Priebeh druhého pôrodu krátko po prvom

28. jan 2024

Ahojte mamičky, blíži sa mi termín pôrodu, rozdiel medzi detičkami bude 20mesiacov. Viem, že sa nedá zovšeobecniť, len čisto zo zvedavosti, tie, čo máte vekový rozdiel do 2 rokov, ako dlho vám trval prvý pôrod a v porovnaní s tým ako dlho druhý pôrod? Len premýšľam, že možno telo si viac pamätá ešte ten predošlý pôrod a tak možno sa rýchlejšie otvára, ako keď ten rozstup medzi pôrodmi je väčší, trebárs 3-5-10rokov...ako ste to mali vy?

zuzanap9
28. jan 2024

Toto by aj mňa zaujimalo, ja budem mať medzi deťmi 12m rozdiel

amelia89
28. jan 2024

Ja som mala rozdiel 21 mesiacov. Druhy porod bol rychlejsi a bolestivejsi. Tak to ma vacsina(samozrejme s vynimkami ako vo vsetkom) mam. Ved aj preto mas v doporuceniach porodnice rozdelene kedy mas ist do nemocnice ked si prvorodicka a ked si viacrodicka (´ri druhych a dalsich porodoch je doporucene ist uz skor,ked su kontrakcie dalej od seba ako naopak pri prvom porode kedy sa ocakava ze to bude dlhsie).

Ja som sa ale pri druhom poucila a dala si hned pichnut epi, krasny rychly bezproblemovy porod, dakujem za to 🙏🏻

kacena4
28. jan 2024

u mna rozdiel 13m. prveho som rodila 3 dni a druhu asi 4 hodky, pri nej mangel skoro nestihol prist do nemocnice, ani som necitila ze sa otvaram

katica06
28. jan 2024

Rozdiel 15mes po druhé to boli rýchlejšie a bez problémov

kava1812
28. jan 2024

Ahoj, ja mam rozdiel medzi dcerami 20 mesiacov tiez. Prvy porod trval vyse 17 hodin, spatne som si uvedomila ze som bola cely cas v krci, v strese, sice epidural krasne zabral, sestricky a lekari super, ziadna trauma ale cele to trvalo akosi dlho a bolestivo, skratka prvorodicka🤷‍♀️😂
A druhy porod ? O 6 rano som prisla na Kramare a o 12 bolo babo na svete. Bola som uvolnena, pozitivne nastavena, tesila som sa na epidural ze sa mi ulavi a ze budem mat coskoro dcerku v naruci. A tak aj bolo🩷 porod za odmenu🙂

qwer2019
28. jan 2024

Ja som mala medzi porodmi rozdiel bez pár dní 13m. Prvý pôrod bol zo všetkým od odtecenia plod. vody po samotné narodenie 8h, druhý pôrod (1m predcasne)bol celodenný ((cca 11-12h), od rána som cítila že už to ide, ale do pôrodnice som prišla až o pol 4tej poobede, lebo som sa cítila fit a odkedy som prišla do nemocnice tak do 4h bol syn na svete. 🙂 ale vodu mi museli prepichovat,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre