Pri akej dioptrii sa zvažuje sekcia?

szzuzka
17. apr 2019

Ahojte! Pri akej dioptrii ste mali sekciu? Kto sa rozhodne očný lekár alebo gynekológ,či bude sekcia alebo prírodzený pôrod? Ďakujem.

katushaa
18. apr 2019

Mne dala očná dr. potvrdenie že som mala laserovú operáciu, a odporúča sekciu. A napokon bola dcéra otočná riťkou, takže sekcia bola tak, či tak..

fitmama07
18. apr 2019

Rodiť sa nesmie pri očnom tlaku..ja mám dioptrie -6 a rodila som prirodzene trikrát.stale som len musela doniesť papier od očnej, ktorá Doň napísala že nevidí dôvod prečo by som normálne rodiť nemohla....pri pôrode nesmieš mať okuliare na očiach (záleží od pôrodnice teda) v prípade ak by sa niečo skomplikovalo aby nemuseli riešiť ich odkladanie a pod.co zdržiava....takisto nesmieš mať šošovky...nie kvôli očiam priamo pri pôrode...ale ak by sa niečo skomplikovlalo, museli ťa uspať a podobne....aby ti šošovky nepoškodili zrak....to je na Tom to riskantne, ja som okuliare nemala a to som slepa bez nich...hneď po pôrode mi ich manžel dal 🙂

elliottka
18. apr 2019

Ja mam vysoky vnutroocny tlak, dlhe roky si kvapkam kvapky na znizenie a ocna povedala, ze uplne v pohode mozem rodit normalne. Takze co lekar, to iny nazor. Napokon som mala sekciu, ale skrz nieco ine.

deginko
18. apr 2019

@yanni no ja napr sa liecim na glaukom,aze tam.je uz naozaj riziko zhorsenia zraku,,kedze mam vysoky ocny tlak,,ale zial lekari povedalu,ze nie je dovod na sekciu a. Musela som prirodzrnr vobec ich nezaujimalo,ze sa mi poskodia dalsie zrakove nervy,:(

poohie
18. apr 2019

rodila som 5x prirodzene, mala som v tom case dioptrie od 6,5 do 7,5 a nikto to vobec neriesil, ani sa nepytal na to, len jedna sestricka pred prvym porodom. kedysi naozaj posielali na cisarsky kvoli tomu. takze su este ludia, ktori maju taky nazor.
okuliare mi odlozili len pri prvom, potom som ale nevidela dieta, ked mi ho ukazovali 😀 pri dalsich nestihli alebo zabudli alebo nechali tak, neviem...

zuzula118
18. apr 2019

Mám dioprtie -4,5 a ani pri jednom pôrode sme toto neriešili rodila som prirodzene dokonca som mala okuliare počas pôrodu a určite by som to nemenila aby ma rezali kvôli tomu a nič sa nestalo, naopak kamarátka nemá vôbec okuliare a pri oboch pôrodoch jej popraskali žilky v oboch očiach a pritom ich mala zatvorené, druhá kamarátka má dioprie -7 a tiež bezproblémové pôrody mala tak neviem od čoho to závisí aby sa niečo stalo

tetapetra
18. apr 2019

Bola som po 2 laseroch a rodit som mala normálne. Kvôli komplikácií som išla nakoniec cisárskom. Zrak sa mi aj tak zhoršil o jednu dioptriu po 3 rokoch

s_kika
18. apr 2019

ja by som ti tiež odporučila psychoterapeuta, ale nie na to, aby ti dal papier na to, že máš odporúčanú sekciu kvôli traume, ale aby si si tú traumu vyriešila a vedela ako sa pokúsiť porodiť ďalší krát bez traumy...môj názor je, že z tej sekcie môžeš mať ešte väčšiu traumu...teda otázka je, prečo ju máš po prvom, ale ja mám z prvého traumu a druhým sa mi to podarilo napraviť, oba vaginálne, ten druhý viac menej prirodzený, lebo ani vaginálny pôrod u nás väčšinou nie je prirodzený, ak je vyvolaný či vedený medikamentami, to sú odlišné pojmy

elizita
18. apr 2019

Mne sa zrak zhorsil uz pocas tehu, jedneho aj druheho :-/ dioptria s porodom nic nema a tie ostatne problemy su problem pri jednom aj druhom type porodu..

elizita
18. apr 2019

@zuzula118 zilky zvyknu popraskat najma ak tlaci s otvorenymi ocami

tatisna
18. apr 2019

Moja pela mať sekciu lebo sa jej odlupuje sietnica. Myslím že dioptrie nie sú jediný dôvod. Ja som pred x rokmi bola na laserovej korekcii dioptrií a pri pôrode to nikto neriešil. Závisí aj od toho ako budeš schopna tlačiť, ja som napr. vôbec nemala tlak do očí, tlačila som iba spodkom. Ale bola som v dobrej kondícii,cvičila som, veľa chodila takže asi aj tie svaly boli schopnejsie...ale to je samozrejme môj laicky názor, .. doktori asi vedia lepsie

owlet
18. apr 2019

Nejde o dioptrie, ale o vnutroocny tlak a stav sietnice a pozadia.

karinuska22
18. apr 2019

Ja som mala -9 a -8 dioptrii a lekar povedal, ze to nie je indikacia na cisarsky rez.

patha155
18. apr 2019

Tak ako baby pisu, nie je to o diopriach ale o ocnom tlaku. Pred porodom musis ist k ocnemu, ten ti spravi komolet ocne vysetrenie, tlak, pozadie, dioptrie a on je smerodajny co sa tyka toho ci prirodzeny alebo cisarsky. Lenze ak je nieco zle pocas samotnych dob porodnych, porodnik moze aj tak rozhodnut, ze musi byt cisarsky. Ja mam - 4 dioptrie, znicenu chrbticu v krizovej oblasti. Isla som prirodzene, aj ked bol velmi komplikovany porod, zas by som isla prirodzene. O pol3 rano som prisla na izbu a 5 som vstavala a cez den som uz vedela chodit, ubolena, ale nic oproti boleti pri porode 🙂 bola so mnou na izbe pani po cisarskom a i na 3 den po porode dobre ze slzy neronila, tak ju to bolelo. Prirodzeny porod je vzdy mensie zlo nez cisarak. Kym na to nie su kontraindikacie, neries vobec cisarak.

janulla1
18. apr 2019

ja som mala dioptrie -11, gynekolog ma poslal na ocne do nemocnice, kde som mala rodit, nie k mojej ocnej, tam mi spravili rozne vysetrenia a lekarka napisala, ze SC, chcela som rodit prirodzene, tak mi povedala,ze s mojou tenkou sietnicou hrozi odtrhnutie pocas porodu,ze uz mala taky pripad, ci to chcem riskovat, tak som bola na SC, nic hrozne to nebolo
druhy krat som mala automaticky naplanovanu sekciu, prisli sme neskoro dieta som uz mala v porodnych cestach - vzali mi okuliare, bez nich som nevidela ale vobec nic, kazali mi mat silno zavrete oci, jedna sestricka mi tlacila na oci , druha na brucho, aby to bolo rychle nastrihli ma az po konecnik, malu som vobec nevidela, okuliare som nemohla mat, vlastne som nevidela nic...bolo to strasne , citila som sa horsie ako po cisarskom, aj problemy som mala horsie...

blunka
18. apr 2019

Ja mam -8,5 a -8,5 a astigmatizmus -2,0 a -2,0. Rodila som teraz marec 2019 = prirodzene.
Pýtala som sa na to gynekologa, všeobecnej aj očnej = každy sa vyjadril že ok.
Ani očne vyšetrenie som nemala = lebo s očnou som len po telefone konzultovala.
Ja som ale chcela prirodzeny som len kvoli bezpečnosti to konzultovala.

blunka
18. apr 2019

Povedali že do -10 dioptrii sa to nerieši. Nad -10 ťa len pošlu na očne či je to ok (sietnica) čo väčšinou je a aj tak ideš prirodzene.

sintra
18. apr 2019

@evittam presne tak. Treba tlacit do brucha, trosku poznat svoje telo a svalove skupiny a vediet ktore zapojit.

evittam
18. apr 2019

@sintra A okrem ineho aj pocuvat PA a lekara.
Netuším na co tie zeny tlačia do hlavy.....

kormelia11
18. apr 2019

@szzuzka to je otazka skor na ocneho spominanu ocnu vadu mam a mam 2 porody za sebou ked to nebola diagnoza u teba pred 7r tak nebude ani teraz ja som rodila po 5 rokoch tiez som mala 1 tazky porod a zvolil a som inu porodnicu kde mi pomohli personal bol uzasny a z druheho poprodu som mala krasny zazitok pre ktory by som sa dala nahovorit aj na 3porod kazdy porod je iny aj kazda sekcia vela som lezala v tehotenstvach v nemocnici a videla som zeny po sekciach a veru mala som strach skor zo sekcie

montemotherone
18. apr 2019

@szzuzka uvedom si, že sekcia je operácia ako každá iná so všetkými rizikami 😕 Máš traumu z pôrodu, to ale neznamená že tento bude rovnaký 😏 Veľa závisí od tvojho nastavenia. Ak do toho pôjdeš len so strachom, môže sa skomplikovať všetko. Pozri si niečo o hypnoporodoch, vôbec o uvoľnení a prijatí bolesti... Príprava ti môže veľmi pomôcť. Prirodzený pôrod sa nevolá nadarmo "prirodzený" 😉

miroslava21
18. apr 2019

Ja som mala sekciu kvoli operacii oka. A velmi pochybujem ze ti schvalia sekciu kvoli velkym dioptriam.
Ale chapem ta ze chces radsej sekciu. Ja som tiez chcela. Prvy porod som mala kliestovy, hotova katastrofa. Moj gyn navrhol aj sekciu kvoli vyssej hmotnosti dietatka ale primar to razne odmietol a presadil si prirodzeny. A ten prirodzeny bol kliestovy, nikdy viac. Preto som pri druhom vybavovala sekciu, zhodou okolnosti som par rokov rokov predtym mala ocnu operaciu tak som si od ocnej absolvovala vysetrenie a odporucanie na sekciu. A vdaka bohu.

martinella1
18. apr 2019

@lucia147852 nemyslím si, že sekcia, ktorá nie je opodstatnená je bezpečnejšia ako prirodzený pôrod. Predsa len je to operácia..... Rodila som dvakrát prirodzene a spoznala mamičky, ktoré rodili aj tak, aj tak a z vlastnej skúsenosti viem, že tie mamicky, co rodili prirodzene sa skôr "dali dokopy" ako tie po sekcii. Aj kamarátka, ktorá robí na pôrodnici vravela, že rodičky, ktoré rodia prirodzene majú omnoho menej rizík ako pri sekcii

nika82
19. apr 2019

ja mam minus 17 dioptri a ocna mi hned povedala ze rodit jedine cisarskym

szzuzka
autor
19. apr 2019

@miroslava21 ja som mala s vacuumextraktorom, zlomili mi rebra. rodila som bez epiduralky aj ma sili bez vsetkeho vnutorne, vonkajsie sitie. ja som bola pripravena na bolest, to by som vydrzala ale samotny porod 😕 no neviem ...

sonicka96
19. apr 2019

@gelory áno súvisí pretože keď tlačiš tak si namahaš oči 🙂 sama mám horší zrak po prirodzenom pôrode 🙂

lenka1989
19. apr 2019

@szzuzka ja mám tiež laserovú operáciu oči a pani doktorka mi to vysvetlila pekne ... ono nič sa nemôže stať a to že to niektoré majú napísané tak hej keď zaplatíte veľké peniaze za tu operáciu a niektoré ženy naozaj chcú sekciu tak im to lekár očný napíše

miroslava21
19. apr 2019

@szzuzka tak tiez si mala tazky porod. Ja som tiez bola pripravena na bolest, ale priebeh a komplikacie pri porode nie. A potom som mala strach z dalsieho. A to nehovorim kolko som sa davala dokopy a syn tiez. Priduseny a ozivovany a nasledne sledovany na neurologii. Za mna mozem povedat ze pri sekcii som si uzila "porod". Proste ziadny strach aj ked ide o operaciu a nasledne som sa mohla hned na druhy den starat o dietatko. Dala som sa dokopy velmi skoro. Napriklad po kliestovom som mala syna na izbe nonstop az na 5 den. V nemocke sme boli 9 dni.

meesha
20. apr 2019

Jen pro upresneni: To zhorseni zraku v poctu dioptrii nesouvisi s porodem, ale je podminene hormonalnimi zmenami v tehotenstvi. Ani ten laser s tim nema nic spolecneho, ten zakrok je jen ztenceni rohovky, rizikove faktory jsou nitroocni-sitnice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre