Prirodzený pôrod po sekcii

miskacharly
5. apr 2014

Ahojte,rodili ste niektore prirodzene po prvom cisarskom?a po akom case?mali ste nejake komplikacie alebo na co ste museli davat pozor? 🙂

katyt
1. jún 2016

Ja som rodila prvé dieťa sekciou kvôli KP na Antolskej a po necelých troch rokoch som rodila druhé prirodzene, jazva ma nebolela, neboli žiadne iné komplikácie, tak som nemala dôvod uvažovať o ďalšej sekcii. Jazvu mi vôbec pred pôrodom nikto nekontroloval až po pôrode mi ju doktor rukami prehmatal, či drží dobre a všetko bolo ok.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkakovac
2. jún 2016

@jankaf630 je tu skupina, po sekcii rodim prirodzene. Ne tam vela uspesny h pribehov. Mne sa to podarilo, v inej nemocnici ale nakoniec som porodila prirodzene 2 roky po sekcii. Pre mna lepsi zazitok, lepsia rekonvalescencia, vsetko lepsie ako po sekcii...0

aislinn785
7. jún 2016

ja som rodila 22 mesiacov po prvej sekcii, bohužiaľ opäť sekciou. Zmerali mi hrúbku jazvy v 37tt, bola veľmi tenunká a niekoľko lekárov mi povedali, že by to neriskovali.

lucretia7
9. jún 2016

@jankaf630 Prirodzeny porod po sekcii je to najlepsie, co sa mi mohoo stat. Ja som si to priala viac, nez cokolvek ine. Mala som prvy velmi komplikovany ukonceny akutnou sekciou a bala som, ze sa to bude opakovat. Ale nastastie sa podarilo a neviem si vynachvalit. Bol to uplne iny zazitok. Kontrakcie som mala neskutocne silne a maternica vydrzala, jazvu nikto nemeral. Takze ja by som sa nebala.

kristinka86
9. jún 2016

Prvú sekciu som musela mať, hoc mi to oznámili na poslednú chvíľu. Dovtedy som dúfala, že porodím prirodzene. Dcérku som chcela rodiť prirodzene, no jazva už okolo 30.tt bola príliš tenká, takže to nebolo možné. A tretie už bude musieť byť sekciou.

sensen12
10. jún 2016

Chcem.sa spytat,pripravovali ste sa dsko psychicky,ci inac na porod po sekcii,a co vas viedlo k.tomu skusit to

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sensen12
10. jún 2016

@miriam11 a je teda lepsie normal ako rez?

mabika
10. jún 2016

@sensen12 ja som sa psychicky pripravila tak, ze som si inu moznost ako prir.porod ani nepripustala, vobec som nad tym nejako nerozmyslala, nic. Ani doktorov som sa nevypytovala a aj oni to tak brali.

sensen12
10. jún 2016

@mabika a nemala si nastnastrihynasledkyasledky? Ja mam des z toho,ze nastrihy,ruptury,vsetky videa a foto som.uz pozrela,nech viem

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucretia7
11. jún 2016

@sensen12 Ja som sa pripravovala poriadne, pretoze pri prvom som sa vobec neotvarala a preto to skoncilo sekciou. Tento problem sa vraj zvykne opakovat. Takze som nenechala nic na nahodu, bola som na kurze hypnoporodu, brala homeopatika a cvicila s Epinom. Som bez nastrihu, bez sitia, uplne v pohode. S cisarskym sa to neda porovnat, ani porod ani rekonvalescencia.

sensen12
11. jún 2016

@lucretia7 a to sa rata aj pomale otvaranie,ja 24 hod pomaly od uplne prvej kontr

xandra7
11. jún 2016

@canadaz33 spermie obsahuju prostaglandiny, ktore uvolnuju krcok, nie oxytocin, ktory sposobuje kontrakcie...

lucretia7
11. jún 2016

@sensen12 No to je dost pomale, ak si celych 24 hodin mala kontrakcie v normalnych intervaloch (aspon 5 minut). Ja som prvykrat rodila 18 hodin a skoncila na 3 cm, kym ma rozrezali. Druhy porod bol 10 hodin, kontrakcie este silnejsie ako pri prvom vyvolavanom, ale pekne sa to rozbehlo a vyhla som sa sekcii.

sensen12
11. jún 2016

@lucretia7 no od prvej po 10 cm trvalo 23 hod

sensen12
11. jún 2016

@lucretia7 plus zle natocena hlavicka,takze zvonom aj tak nic,takze rez,teraz vobec neviem,co,cvicila som par rokov jogu,sport,beh 12 km 3x do tyzdna,bicyk 3 x 40 km som lepsie kondicne jak v 18,ale jak telo pracuje pocas porodu,kto to zaruci,hmm

lucretia7
12. jún 2016

@sensen12 Neviem, ci to je tvoj pripad, ale pomale otvaranie je vraj casto problem silnej maternice a spaja sa to dost s vrcholovymi sportovkynami. Takze mozno je ta kondicka aj na skodu. Ja som pri prvom tiez vela cvicila a neporodila. Pri druhom som sa uz rozhodla, ze nic robit nebudem. A porodila som v pohode, ale asi nielen vdaka tomu...

sensen12
12. jún 2016

@lucretia7 no tiez rozmyslam,teraz som este viac cvicila,tak.hmmm....ale zase brucho som si dala tym.pekne do poriadku,lepsie jak.pred oteho

efffca
12. nov 2017

@nezaabutka Ahoj, ako si dopadla? Ja som teraz na tom presne ako ty, cakam co bude.

nezaabutka
12. nov 2017

@efffca ahoj no, do poslednej chvile som chcela rodit prirodzene, ale zase nie nejako nasilu, aby som riskovala nieco. Ale doktori boli viac nakloneni cisaraku a okrem toho mi uz v nemocke akoby vynechavali kontrakcie, tak doniesli druhy monitor, ale ja sama som citila, ze nejako mala prist kontrakcia a nic nebolo. Tak doktor odporucil rychly cisarak a uz bolo. Takze zase...

jankaf630
12. nov 2017

Baby mna po cisaraku chceli nechat normalne,napriek tomu ze som mala 5kg maleho prveho nakoniec sa rozhodli pre sekciu,a pri dalsom cisaraky mi DR.Plank povedal ze to bolo velmi do re rozhodnutie,nakolko keby zacali kontrakcie ,jazva po predoslej sekcii bola tal tenka ze mala presvitala.takze by mi pri prvej kontrakcii praskla.Takze ak mi biekto bude tvrdit ze prirodzene po sekcii je 100%ok neni... nikdy nevedia v akom stave maternica je ziadne merabia jazvy ano nic podobne😉

efffca
14. nov 2017

@nezaabutka A v akom tyzdni si bola? Ja chcem skusit prirodzene, no len ak by to slo do terminu, po termine sa uz bojim, aby nebolo vacsie babo, mozno mi to aj tak uz potom ani nedovolia, no neviem, cakam, co bude.

efffca
14. nov 2017

@jankaf630 A po akom case od prveho porodu to bolo? Ja mam uz 5 rokov, tak dufam, ze riziko je male.

jankaf630
14. nov 2017

5 rokov po malom teda 4 aj 9mes

nezaabutka
16. nov 2017

Ja som rodila 4 roky po prvej dcerke a v podstate 2 dni po termine, ale uzv neukazoval, ze by mala byt nejaka obrovska a mala 3590 gr. Ale keby mozem zas, a islo by to dobre, tak by som to skusila. Je mi luto, ze uz nebudem rodit normalne...

sofi_f
9. feb 2021

Ahojte, chcem sa spýtať, či mal niekto tráviace problémy po sekcii? Diastaza, reflux, bolesti žalúdka .... ďakujem za akúkoľvek odozvu

efffca
10. feb 2021

@sofi_f ja po dvoch žiadne

cucu2
10. feb 2021

@sofi_f ani ja žiadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre