Môžem odmietnuť prirodzený pôrod po sekcii?

22. dec 2023

Ahojte prosím Vás mozem odmietnuť prirodzený pôrod po sekcii ktorá bola pred 8 rokmi? Strašne ma presviedčali na poradni ísť prirodzene len ja sa toho veľmi bojím prirodzeného pôrodu. Prosím neukamenujte ma ☹️

pribinak
22. dec 2023

Všetko sa dá, len musíš nájsť správneho lekára

autor
22. dec 2023

@pribinak ☹️

beata_k
22. dec 2023

To zalezi od porodnice. Niekde ides automaticky na sc a niekde tlacia na normalny. Musis sa poinformovat v mieste kde chces rodit.

kalendark
22. dec 2023

Mna sa pýtali, že či chcem prirodzene po 9 rokoch..povedala som že nie - vraveli že ok, že nútiť má nemôžu.

autor
22. dec 2023

@beata_k že to záleží od primára doktorka čo ma vyšetrovala povedala že keď ani on somnou nepohne že tak nevie 😔

beata_k
22. dec 2023

Tak si to vybav u psychiatra a mas to takmer s istotou.

panonia
22. dec 2023

Mne dali na výber aj keď som si musela vypočuť aké má výhody prirodzený pôrod.

autor
22. dec 2023

@beata_k ani neviem či stíham psychiatra všetko tak zrazu na mňa doľahlo 😔

beata_k
22. dec 2023

Tak uz len najst porodnicu kde beru po sc automaticky na sc. Drzim prst 🍀✊

autor
22. dec 2023

@beata_k ďakujem krásne ❤️

cucica
22. dec 2023

Ja som tiez po sc a druhe by som nechcela ptirodzene. Chapem ta. Drzim palce

jakubrianka
22. dec 2023

Podľa mňa by ťa mali nechať vybrať. Kedysi platilo raz cisársky, vždy cisársky. Ešte aj teraz je tomu tak vo väčšine nemocníc. Proste je riziko, že to rana nevydrží, aj keď máš 8 rokov po sekcii. Držím ti prsty ❤️.

nikaeli
22. dec 2023

Autorka odkiaľ si? na východe odporúčam Starú Ľubovňu.

autor
22. dec 2023

@nikaeli z Kútov som a budem rodiť v Skalici v nemocnici

autor
22. dec 2023

@cucica ďakujem krásne ❤️

autor
22. dec 2023

@jakubrianka ďakujem krásne ❤️

nikaeli
22. dec 2023

Mne sekciu odporúčal aj môj gynekológ, medzi deťmi rozdiel 11 rokov, mala som pred 40 a medzitým som o dve bábätká prišla. V Prešove, aj v Košiciach ma tlačili do prirodzeného pôrodu a čím viac na mňa naliehali, tým viac som sa bála. v Starej Ľubovni na mňa zase pozerali, že prečo chceli tak riskovať, že oni by ma práve od neho odhovárali 🤷🏻‍♀️ nech teda všetko dobre dopadne 🙋🏻‍♀️💗

panonia
22. dec 2023

Ja som rodila v Skalici, ako pan primár je veľmi za prirodzený pôrod ale mne len vysvetlil vyhody prirodzeneho pôrodu ale netlačíl na mňa, bol uplne v pohode.

lily246
23. dec 2023

V Nitre bez problémov bude sekcia.

moneequa
23. dec 2023

Mne povedal moj gynekolog,ze po sekcii ma nemozu nutit do prirodzeneho porodu ak nechcem. Nesnazila sa ma ani on presviedcat, ze si to mam premysliet, este mam vela casu..Nepotrebujem sa tam zas 2- 3 dni trapit a skoncit zas sekciou, radsej rovno sc.

lenkadenisa
23. dec 2023

Ja som rodila prirodzene po sekcii po 18 mesiacoch a lepší pôrod som nemala.

diablikovci
23. dec 2023

Ja zase naopak. Ja som sa bála sekcie jak čert kríza ❤️🫣 . Mne stačili dve operácie a nevedela som sa ani pohnúť ani noc celý človek ma bolel, dali skoro dvojnásobnú dávku narkózy. Ja som sa pýtala v každej poradni že sekcia dúfam nehrozí. 😁

moneequa
23. dec 2023

@diablikovci vies len ked mame viacere take skusenosti,ze sme zazili 2 dni kontrakcie, vyvolavanie a nakoniec aj tak musela byt sekcia, lebo to inak neslo. tak tomu sa asi chce vyhnut alebo pod zazitkom..

tamitamitami
24. dec 2023

@diablikovci Ja som to mala rovnako ani za svet som nechcela sekciu .....dôvodov na sekciu u mňa bolo veľa aj mi bola navrhnutá viac krát (nakoniec som sa dohodla s doktorom že skúsim prirodzený pôrod a ak by bolo zle tak spravia sekciu).
Pôrod som nemala vôbec jednoduchý aj po pôrode zotavovanie bolo zložité ale aj napriek tomu keby mám rodiť znovu tak idem prirodzene.

A však ak máš stres zvoľ nemocnicu kde si môžeš zazmluvniť doktora a on ti skôr výjde v ústrety.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre