Predoperačné vyšetrenia pred cisárskym

ivula20
19. nov 2012

ahojte... robim si predoperacnee vysetrenia kvoli cisarskemu a uz som na pokraji sil... na stredu som objedna na echogram.. a v pondelok by ma mali operovat..aj to len pravdepodobne kedze o tyzden v pondelok zacinam 40tt.... 🙂 neni to neskoro?

lalinko2010
19. nov 2012

@ivula20 neskoro nie, lebo lekár presne nevie vyrátať termín pôrodu. ale ak by si mala pochybnosti, tak rýchlo na pohotovosť do nemocnice a uvidíš. prípadne ak máš obavy, povedz lekárovi že sa necítiš dobre, puchnú ti nohy a nech ťa šupne do nemocnice. aj keď to tak nemusí byť a nemáš ťažkosti. všetko bude ok!

ivula20
autor
19. nov 2012

Dakujem... 🙂

lubkam
19. nov 2012

@ivula20 syn sa narodil presne na termín, neplánovane cisárskym, dcérka je o týždeň skôr ako bol stanovený termín, takže myslím, že je to v poriadku v tvojom prípade 🙂

lea641981
19. nov 2012

tak ja som rodila planovanou sekciou syna 11dni pre TP a dcerku 9 dni pred TP 🙂 drzkam palceky 🙂

minus06
19. nov 2012

Ahoj..ja som tiež rodila plánovanou sekciou . Tremín pôrodu bol vypočítaný na 9 a pôrod naplánovaný na 4,tiež mi robili interné vyšetrenia len týžden pred pôrdom,čiže v pohode. Pozerám,že si zo Zv,ideš rodit vo Zv pôrodnici? Aj ja som tam rodila,úplne super doktori aj sestričky.Bola som nadmieru spokojná s ich prístupom.Držím palce🙂 A ideš mat epidurálku alebo úplnu anestézu?

matozazzo
19. nov 2012

Neboj, ak by to "prislo" skor, urobia ti rychle vysetrenia 🙂 Ja som rodila 5 dni pred TP cisarskym a vysetrenia som obehala snad 3-4 dni pred nastupom do porodnice 🙂

11nika11
19. nov 2012

Myslim ze tvoj lekar vie,co robi.Neskoro to podla mna nie je.Ja som mala planovanu sekciu ud zaciatku tehotenstva a kedze som mala termin na sobotu,lekar to prelozil na utorok.Aj kvoli tomu ze som chcela aby ma odrodil on a v utorok sluzil.Rodila som 3dni po termine 🙂Predoperacne mi robili tusim v piatok,cize 4dni pred porodom 🙂

ivula20
autor
19. nov 2012

dakujem ste zlatee 🙂 minus ano vo zvolene idem 🙂 a dam si uuplnu anestezu pretoze kebyze si dam len epiduralku na to som slaba povaha :( aj ked ma bude mrziet ze maleho neuvidim hned ako ho vyberuu.... neviem hadam to skor nepriide sice ma strasne bolia kriize ale brusko je v klude 🙂

miskakyska
19. nov 2012

@ivula20 neboj,oni ťa budú ešte na operačnom stole prehovárať,či si si to nerozmyslela 😀 to poznáme...ja som mala dva cisárske a obidva z celkovou anes..ani za nič by som nechcela byť pri zmysloch 🙂 na stole ma čosi utriaslo,kým som zaspala a to mi úplne stačilo 😕 😕 držíííím palce 🙂

kalifa28
19. nov 2012

@ivula20 mysli ale na to, že zotavenie po celkovej narkoze je ovela náročnejšie ako pri lokálnej. A ešte sa po celkovej prebudzaš do otrasných bolestí, lebo pokial nie si prebudená, nemožu ti dat infuzku od bolesti, čiže sa prebudíš normálne natvrdo do živej rany a kým ti začne učinkovat infuzka prejde aj pol hodina a tá pol hodina teda bolí príšerne, kdežto pri spináli ta nebolí vobec nič 🙂
mám a sebou aj to aj to a teda spinál bol super, fakt by som nemenila. okrem toho mám s mojou druhou dcerou taký maznavejší vztah a pripisujem to tomu, že som ju videla a mala na sebe hned po narodení 🙂

brita
19. nov 2012

@kalifa28 Ahoj, dovolim si pridat svoju opacnu skusenost, ako mas ty a tak upokojit mozne ine dievcata. 😉 Ja som po cisarskom s dvojickami a mala som celkovu narkozu. Prebudila som sa samozrejme s istou miernoubolestou na brusku, ziadne otrasne bolesti to vsak neboli. Praveze by som povedala, ze uplne v pohode. Samozrejme mi dali infusky s analgetikami, ale vsetko bolo v pohode. Chcem odkazat dievcatam, ktoru idu na celkovu narkozu, aby sa nebali. Ja by som na spinal nesla ani za nic - byt pri zmysloch a registrovat vsetko, co sa deje, nie dakujem. 😝 Cisarak mi robili poobede a na druhy den rano som uz behala po chodbe, samozrejme s analgetikami v sebe, ale to tak musi byt. Ziadna hroza a verte mi, ja som bojko velky, ktoreho boli vzdy a vsetko. 😀

alex1983
19. nov 2012

Ahoj, ja mam TP 28.11. a teraz 22.11. mi urobia cisarsky. Ja mam predoperacne urobene uz 2 tyzdne a konzultovala so mnou anesteziologicka narkozy a ze spinalna je lepsia v tom ze sa nic z toho co mi pichnu nedostane ku babatku cez placentu a ze babo uvidim hned. Tak som dala na jej rady a budem mat spinalnu. Ved sa na to popytaj a podla toho sa rozhodnes 😉 Drzim palce

kali23
19. nov 2012

@kalifa28
tiez suhlasim s @brita, tiez som bola v celkovej a po prebudeni som teda nejake extra silne bolesti nemala... na druhy den, ked som musela vstat, ano, bolelo to... ale skôr to bol taky blby pocit, akoby ma to tak "ťahalo"... ale vsetky tie bolesti po cisaraku neboli nic v porovnani s tymi neskutočnými a nekonečnými kontrakciami umelo vyvolávaným oxytocínom...

ivula20
autor
19. nov 2012

fuuu...no ja sa nejako rozhodnem... ale ako sa poznam na spinalnu mam slabsiu povahu... pri tej predstave ze to budem vsetko pocut a citit aj tlak...by som to radsej prespala aj ked pridem o ten pocit vidiet maleho hned... :/

amouramour
19. nov 2012

rozhodne by som isla radsej do spinalky🙂je to setrnejsie a pohodka, ten tlak nie je vobec hrozny a este sa k vam povacsine milo prihovaraju a ten pohlad na babo a jeho prvy krik to by som isto nechcela prespat🙂

ivula20
autor
19. nov 2012

je to pre mna strasnaaa dilemma..na jednej strane nechcem ..a na druhej strach je vacsi... a k tomu sa poznaam ja som dost bojko....

minus06
19. nov 2012

@ivula20 epidural je celkom fajn,necítiš nič,len tie tlaky,bábätko ti hned ukážu..krásny pocit,ked ho počuješ zaplakat. prevezú ta na pooperačnú izbu,kde sa o teba starajú. ja som bolesti ani nemala,trošku ma v rane tahalo,ale nič hrozné.najhoršie bolo ked som musela vstat a rozchodit to,to bolo najäčšie utrpenie,vstávanie z postele...

molniak
19. nov 2012

no ja ak sa môžem pridať ja som tiež bola spinalne a bolo to v pohode necitila som absolutne nic a vsetci boli ku mne velmi mily aj doktor ktory operoval sa so mnou debatil :D mne sice maleho neukazali lebo bezali s nim do inkubatora ale vsetci mi vraveli ze uplna anasteza je komplikovanejsia je to na tvojom rozhodnuti nenechaj sa ovplivnit je to len a len na tebe

ivka_666
19. nov 2012

@ivula20 ja som mala neplánovaný cisársky. Robili mi ho pri epidurale a bolo to v pohode a to ja sa hrooooooozne bojim doktorov aj ihliel a vlastne úplne všetkého ;) krásne je, že si možeš hneď pozrieť bábatko a nič ťa nebude bolieť neboj!!!! ;)

stellamaris
19. nov 2012

@ivula20 ked si velky bojko,tak vol radsej celkovu narkozu,ja som mala hrozny strach z cisarskeho ...iba prespis vsetko 😒 ja som sa dobre v narkoze vyspala,maleho zatial vysetrili a pofotili,ani neplakal po vybrati z bruska,takze som prespala snad polhodinu vsetkeho,po zobudeni minimalne bolesti ,trochu ta rana tahala,to bolo vsetko 😉

katy2
19. nov 2012

@ivula20 jednoznacne spinal.... je to aj menej zatazujuce pre babo.... predsa je to narkoza a celkova je riadna bomba pre to male babo...... a da sa to zvladnut v pohode.... a ked budes pocut plac a vidiet drobceka, su to neopisatelne chvile..... preto odporucam jednoznacne spinal.... drzim palce... ja som mala 2x SC so spinalom a zvladli sme to.....

ivula20
autor
20. nov 2012

ja som sa rozhodla pre celkovu 🙂 sice pridem o ten pocit ale myslim ze doktori buduu mat dost praace so vsetkym a nie este mna kriesit na operacnom stole ;).... nezvlaadla by som to ... na to sa az moc dobre poznam...

evina57
20. nov 2012

@ivula20 ja som mala 14.6. TP a 13.6. som mala ísť na cisársky ale malý sa vypýtal 10.6. 🙂

katy2
20. nov 2012

@ivula20 myslim, ze by si to zvladla aj v spinale.... neboli ta nic..... akurat pocujes, co sa rozpravaju a citis trosku tlaky a tahy.... a voci babetku je ovela lepsi spinal ako celkova..... ked uz musi byt SC..... da sa zvladnut uplne v pohode.....

kali23
20. nov 2012

@ivula20 ak ti mozem poradit, tak radsej spinal... ja som musela mat sekciu, tak nebolo cas riesit spinal... a poviem ti, ze kedze som spala, neprilozili mi maleho a velmi lutujem... nieco sa medzi nami "preťalo" určite k tomu pomohlo aj to, ze maleho mi po sekcii nenosili ako mali :( na druhy den mi ho nepriniesli, aj ked slubili... :( cely den som len cakala a tiekli mi slzy, ked inym mamickam priniesli babatka... a ked som sa pytala, tak mi len povedali, ze zabudli, alebo, ze viac nevoslo na vozik... ale ze prinesu... takze az na ten dalsi den mi ho priniesli rano a potom pred obedom uz som sla po vlastnych na odd. 600nedelia a tam som ho uz mala pri sebe... a maly nevie na mne "zaspat", ked si ho pritulim na seba, tak nevie, ze sa ma pritulit a ze u mna mu ma byt najlepsie... takze ja som si nevedela vychutnat ten pocit, ked si na teba babatko polozi hlavku, ukludni sa, zaspinka... :( a toto pozoruju aj kamosky, ktoré mali tiez akutnu sekciu, takze boli v uplnej narkoze a babatko im neprilozili...

ivula20
autor
21. nov 2012

ahojte maminky..tak dnes som sa dozvedela ze idem normalnym sposobom rodit aspon som sa skvele poprechadzala ten tyzden... moja panva sa teda zvacsila a som radaaa....

ivanakaka
19. sep 2023

@ivula20 uplnu si nemozes vybrat spinal ked tak ci

ivanakaka
19. sep 2023

@kali23 ja nemam ten pocit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre