Prirodzený pôrod po operácii chrbtice

23. jan 2024

Ahojte mamičky. Prosím , do štvrtku sa mam rozhodnúť či idem rodiť prirodzene alebo sekciou. Som operovana na platničky (ľahšia operácia) v roku 2021. Neurolog ani neurochirurg nedali jasne najavo ako mám isť , rozhodnutie je viac menej na mne. Ako si poviem tak pôjdem. Prosím , pomôžte mi sa rozhodnúť. Som stoho velmi smutna a zúfala , velmi sa bojim 😥 neviem na čo sa pripraviť na aky druh pôrodu ...

sejbipi
23. jan 2024

Známa mala niečo podobné a všetci lekári jej indikovali sekciu

klip0
23. jan 2024

Veľmi som bola z toho nešťastná a tlačila na pílu napriek odporúčania neurológa. Ľutovala som to potom. Druhý krát by som dala na odporúčanie lekárov. Spravila by som tak, ako ti odporúčajú

autor
23. jan 2024

No ... moja gyn trva na sekcii velmi. Tvrdi , ze mi to nestoji za to prinajhorsiom ostat na voziku. Neurochirurg a neurolog sa nevyjadrili presne , chcem ist cisarskym mozem ist , chcem ist prirodzenym mozem ist. V porodnici ze ako druhorodicka to zvladnem , ze vela zien porodili aj so skoliozov. Ja osobne by som radsej isla prirodzene , ale velmi sa bojim co ak znova mi vyskocia platnicky a ja sa budem trapit , trpiet a dve deti mat... sekcie sa zas bojim ako cert kriza. Ani tak ani tak 😢

sejbipi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sejbipi
23. jan 2024

No tiež sa prikláňam k sekcii a to nie som zdravotník…. Tiež som mala určite problémy po prvom pôrode a keby silou mocou chcem tak by som mohla rodiť prirodzene, vlastne aj môžem ak sa to spustí skôr, ale všetci sú za sekciu. Tiež sa extrémne bojím toho, ale nebudem silou mocou tlačiť na pílu

palculienka40
24. jan 2024

Ja som nemala operaciu ale tri nalezy na chrbtici. Druhy ma nechali prirodzene. Dopadlo to tak, ze som nedokazala tlacit zostala paralyzovana pocas porodu, krute bolesti, vytecena olatnicka a zlomena kostrc po porode. Silna inkontinencia. A to najhorsie dcerka mrtva lebo som ju nedokazala vytlacit a zostala v porodnych cestach. Mysli na to, ze po porode sa o nu potrebujes postarat. Doktori sa chytali za hlavu, ze som vobec nemala prirodzene. Po porode leziak skoro dva roky a stale nie som ok. Stoji ti take riziko za to? Ja by som nevahala na tvojom mieste.

snowflakenel
24. jan 2024

Ja mam vytecenu platnicku, s utlakom na duralny vak. Ja chcem ist jedine sekciou. Neurolog sa,mi,k tomu nevyjadril,ze nexh porodnik rozdodne......

palculienka40
24. jan 2024

@snowflakenel ja by uz len sekciou.

autor
24. jan 2024

Ach , ja som na nervovom zruteni .... 😓 nechapem , to sa ti lekari naši nevedia normalne vyjadrit????

snowflakenel
24. jan 2024

Mi hovor. ...chodila som do Spinn ruzomberok , od roku 2017. Bola.som tam asi,3 x. V lete som otehotnela, tak som sa chcela.objednat, ze teda co s tou platnickou....pani na recepcii mi povedala, ze celu neirologiu zrusili, ostalo im iba ct a magneticka......tak som od jula.hladala.neurologa......

snowflakenel
24. jan 2024

@palculienka40 ved aj ja, ja sa tiez,bojim.

palculienka40
24. jan 2024

@snowflakenel ide o vase zdracie a dieta. Ked nie neurolog vystavit potvrdenie moze aj ortoped ohladom cisara.

palculienka40
24. jan 2024

@snowflakenel ako tehotnu ta musia vsade zobrat prednoatne aj na neuro aj na orto. 😉

snowflakenel
24. jan 2024

@palculienka40 ano, terminy mi vsade davali az v juni. 🙂)) aj cez vuc som to riesila, aj cez poostovnu. Odbilo ma, ze nech si volam......tak nakoniec sa nado mnou zlutovali v liptovskom mikulasi 🙂

palculienka40
24. jan 2024

@snowflakenel aha. A kedy mas termin? LM to mas daleko?

snowflakenel
24. jan 2024

@palculienka40 termin mam o mesiac. Autobusom to mam cca 1,5 hodiny.

palculienka40
24. jan 2024

@snowflakenel to je dost a v ktorom ste tyzdni?

klejkaez
25. jan 2024

Určite by som sla sekciu. Uz len skrz komplikácie potom. Načo to hrotit a ohrozovať seba aj dieta ?

snowflakenel
25. jan 2024

@palculienka40 35 tyzden

palculienka40
25. jan 2024

@snowflakenel a na neurologii Vam dali termin o mesiac? To je dost neskoro a v tom case cestovat hodinu a pol busom. 🤔 a co ked budete rodit skor alebo nebudete mozct prist. Mate tam v meste neurologiu? Ja by som isla s papiermi osobne a nepohla sa kym by ma nevzali ved je to dolezite. Alebo na neurologiu v nemocnici. Ako mna tehotnu vzali vzdy hned.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre