Po prvom predčasnom pôrode bol druhý pôrod v termíne ?

mala_zuzu
19. jan 2020

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či je tu niektorá mamina taká, ktorá mala prvý pôrod predčasný a druhý normálne v/po termíne.
Na ceste mame druhého potomka, len už teraz sa hrozne bojím, že sa to zopakuje zasa. Prvý pôrod síce v 36 tt ale podľa neurológa a novorodeneckých znakov to bol 34 tt. 3 týždne v inkubatore a stresy hrozné, další rok som stresovala či nebude mat nejaké trvale následky. Chvalabohu všetko dobre dopadlo 🙏🏻 Len mám z toho hroznú traumu. Niekde som čítala, že väčšinou sa to zopakuje.
Nemala som žiadne zdravotné komplikácie, prosto som sa len začala otvárať. Tak som chcela vedieť vaše skúsenosti.
Ďakujem

nikuska7
19. jan 2020

Prvy porod 35+5 tt, proste mi praskla voda. A pri druhom som chodila mesiac pred terminom otvorena na 4cm a mala sa narodila den pred terminom 😉

anjelik2019
19. jan 2020

Ahoj, ja prvý pôrod v 38 tt a druhý 2 dni po termine 😊

bociandy
19. jan 2020

Ahoj, prvy porod v 35+0, len tak som sa zacala otvarat, ani som nic necitila, zistili to na standardnej kontrole v nemocnici... Druhy porod v 39tt bez akychkolvek komplikacii. Takze neboj, nemusi to tak byt znova. Drzim palce😊

evucha9
19. jan 2020

Prvý v 29tt a druhý 41tt

hdpe
20. jan 2020

tohoto som sa bála aj ja dokonca aj hrozil predcasný aj druhý pôrod a nakoniec sme sa malej dockali 3 dni po termine.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre