Krčok 8 mm v 28. týždni

daninka2
13. júl 2017

Ahojte baby,
Rada by som pocula vase skusenosti v situacii 28tt a krcok len 8mm. Stalo sa niekomu? Pokade ste to dotiahli nakoniec? Pripadne ak sa narodilo predcasne, ako ste to zvladli? Komplikacie?
Viem vela otazok na raz 🙈

domca699
13. júl 2017

@daninka2 ahoj. Ja som bola na tom podobne. O par milimetrikov dlhsi, ale aj otvorená. V nemocnici som bola do porodu. Vydrzala som do 35tt. Drz sa a setri sa. Nech je babo cim dlhsie vnutri.

daninka2
autor
13. júl 2017

@domca699 ja otvorena niesom ale je to na vlasku, jedine lezat lezat a lezat, magnezko a klud.. velmi si zelam vydrzat do 35tt, dufam ze to s malinkym zvladneme

nita216
14. júl 2017

@daninka2 ahoj sice krcok neviem ako mam na tom ale otvorena som na 2prsty a sa este drzime

domca699
14. júl 2017

@daninka2 jasne, hlavne to nepodcenit. Velmi drzim palce, aby vam to dobre dopadlo.

daninka2
autor
14. júl 2017

@nita216 ja som bola v prvom tehu tiez otvorena a nakoniec sme vydrzali do 41tyzdna 😂 dufam len ze teraz to bude tak isto. Aj vam drzim palceky

mravvcek
14. júl 2017

@daninka2 a ako ste to vydrzali? Mala si serklaz?

nita216
14. júl 2017

@daninka2 dakujem tak ja verim v tom ze malicka ma olutuje a rozpadneve v 38tt!dobre by bolo no ale uvidime mozno aj prenasat budem!a aj ty aspon vydrz do toho 37-38tt a potom uz bude ok

daninka2
autor
14. júl 2017

Nemala som serklaz, strasil ma tym doki ale viac menej som mu povedala ze kym to drzi na 1.5cm tak to odmietam. Davala som si pozor len klasicky, viac oddychu a od toho 36 som normalne robila vsetko. Tam sa to otvorilo na 2 cm napriek tomu sme vydtzali do konca

jana5555
14. júl 2017

Ja som to mala podobne, tiež v 28. tyzdni skrateny krcok, hospitalizacia, infuzie magnezium, nospa, este nejake tabletky, salbutamol, isoptin, o 10 dni domov, vysadena liecba , len magnezium, tak som sa strachovala doma, co bude, hlavne som lezala, pohyb minimalny a stale tvrdnutie brucha, stres, co bude, ako bude, ale vydrzala som do 39. tyzdna...

daninka2
autor
15. júl 2017

@jana5555 no dufam ze ten moj malicky si da povedat a ostane v brusku cim najdlhsie.. ja som ale uplne bez bolesti, tvrdnutia, citim len pohyby. Tiez mam magnezko 2x denne. Obdiv ze si to vydrzala skoro do uplneho konca 😍

ankare
15. júl 2017

Hlavne lezte. Co najmenej sedte, aj tým tlačite na krcok.
Držím palce!

weronkaa
15. júl 2017

Som na tom skoro rovnako, 26tt a 1cm krčok. Som v nemocnici 8deň, nechavaju si ma tu ešte tyždeň :( bez bolesti, tvrdnutia, ziadne komplikacie len ten krčok..mam vyvyšenu postel a beriem magnezium tabletky 3x denne. Doktor hovoril, že to môže byť aj dedične, teraz čakam do až do piatku v nemocnici na to aby ma znova pozrel, vraj skor mi nepozrie kvoli tomu aby mi nedraždil krčok :/

zuzka1008
15. júl 2017

Ja som pri prvej dcére mala 1,5 od 25 tt a rodila som 4dni pred terminom
je to asi individuálne

mravvcek
15. júl 2017

Baby co znamenaju tie cisla pri krcku? Mne nieco spominal ze norma je 3-2,6 a ja jam 2,5 co to znamena?

weronkaa
15. júl 2017

@zuzka1008 tak to dopadlo super 🙂 aj si ležala v nemocnici?

zuzka1008
15. júl 2017

@weronkaa nelezala som, brala som magneb6 lebo mi aj tvrdlo bruško

zuzka1008
15. júl 2017

@mravvcek to sú normálne hodnoty pre krčok, on sa postupne skracuje a makkne ako sa blíži k termínu pôrodu

mravvcek
15. júl 2017

@zuzka1008 a ja mam 2,5 a ukazal mi na usg stebinku ako sa otvara.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre