Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prenášanie, vyvolávačka, kontrakcie

vervaka
24. jan 2015

Ahoj, budem vdacna za kazdu radu 🙂
Tp som mala mat 17 januara. Vo stvrtok som bola na poradni a povedali mi, ze sa vobec neotvaram, mala sa vobec netlaci von, takze mam prist v pondelok na vyvolavaciu tabletku. Cestou z nemocnice ma zacalo troska pobolievat brusko, myslela som ze z vysetrenia. Nejak okolo siedmej vecer mu zacali tlaky a ztahy, boledr mi vystrelovala do krizov. Myslela som, ze to babo doslova vytlacim. Opakovalo sa to cca kazdych 10, 8, a sedem minut. Potom sa to zacalo oddialovat na 12 15 18 min. V noci sa to par krat zopakovalo. Na druhy den som mala bolesti asi raz za hodinku, ale od siedmej vecer sa zopakpvalo presne na minutu vsetko ako den pred tym, s rozdielom ze v noci som nespala, nemohla som lezaz, vsetko ma bolelo a cikat som chodila kazdu chvilu. O osmej som som vstala a od vtedy je to znova tak dva krat za hodinu. Krize ma ale bolia non stop. Pohyby babatka citim ako zvycajne. Viete mi poradit ci su to poslickovia alebo mozem mat nieco ako nepravidelne kontrakcie? Tvrdnutie bruska som ani moc neregistrovala. Dakujem za kazdu odpoved.

ivetlo
24. jan 2015

Ahojky, tvoje dieťa sa chystá von. Teš sa, tvoja tŕnistá cesta pôrodu sa s najväčšou pravdepodobnosťou začala. Môže to trvať aj dva dni alebo to bude ešte dnes. Nikto ti to presne nepovie. Ak máš doma fit loptu, sadni na ňu a hopkaj si pomaličky. Držím palce nech si čím skôr maminkou 🙂

somjankad
24. jan 2015

@vervaka to budu kontrakcie -len aby si nedopadla ako ja... na tvojom mieste zbehnem na pohotovost... nech ta kuknu -porod sa urcite blizi... ja som to odkladala a dosla som do nemocnice o 5 minut 12-ako sa vravi-o 15.50 ma prijali ,ze ma vysetria a 16.10 som uz drzala v rukach dceru- nestihla som sa ani prezliect ...
no pri synovi to trvalo 2 dni ako pise ivetlo...

vervaka
autor
24. jan 2015

Ste ma potesili, pretoze som vobec neni ztotoznena s tou vyvolavackou a som radsej za prirodzenu cestu, nech sa rozhodne samo ze uz je cas 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli