Prirodzený pôrod po sekcii

miskacharly
5. apr 2014

Ahojte,rodili ste niektore prirodzene po prvom cisarskom?a po akom case?mali ste nejake komplikacie alebo na co ste museli davat pozor? 🙂

aislinn785
4. dec 2015

@lavia mne povedala doktorka ze nevidi dovod preco by som nemohla rodit prirodzene aj 22mesiacoc od cisaraku.Ale to je ona.Neviem ako sa k tomu postavia porodnici.Ak sa mozem opytat,co si zistila o epiduralke a prirodzenom porode po cisarskom.Lebo ja som citala ze sa nedava lebo zena neciti trhanie jazvy ak by nahodou....

okbukaj
4. dec 2015

Ja som po prvom porode cisarskym rodila druhykrat prirodzene po 2 rokoch a 9 mesiacoch aj s epiduralkou, vsetko v pohode, uzasny zazitok, hotova euforia to bola u mna a kvoli tomu pocitu by som si to este zopakovala niekolkokrat :D

lavia
4. dec 2015

@aislinn785 aj podľa mňa je 22 mesiacov dosť. Treba si nájsť pôrodníka, ktorému budeš veriť a bude naklonený prirodzenému pôrodu. Samozrejme, treba rátať aj s možnosťou, že to napriek všetkým snahám skončí sekciou a potom to vedieť prijať, i keď ja osobne by som to určite brala veľmi ťažko...no treba myslieť pozitívne 🙂 Epidurálka a ani iný spôsob analgézie, taktiež ani farmakologická, či iná indukcia pôrodu sa neodporúča. Zvyšuje to riziko ruptúry maternice, prípadne jej neskoré zachytenie. Úplne najideálnejšie je, aby všetko prebiehalo čo najprirodzenejšie 🙂

slimme
4. dec 2015

@lavia mne napr. pri druhom porode prirodzenom ani nemohli davat nic na urychlenie ani tlacit na brucho ak by bolo treba, o epi som ani neuvazovala, ale kedze vsetko islo dobre, tak som bola rada, ze to prebehlo co najprirodzenejsie...

lavia
4. dec 2015

@slimme super, že všetko dobre dopadlo a bolo to čo najprirodzenejšie 🙂 veď o to ide, pôrod je vec prirodzená a akonáhle sa do toho začne príliš zasahovať, nerobí to dobrotu. Avšak sú situácie,kedy je napr. sekcia jediná možnosť a vtedy je skvelé, že niečo také je a vďaka tomu všetko dobre dopadne. Pred pôrodom som si veľmi nezisťovala čo a ako, jednoducho som to brala tak, že veď všetko prebehne ako má. No po mojej skúsenosti som si povedala, že nabudúce to už tak nebude. Zistím si všetko, čo sa dá, vyberiem si najlepšiu najdostupnejšiu pôrodnicu, tiež pôrodníka, ktorý bude vedieť o mojich predstavách a bude s nimi súhlasiť. Aby bol pôrod naozaj udalosťou, ktorá bude výnimočná a intímna, prvé stretnutie matky a otca s ich dieťatkom. To je aspoň moja predstava 🙂

slimme
5. dec 2015

@lavia suhlasim s tebou, tiez som si hovorila pri prvom ze pridem porodim a bude aj ked som vedela, ako to chodi v nasej porodnici, myslela som si, ze u mna bude vsetko v pohode...potom som mala y mam vycitky, ze som nesla inam, pri druhom som uz nic nenechala na nahodu a nespoliehala som sa na nikoho...

alenkatt
5. dec 2015

Dobrý deň,
Som studentkou pôrodnej asistencie a píšem bakalárku na tému „Strach tehotných žien a spôsoby zvládania“. Cieľom mojej práce je zistiť analyzovať a vyhodnotiť Vaše osobné pocity, obavy strachy v súvislosti s tehotnosťou a pôrodom a tak získať od Vás cenné podnety, ktoré by prispeli k lepšiemu pochopeniu žien a skvalitneniu starostlivosti o ženy počas tehotnosti a pôrodu a to najmä v oblasti predchádzania a zvládania strachov, ktoré môžu mať negatívny dopad na priebeh tehotnosti a pôrodu.
Dotazník je anonymný a dobrovoľny. Ak si nájdete najdete 3 minúty času na vyplnenie veľmi mi tým pomôžete. ĎAKUJEM
https://www.survio.com/survey/d/U8K3T9N1M1R6G4I8W

aislinn785
6. dec 2015

@alenkatt poslane

alenkatt
14. dec 2015

aislinn785 Ďakujem veľmi pekne za pomoc.

nezaabutka
19. jan 2016

Ahojte baby. Ja sa tiez pripajam k diskusii. V decembri 2011, teda pred 4 rokmi som mala prvu sekciu, lebo bola mala KP a nechcela som riskovat, a ziadne otacanie som nechcela alebo ine vytahovanie. Rodila som na Antolskej a nemala som nikoho zazmluvneneho. Tyzden pred porodom ma hospitalizovali ako na planovanu sekciu, ale aj tak cakali kym sa babo trosku vypyta von samo. Dostala som slabe kontrakcie okolo 5 rano, tak uz sa konecne rozbehli aj lekari. Mala som len spinal, takze som vsetko vnimala, malu mi hned ukazali a potom ju zobrali prec. Nevadi, ale boli sme obe ok. Moja sekcia sa hojila super, prdku mi nosili na izbu a prikladali a po 24 hodinach mi pomohli vstat a osprchovat a hned som isla na chodbu za navstevou. Po svojich, aj ked trosku zhrbena od bolesti jazvy. Po navsteve som si malinku zobrala k sebe do izby. Jazvu mi skoro nevidno, takze vsetko je ok. Teraz po 4 rokoch idem rodit niekedy zaciatkom februara, som v 38.tt teraz a zatial som rozhodnuta rodit prirodzene, aj lekar o tom vie. Ale aj tak tento tyzden absolvujem interne predoperacne a ARO, keby nahodou. Tak uvidime kedy sa druha dcerka a ako nam to pojde. Takze teraz sme vo faze cakania. Dam vediet, ako to dopadlo.

mata.g
20. jan 2016

Ahojte, pripajam sa k teme. Ja som prvy krat rodila v juni 2016 na Antolskej podobne ako ty sekciou kvoli KP a ortopedickej indikacii (predosli uraz kostrce) a veru nehojilo sa mi to dobre. Z porodnice som odisla s atb a so zapalom v moci. Teraz je dietatko ulozene v spravnej polohe tak som si vybrala rodit prirodzene. Momentalne uz prenasam, co ma trosku znervoznuje, ale v Hainburgu cakaju 10 dni po termine. Tak som zvedava, ci sa to rozbehne alebo sa bude musiet moje tehulkovanie znova skoncit sekciou...

zimmi1
29. jan 2016

@mata.g ahoj, tak ako to dopadlo? tiez sa chystam po cisarskom rodit vaginalne, tak uz cakam, ako to vyslo tebe 🙂

mata.g
29. jan 2016

@zimmi1 Ahojky nepodarilo sa, islo to opat cisarskym. Prenasala som tyzden a po konzultacii na Antolskej a merani jazvy mi neodporucili uz viac prenasat. Vecer po vysetreni som zacala krvacat tak som isla do porodnice a na druhy den som poprosila o sekciu. Jazva bola uz velmi nestabilna, prisla som v hodine H

zimmi1
30. jan 2016

@mata.g dufala som v pozitivnejsie spravy, no uvidime, hadam sa to mne podari :D tak skore uzdravenie a uzi si babatko 🙂

mata.g
30. jan 2016

@zimmi1 Tak prajem ti aby si mala porod podla vlastnych predstav. No na slovensku su vacsinou lekari opatrni a odporucaju dalsiu sekciu aj z takych dobodov ako som mala ja ale samozrejme ak sa citis dobre a babatko je normalnej hmotnosti.. Verim ze tebe sa to moze podarit. Ja som cele tehu dvihala starsieho syna tak som sa trochu viac namahala, mozno to vplyvalo na stav jazvy. Tak na to treba davat pozor 😉

upam
5. feb 2016

@mata.g ani nestras ja dviham malu 2 rocnu denne aj to kdetu v jazve zaboli, termin mam koncom marca a chcem ist na kramare a prirodzene - myslis ze to dvihanie moze nejak ovplyvnit jazvu?

mircalla
5. feb 2016

@zimmi1 ahoj, kamoska rodila po sekcii prirodzene (dokonca vyvolavany lebo uz tyzden prenasala) a mala velmi lahky porod, vsetko ok

mata.g
5. feb 2016

@upam ahojky no nechcem ta strasit, ale mna ked otvorili tak nasli skrytu perforaciu jazvy, ze v jednom mieste mi ju drzala pokope brusna dutina. Ja som na tym rozmyslala a pride mi to ako dost zavazna pricina kedy sa jazva zrejme moze oslabit. Posledne mesiace som casto v noci prenasala 2,5 rocneho syna do postielky a veru mala som uz dost toho. Vsak 12-13 kg hore dole kazdu chvilu... Davaj si na to pozor 😉

mata.g
5. feb 2016

@mircalla mne ho nechceli vyvolat v ziadnom pripade. Rodila u nas na svk? V rakusku by to nepovolili...

aislinn785
5. feb 2016

@upam ahojky, ja mam 19 mesacneho, termin taktiez v aprili a prvy porod bol sekciou. Taktiez dufam v prirodzeny porod. Ak mas chut napis mi spravu, mozeme byt v kontakte, budem rada .-)) chcem ist inak na Antolsku

upam
5. feb 2016

@mata.g aj moja ma takmer 12kg teraz bola tyzden chora a teda vkuse na rukach... no uvidime... inak tie vyvolavacky a epi ako som citala zavisi od doktora niektorym babam v pohode davali po cisarskom a niekde nechceli dokonca v rovnakych nemocniciach rozni doktori rozne

cucu2
5. feb 2016

@upam ja som rodila po cisarskom prirodzene a dali mi vyvolavacku- prenasala som 3 dni. Jeden lekar vravel, ze vyvolavacky sa nedavaju a druhy mi ju rovno supol 🙂

mata.g
6. feb 2016

@cucu2 A aku presne? Tabletu zospodu alebo do zily? Aj ti kontrolovali stav vnutornej jazvy alebo to riskli?

mata.g
6. feb 2016

@upam Mne povolili len mechanicky kateter do krcku nic ine... Ale to zavisi od pracoviska..

cucu2
6. feb 2016

@mata.g tabletku zospodu. Jazvu mi merali cca tyzden predtym.

mata.g
6. feb 2016

@cucu2 a kolko ti odmerali? Mne 2,5 mm

cucu2
7. feb 2016

@mata.g mne tusim 3mm. Potom mi vsak jeden lekar povedal, ze je to neobjektivne, lebo som nemala plny mocovy mechur. Mala by som absolvovat este dalsie meranie, ktore sa nikdy nekonalo😊.

lucretia7
11. feb 2016

@slimme A kde si rodila druhe ak sa smiem spytat?

slimme
12. feb 2016

@lucretia7 v Partizanskom...

jankaf630
1. jún 2016

@miriam11 ahoj prosim ta chcem sa spýtať čítala som že si rodila na kramaroch po sekcii vaginalne druhy pôrod , chcem sa spýtať dali ti ho automaticky alebo si k tomu mohla povedat niečo? Prvú som mala tiež sekciu a mám strach že a niečo stane neriskovala by som druhy normálny o tej sekcii.dakujem za odpoved

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre