Prirodzený pôrod po sekcii

miskacharly
5. apr 2014

Ahojte,rodili ste niektore prirodzene po prvom cisarskom?a po akom case?mali ste nejake komplikacie alebo na co ste museli davat pozor? 🙂

oxana1212
15. jún 2015

@janci27 super, gratulujem🙂

luciakraj
12. júl 2015

Ja som v sobotu dostala kontrakcie tak sme vecer utekali na antolsku prve babo bolo sekciou a ja som si priala druhe odrodit normalne co mi schvalil doc. Korbel aj niznanska .. dojdem tam a taka blondava mlada doktorka v okuliaroch mi hned vravi ze po sekcii sekcia a zacala mi vraviet ze mozem zomret aj babo ked budem rodit normalne a este mi opisovala nejaky pripad kde museli robit plastiku a som si s tym papierom ze jazva je v poriadku mohla akurat tak piskat..vdakabohu mi kontrakcie prestali a ona ze mam u nich ostat na pozorovani a v pondelok ma objedna na sekciu a ze moze to byt aj v stredu .. tak ako cakat od soboty v nemocke to som odmietla a aj tak mi dala papier ze pondelok sa musim hlasit na prijem a sekciu pritom som mala este 4 dni do terminu. Na druhy den sa mi uz rozbehli kontrakcie sli sme zas na antolsku a tam bola taka mlada blondinka suprova a ta mi ani nespomenula cisarak a dala mi sancu aj ked sa to nakonec nepodarilo a musela som pod noz bola som z nej prekvapena a dakujem jej.

oxana1212
13. júl 2015

@luciakraj ako dlho ta nechali a cakali kym to nepojde? myslim od zaciatku kontrakcii.

luciakraj
13. júl 2015

v den porodu som zacala mat kontrakcie od 15tej kazdych 10min a vecer o m23tej sme dosli do porodnice a cakali sme zhruba hodinu ale maly sa neposuval presne ako pri prvom porode mal aj snuru obmotanu tak tam sa uz nedalo nic

bielavila
13. júl 2015

dievcata a mate nikto taku skusenost? ja som mala operovanu maternicu pred porodom, tak mi bolo vysvetlene, ze je nutne vykonat sekciu, ze hrozi ruptura, do toho mi este zistili v 7 mesiaci preeklamsiu a tak ci tak som pre tu preeklamsiu musela mat sekciu aj mi babatko vybrali uz v 36, tt, viete mi povedat ci po tychto skusenostiach este budem moct rodit prirodzene?asi nie co? ale ak by ste mali niektora podobny pripad dajte vediet, vdaka

luciakraj
13. júl 2015

@bielavila ja som bola na operacii tiez, som mala za maternicou vodu ... ja myslim ze by si mohla rodit aj prirodzene len aspon dva roky by si mala mat odstup

bielavila
13. júl 2015

@luciakraj ja som mala myom

mabika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oxana1212
21. júl 2015

@mabika dakujem.

adusska1209
21. júl 2015

Moj prvy porod sekcia malej sa nechcelo tak mi vyvolavali na 3 krat sa im to podarilo zacala som sa otvarat a mala postupovala nie dole ale hore mala som ju pod prsiami.druhy porod po 10-tych.rokoch.automaticky to brali ze to bude spontany porod tyzden pred terminom mi odtiekla plodova voda ked som sa zacala otvarat maly postupoval hore nie dole zase som ho mala pod prsiami opet sekcia moje obe porody boli ako cez kopirak rovnaky priebeh az na ten zaciatok.pri druhom porode sa ma celu dobu pokusali presviecat ze porodim prirodzene no ja som vedela ze to nepojde. 😉

mata.g
22. aug 2015

@luciakraj Ahojky prosim ta z akeho dovodu sa to nepodarilo ak sa smiem spytat? Nepostupujuci porod? Mam tiez jeden cisarsky za sebou tak neviem co presne ma moze cakat. Dik

mata.g
22. aug 2015

@mabika Ahojky, mozem sa spytat ako ne mozne ze ti povolili epi? Znama nedavno rodila po prvom cisarskom a ze ziadna epi ani oxytocin nemozu byt....

mata.g
22. aug 2015

@luciakraj Aha uz som sa docitala dovod 😉

mata.g
22. aug 2015

@monique986 Ahojky prosim ta a to ti prasklo zvonka aj zvnutra? A potom ti.pomohli ze bolo vsetko. ok?

mabika
22. aug 2015

@mata.g no nikto to neriesil, vedeli vsetky informacie a nikto sa nezmienil o tom, ze by mi nemali dat. Jednoducho o tom nepadlo ani slovo. Len teda ku koncu uz nedopichavali, ale to sa tak robi, ci uz bola predtym sekcia alebo nie, myslim... Rovnako brali ako normalne, ze idem po sekcii rodit prirodzene. Len si to vsade zapisali, keby nieco. To bolo cele.

monique986
24. aug 2015

@mata.g Ahoj, z vnútra sa mi natrhla jazva,potom to už bola rýchlovka. Našťastie reagovali rýchlo,a všetko dobre dopadlo. čo ma prekvapuje je ze hojenie po druhej sekcii bolo oveľa rýchlejšie.

elizita
8. sep 2015

@monique986 a ako zistili ze sa ti natrhla? Ultrazvukom ci si to citila?

monique986
8. sep 2015

@elizita Bola som akurát napojená na monitor, tam tie cisla prudko vyskočili a zároveň som zacítila štípanie z vnútornej strany jazvy. Potom uz rýchlo radšej narezali.

eva3107
19. sep 2015

@lubaska21 ahoj .. mozem sa prosím opýtať ,či si nakoniec rodila prirodzene? Mňa to onedlho čaká ..druhý pôrod po sekcii .. a chcem ísť prirodzene ..aj lekár súhlasil že nie je problém 🙂 ..mám samozrejme obavy ..ďakujem za odpoveď

lubaska21
19. sep 2015

@eva3107 ahoj, nooo asi ta nepotesim, ale rodila som opat sekciou a to z "bezpecnostnych dovodov" ... totiz to maly podla ultrazvuku mal mat vahu 3900g ... kontrakcie zacali kazdych 5min (o polnoci uz v nemocke), dali mi klistyr, no ten to paradoxne trosicka spomalil... po 5hodkach mi dali do svalu diazepam a cakali za primarkou, aby rozhodla co so mnou... (asi z tehot. knizky vycitali, aka je predpokl. vaha babatka) primarka dosla a stlacila mi rez z prveho cisaraku a spytala sa, ci ma boli vnutorna jazva, ja som citila jemnu bolest, tak som povedala, ze trocha ano a ona v tej chvili rozhodla, ze nebude riskovat, ze pojdem na sekciu, pretoze keby som rodila prirodzene, hrozila by ruptura maternice - roztrhnutie a nasledne vnut. krvacanie a to nechcela riskovat... cize som sla na sekciu a maly vyliezol z bruska s mieramy 4200g a 52cm... cize lutrazvuk sa sekol o 300g :D ale ja som bola rada, lebo ked uz zacali kontrakcie dostala som panicky strach z prirodz. porodu, aby to nedopadlo ako prvy krat (porod nepostupoval a sla som na sekciu) dost som sa vtedy natrapila a nemam pekne spomienky... teraz po druhej sekcii aj zotavovanie aj cely pobyt v nemocke bol ovela prijemnejsi a jednoduchsi... drzim palce,aby ti porod dopadol podla tvojich predstav - najma nech ste obaja zdravi ;)

eva3107
20. sep 2015

@lubaska21 Dakujem za tvoju odpoved a zelam vela zdravicka 🙂 .. tak som zvedava ako dopadnem na koniec jaa.. aach ..
😕

evulikm
20. sep 2015

Ja som odrodila prirodzene 22 mesiacov po sekcii 😉

mabika
20. sep 2015

@eva3107 hlavne na to nemysliet, bude ako bude. Ako vidis, mnohym z nas sa to v pohode podarilo 😉

mata.g
20. sep 2015

Ja mam tiez obavy, lebo hoci som uz teraz vyse 2 roky po sekcii, ked si potlacim ranu pri vybranom slepaku, tak ma to boli.... to asi nie je dobre znamenie

elizita
21. sep 2015

@evulikm rana ta uz nebolela?

eva3107
21. sep 2015

@mabika dakujem za povzbudenie.. snad budem tiez jedna z vas .. 😅 ..dakujem
@mata.g tak toto neviem ,ale ja mam tiez rez na bruchu co ma operovali ale je vyssie nie dole necitim ho po stlaceni ..ale tam kde som mala vyvod hadicku .. a tam ked sa mi mala natiahne tak to miesto je citlive...neviem ci to bude mat vpliv lebo to z maternicoi nema nic spolocne.. skor sa bojim jazvy na maternici..,ale verim ,ze ked to zvladli aj ine zienky ze mi to tiez zvladneme,, 😅

eva3107
21. sep 2015

A to som ešte zabudla , že ja som takmer 6 rokov po prvej sekcii..

miriam11
21. sep 2015

@eva3107 neboj sa, chod do toho. Prirodzene je lepsie ako CR, budu ta sledovat ultrazvukom po cely cas, ale ja myslim, ze 6 rokov je dlha doba ( ja som bola 5 rokov od sekcie) a dobre som sa rozhodla. Drzim palce🙂

any395
22. sep 2015

Pôrodom dieťaťka sa začína veľmi dôležitá etapa života celej rodiny, ktorej kvalita bude záležať práve na okolnostiach predošlého pôrodu. Uznanie a dôvera v prirodzenú silu, v danú schopnosť matky a dieťatka, to je to normálne 🙂
Srdečne pozývame budúcich rodičov do BRATISLAVY v piatok 25.9.15 o 16hod. na prednášku s ukážkami "VŠETKO O PORODE"
https://www.facebook.com/events/1626243397631251/

eva3107
22. sep 2015

@miriam11 dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre