Predčasný pôrod. Ako to prebieha?

bibula
25. okt 2006

Ahojte,čakám svoje druhé dieťatko,ktoré sa pravdepodobne narodí skôr.Mám padnuté bruško,malý je veľký a "asi"som sa dnes začala otvárať. /k dr.zatial nechcem ísť/.31.10.ma čaká uzv a prehliadka.
Poprosila by som mamičky,ktorým sa deťúrence narodili predčasne-ako to prebiehalo,aké veľké boli detičky?Nechcem aby mi malého hneď po pôrode zobrali a strčili do inkubátora na dva mesiace.
chcem s ním byť doma,kojiť ho a robiť všetko ako má byť.

ďakujem.

mima22
21. nov 2008

ked sa mi to uz neurobi tak ani nepojdem.mozno zavolam v pondelok mojmu doktorovi aj kedsa mito uz dovtedy nespravi.
predchvilkou ma akurat mala kopla tak som rada,lebo mna nekope casto

mima22
21. nov 2008

ked sa mi to este aj tak uzasne stalo akurat pred vikendom .vsak uvidim rano.ale ja budem pevne verit ze sa mi to uz nestane.
ahojte,dobru noc ja idem uz radsej spat nech na to tak nemyslim.

sirinka
22. nov 2008

tak ako mima? dufam, ze je vsetko ok...

majacska
22. nov 2008

Ahojte, asi dnes bude nevesta rodiť, je už doma, a že vraj cíti bolesti. Podľa mna ale to ešte nebude, len si to myslí, neviem čo si mam o tom mysliet, uz by chcela byt za tym, no neviem co bude, mozno uz dnes sa stanem babickou? a druhý syn moj, v Anglicku ma dnes narodeniny, a ja tu... tazky je ten zivot, tak caute a drzte nam palce.

petruci6
22. nov 2008

drzime palce,urcite vsetko dobre dopadne 😉

sirinka
22. nov 2008

majacska drzime palce...

petruci6
22. nov 2008

majacska potom nas hned informuj, inak dnes je krasny datum 😵

majacska
22. nov 2008

petruci určite vám napíšem, no predstavte si akoby prestali tie bolesti, takže zatial nič.

sirinka
22. nov 2008

majacska no uz sa mozno telo pripravuje... 😵

petruci6
22. nov 2008

nemala len poslickov? voda jej neodtiekla?

budete mat burlivu noc

majacska
22. nov 2008

neodtiekla jej voda, ale uz aj veci si cez den pobalila, a stale hovori, ze citi uz to o chvilku pride. tak sa isli prejst von. neviem ci som uz pisala, ze Sabinka je z dvojiciek jednovajecnych, a narodila sa v 37tt.

mima22
22. nov 2008

zatial je dobre mala som to iba vcera tu trochu a odvtedy nic chvalabohu.

sirinka
22. nov 2008

mima22 tak je to ok... 😉 len si este chvilku brusko ponos 😀

mima22
22. nov 2008

vsak aj doporodnice som sa chcela balit az po novom roku aale neviem ci sa nahodou nepobalim este úpred vianocami.
vsak pobalena mozem byt ale nerada by som isla skor

petruci6
23. nov 2008

majacska aka bola noc? nevesta porodila?

majacska
23. nov 2008

ahoj petruci..nic sa neudialo, boli to asi len tie poslicky, podla mna to pride vtedy, ked to nikto nebude cakat. No neviem ked neporodi do konca 39tt, moze sa porod vyvolat injekciou? Nieco take som uz pocula. Jednej znamej to robili, ale cisarsky,na zaciatku 39tt, pritom nemala ziadne problemy.

petruci6
23. nov 2008

preco do konca 39tt? kam sa ponahlate? niektore baby maju aj 42tt,kym sa babatko vypyta na svet,ono vie,kedy ma prist..ale vyvolavacku by som jej neradila
v kt tt je teraz nevesta?

sirinka
23. nov 2008

majacska poslickovia nie su bolestivy... porod sa da vyvolat, ale iste staci cakat aj do 41tt. no to posudi lekar, ci sa ma babatko dobre, alebo musi von.

majacska
23. nov 2008

petruci uplne s tebou suhlasim, presne to iste si myslim aj ja, ze babetko sa sam vypyta na svet. Uvidime co povie lekar. Od zajtra je len v 38tt. Lekar jej vsak povedal, ze to bude skor. Ale moze sa mylit.Nie?
sirinka vidis ani neviem co su to poslickovia. s tou vyvolavackou si myslim, ze to ma nariadit lekar, ked je to nutne. Pravdaze mame cas....Len v poslednom case je dost takych pripadov, co som pisala a tiez nechapem, kam sa ma ponahlat, ked je babetko v poriadku 😨 ...

sirinka
23. nov 2008

majacska presne tak...inac tvoja nevesta je uz za vodou, vsetky deti, ktore sa narodia v termine medzi 38tt a 42tt su deti v termine 😉 ja som rodila na zaciatku 37tt a klarka bola hned v pohode a je zdrava. a samozrejme, ze aj lekar sa moze zmylit, ved priroda je mocnejsia ako nase usudky.
inac v dnesnej dobe sa porod casto vyvolava aj v suvislosti so zazmluvnenim konkretneho lekara...oni si potom bohuzial niekedy porordy naplanuju tak, aby mali kludnejsi vikend, ci dovolenku 😒
inac kamaratka dostala ako vyvolavacku tusim nejaky cipok. pre mna z nepochopitelnych pricin jej vyvolali porod den pred terminom a pri tom nemala vobec ziadne tazkosti...
ja som bola rada, ze sa klarka vypytala na svet sama, lebo kvoli problemom sme sa dohodli z dr. ze v stredu porod vyvolame, ja som na tom bola uz aj psychicky dost zle, no a klarka sa narodila v utorok rano o 1:10 😀

poslickovia su kontrakcie maternice, kedy sa pomalicky pripravuje na vypudenie plodu, ale su nebolestive...ide iba o pocit tvrdnutia celeho bruska...

majacska
23. nov 2008

sirinka mame zazmluvneneho lekara tak uvidime, aby stihol ist na vianocne sviatky 😖

petruci6
24. nov 2008

mozno prave preto jej povedal,ze to bude skor,lebo chce byt na vianoce s rodinou 😖

sirinka
24. nov 2008

petruci ale ved ona ma podla vsetkeho termin uz o dva tri tyzdne...to este v pohode do vianoc stihaju...ibaze by mal doki nejaku lyzovacku pred sviatkami 😀

sirinka
27. nov 2008

no ja neviem majacska...ze by uz si bola starou mamou??? 😨 😵

majacska
27. nov 2008

ahoj sirinka nie nie som, ale situacia je taka, ze sa dnes citi necesta velmi zle, bola u lekara, dostala zase ATB na toho streptokoka, neviem zase preco, ci sa jej to vratilo, a hovori ze sa citi akoby mala pokazeny zaludok. Nevie ci to moze byt od toho lieku. Ja uz neviem co si mam o tom mysliet, ked viete poradte mi. ahojte, a pozdravujem kazdeho kto je na tejto stranke.

sirinka
27. nov 2008

majacska moze byt aj od liekov aj od toho, ze babatko jej tlaci moc na zaludok...

petruci6
28. nov 2008

presne ako napisala sirinka,moze to byt aj od liekov aj od kopkancov...

ejusa
28. nov 2008

Ahojte,pocit ze mi je zle od zaludka mavam aj ja,je to neprijemne,ale ked nestravujem sa prilis zdravo,dam si aj slaninku a tak a potom vecer skuvinam.Ale co mi vzdy pomoze na ten blby pocit v bruchu,su dve jablka,vazne 🙂 Majacska a ona to fakt moze mat aj z liekov,aj stres a jedno s druhym....

petruci6
29. nov 2008

majacska no ako sa mate? stale nic? 😕

majacska
29. nov 2008

ahoj petruci, no veru stale nic. Podla mna bude to na Mikulasa, totiz moj manzel sa tak vola, a uz pred dvomi mesiacmi vyvestil, ze sa to narodi na 6. decembra. To uz bude koniec 39tt. Inac ma ist utorok na kontrolu k dr a neviem co bude dalej.... A ty petruci sa ako mas? uz sa ti to teda krati tiez 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre