Predčasný pôrod. V koľkom týždni ste porodili?

pami2
10. jan 2011

je pravda, ze deti su prezitiaschopne od 28tt tehotenstva? ake su tam komplikacie po narodeni?

romana3112018
2. apr 2018

ahojte, nechcem vas strasit ale mne sa v 28tt zacala predcastne odlupovat placenta v noci som sa zobudila na silne krvacanie, manzel volal sanitku ktorej to trvalo asi 45min kym konecne prisla. previezly ma na Kramare tam mi oznamili ze som otvorena na 5cm a ze dietatko musi ist von . vsetko to islo strasne rychlo . Malicky po narodeni vazil 1200g a 33cm .Vsetko bolo v poriadku vedel si dychat pekne sam nemuseli ho intubovat, lenze po tyzdni mi oznamili ze dostal zapal pluc vraj nozokomialna infekcia vraj to je taka nemocnicna infekcia a vtedy to vseto zacalo bol to starsny starch ci prezije kazdu chvilku som tam volala ako sa dari malickemu nemohli sme tam chodit lebo bolo chripkove obdobie a bol zakaz navstev, ale aj tak sme chodili kazdy den sa len informovat ako je malickemu. Po tyzdni mi volali ze mame prist malicky jevelmi zle tak nam volali knaza aby nam ho pokrstil. Malicky bol uz v umelom spanku ale vzdy ked pocul moj hlas otvoril ocka a ockami mi povedal mami neboj sa a takto bojoval zase tyden stale sme cakali a modlili sa aby nedostal krvacanie do mozgu lebo mi povedali ze bude mat s toho detsku mozgovu obrnu . Povedala som ze mi to nevadi hlavne nech mi ho zachrania . Malicky prestal cikat a bol velmi opuchnuty z tych silnych antibiotik mu nepracovali ladvinky :( 19.2. som rano volala ako mu je lekarka povedala ze trosku lepsie a ze mu mozem priniest mliecko ze ho skusia zase prikrmovat tak sme mu ho odviezly . Lekarka mi povedala ze sa mozem dat hospitalizovat aby som videla ako sa staraju o malickeho a ze aby som mu vzdy mohla dat cerstve milecko . Tesila som sa isla som si domov pobalit veci ze budem konecne snim ale stalo sa co nikto necakal o 15:45 volali manzelovi ze syncekovi sa zastavilo srdiecko a zomrel nam .Bola to najacsia rana aku som dostala moj syncek je anjelik uz :( po porode bol zdravy oni mi ho nakazili tam stale im to davam za vinu ale nedala som si na dohlad nad zdravotnou starostlivostou pretoze som nepovolila pitvu nechcela som aby jeho telicko malicke rezali ajtak by mi ho to nevralo :( cely zivot ma to bude boliet kazdy den chodim na hrobcek sa vyplakat

katarinase
2. apr 2018

Bratov syn sa narodil v 26 tt vaha 970g dlzka 30 cm a je chvalabohu zdravy vsetko ok dnes ma pol roka. Treba len verit.

fantaghiro21
2. apr 2018

Prvé som potratila v 23tt.
Druhé chcelo ísť teiz von presne v 23tt.
Ale dobojovali sme to v nemocnici do 33tt.
Dcéra sa narodila s krásnou váhou.
2200 g a 46cm.I keď nám schudla na 2000g...

marika2231
4. aug 2018

Moj chlapcek sa narodil presne 37+0 , 2600 g 47 CM a teraz budeme mat za chvilku pol roka 20cm plus a 7.5 kg 😍💋🤗

lolitka25
4. aug 2018

Dvojicky 34 tt. Jeden 2575g ,druhy 2375g obaja zdravi sibali. Starsi syn 38 tt cez tri kila... uvidime kedy sa narodi stvrty- som 25+2 tt a verim ze este aspon 12 tyzdnov dame ...

reni1512
4. aug 2018

Ja obe deture 20dní presne pred termínom :D ...nechapem ci sa dohodli ci co, ale sranda uplne 🙂
Dcera mala 2720g a 47cm a syn 2540g a 47cm

lucia_089
4. okt 2019

@ela2710

Ako pise
@timkarena nie je nutné 2500g, Dieťa nad 2kg narodené 36-37.tt je úplne ako každé iné iba menšie teda hlavne chudsie. Pľúca sú vyvinuté koncom 35.tt

lucia_089
4. okt 2019

Inak už je na svete zopár detí čo prežilo a ich pôrodná hmotnosť bola pod 300gramov! Dokonca v nejakom 22.tt ale to je len niekoľko tuším desiatok prípadov na celom svete celkovo od kedy vôbec sa im dá pomôcť

sisquaa22
15. júl 2021

Pôrod v 28 tyzdni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre