenie, 25.1.2014 prvý menzes -ale to som už bola znova tehu), mladšiu dcérku som kojila 16 mesiacov, prvý menzes po pôrode prišiel cca týždeň potom, ako som ju prestala kojit a ako som si dala miernu, tak nemám menzes

emmany
autor
4. nov 2017

@lulu369 ďakujem,asi fakt stresujem,ale zvyk na pravidelnosť cyklu,to asi všetko robí...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre