Priebeh plánovaného cisárskeho rezu a veci do pôrodnice

14. apr 2021

Prosím som prvorodička a pravdepodobne budem rodiť cisárskym rezom, poraďte čo využijem v tomto prípade v nemocnici a taktiež ako to všetko prebieha. Ďakujem

jeliz59
14. apr 2021

Tak ja mám za sebou cisársky.....večer ti budú kázať už nejesť večeru už by si nemala...
Ráno ti dajú infúziu aj klistir dostaneš potom sprcha vezmU tá na sálu...zacievkuju oholia....(ja som bola oholená,no itak prebehla ziletkou aj brucho.....) Dajunti igelitovu ciapku tu koselu sexy 😂
Potom ním pichli spinal nebola som uspatá....a robia si robotu....necitis bolest len tlak bala som sa ako čert kríža!!!keď som dala da sa každý držím palce 🤗

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkamatka7
14. apr 2021

Bude sa Ti čistiť maternica, zídu sa popôrodné vložky alebo hygienická podložka. Nohavičky s vysokým pásom ( no tie som nemala, odchádzala som bez nohavičiek v šatách, lebo som nevydržala tlak v miestach aj okolí rezu). Pravdepodobne Ťa ocievkujú, je to mierne nepríjemné, ale zvládnuteľné. Mliečko sa Ti nemusí spustiť hneď, ale tak do troch dní. Na operačnú sálu som šla úplne nahá. Záleží od nemocnice, môžu tam byť študenti. Na spanie dlhé tričko alebo nočnú košeľu, ak by si nemala, dajú Ti nemocničné operačné. Držím vám palce 🙂

jeliz59
14. apr 2021

Mám robené dlhé nechty preto píšem ako Maďar 😂😂😂neviem s tým písať nie som naučená na aktuálnu dĺžku nechtov ktoré mám.... 😄

mamickalisticka
14. apr 2021

Pripnem sa, tiež ma to čaká tak ženy píšte!

oblecenie99
14. apr 2021

Ja som mala síce akútnu, o to viac ma však zaskočili "následky", tak ešte dopíšem nejaké tipy, ak nevadí 😉

Ak chcete kojiť, skúste popozerať nejaké videa resp prečítať si o polohách pri kojeni po cisárskom reze. V nemocnici sa nebojte pýtať si radu. Po cisárskom reze sa prvé hodiny, prvé dni ťažšie vstáva, dvíha, a keď ešte mate malé prsia, tak kojenie môže byť aj technicky náročnejšie. Takisto sa mlieko nemusí pustiť hneď, mne sa spustilo az doma. V nemocnici nič. Napokon som ani nekojila..Suseda po cisárskom kojila, čiže je to individuálne, netreba panikarit, robte a rozhoduje sa tak, aby dieťa ale aj vy ste boli spokojné a kľudne.

Prvé dni môžu vyzerať hrozivo a asi budu aj bolestivé. Nemusia vám hneď dat dieťa, to už závisí od každého, kto to ako prežíva, za seba môžem povedať, že som bola aj rada, nebola som ani v psychickom, ale najmä vo fyzickom stave postarať sa hneď o neho, bola som rada za kľud a oddych, musela som sa sama najprv pozbierať a dat sa dokopy. Ak sa na to necítite, ste unavená, mate bolesti, nebojte sa poprosiť sestričky, aby Vám zobrali dieťatko na par hodín, kým sa vyspite, osprchujete sa a pod. Ja osobne som už týždeň po zákroku v pohode fungovala, čiže aj keď to môže (nemusí) vyzerať hrozivo hneď po zákroku, bude to potom OK. Budu vás nútiť chodiť a majú pravdu, čím viac som ležala, o to viac to bolo horšie, fakt to treba rozchodiť.

A ešte niečo ženy... Pripravte sa na potenciálne debilne otázky ci poznámky (typu jaaaaj, tak ty si ani nerodila, tebe fajn, a pod.) Dopredu sa obrnte, a vôbec to nepripustajte k srdcu. Idete dávať život dieťaťu,prvorada je bezpečnosť a zdravie (bábätka, aj vaše). Držím prsty 🤞 🙂

peony13
14. apr 2021

Ja len pridam rozchodenie a prve postavenie boli jak svina aaaale len chodit chodit a chodit cim visc chodis tym menej boli a nech ti babo nosia uz ako sa budes vediet postavit je to obrovska sila a zazrak ako ta zrazu vsetko prestsne boliet ked mas pri sebe babatko 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre