Prvý pôrod sekcia. A čo druhý?

kralicica
7. nov 2011

Maminy, chcem sa vás spýtať, aké máte skúsenosti s cisárskym rezom, čo sa týka ďalších sekcií ak už jedna bola. Ja som otehotnela dosť skoro po prvom pôrode sekciou (po cca 1 roku som bola zasa tehu) a teraz čakáme bábo. Zatiaľ je normálne otočené, keďže dôvodom sekcie u mňa bola poloha KP. Rodila som v BA na Antolskej. Neviem, aká je prax, keďže niekto vraví, že raz sekcia, vždy sekcia a niekto inak. Budem rada za vaše podnety. určite to budem riešiť s lekárkou keďže ide o individuálnu vec, ale aj tak ma zaujíma vás názor. Ďakujem

macamac
7. nov 2011

osobnú skúsenosť nemám, ale kamoška rodila prvé sekciou a druhé tiež tak skoro mala-ani nie do dvoch rokov a rodila "normálne", teda druhé nemala sekciou 😉

krtica11
7. nov 2011

ja som rodila sekciou ale čo čitam dosť člankov druhe pokial nenastanu nejake komplikacie možeš rodiť aj normalne.Zaleži od viacerych faktorov velkosť plodu,poloha a od jazvy.

zuzana17
7. nov 2011

Ja som mala oba pôrody sekciou.

michaela80
7. nov 2011

Dve sekcie - casovy interval medzi nimi 9,5 roka..prva kvoli porodu v 31 tt a druhu uz brali automaticky kedze to bolo velmi udrziavane tehu vylezane v nemocnici...

gabkazabka
7. nov 2011

Tak presne to zaujima aj mna....prve bolo sekciou po vyvolavacke pre nerozbiehajuci sa porod......moja gynekologicka tvrdi,ze to zavisi od konkretneho porodnika....niektori su razantne za dalsiu sekciu ,niektori za prirodzeny porod.....a samozrejme zavisi aj od ostatnych faktorov.....ale viem,ze niektori porodnici aj bez akejkolvek indikacie daju aj druhy cisarsky....

vejula
7. nov 2011

@kralicica ja som tieť sekciou, a pri druhom chcem určite najprv najsť pôrodnika, ktorý bude ochotnýá robiť všetko pre to aby som porodila normalne pokial to pôjde. Tebe by som poradila to iste. Najdi si lekara ktorý bude ochotný ťa odrodiť prirodzenem a bez zbytočných zasahov do pôrodu, ktore potom samotny cisarsky rez zapričinia

dari
7. nov 2011

prvy bol tiez sekcia pre KP, ostatne prirodzene. Ak je vsetko ok, nemusi byt automaticky sekcia. U mna vyvolane pre hmotnost: 4200g, 4600g.

miskap
10. nov 2011

Pokiaľ príčiny prvej sekcie nepretrvávajú, u teba to bolo KP, tak nie je dôvod na druhú sekciu. Môžeš rodiť prirodzene. Veľa závisí aj od praktík v pôrodnici, lebo sú niektoré pôrodnice, kde radšej volia sekciu. Preto sa určite informuj v pôrodnici.

luciferkax
10. nov 2011

Ja som mala prvý pôrod sekciou - drobec sa narodil v 28 tt., tak robili akútnu sekciu, druhý , po dvoch rokoch, sa narodil prirodezným pôrodom. ak máš dobre zahojenú jazvu a neopakuje sa príčina, prečo robili sekciu, tak nie je dôvod na další cisársky... ale veľa závisí aj od lekára, napr. u nás na pôrodnici sa nad tým nikto nezastavil, že rodím a mala som sekciu 🙂 ale ked som bola na kontrole po šestonedelí a bol lekár zastupujúci (starý) tak mu skoro oči vyskočili z toho 🙂

sedem
10. nov 2011

Prve tehu som mala tiez babo KP, porod sa rozbehol sam odtecenim vody 6dni po termine, dalej sa vsak nic nedialo ani napriek vyvolavackam som sa neotvarala a tak bola sekcia. Druhe babo sme cakali necele dva roky od prvej sekcie, babo bolo dobre otocene a do terminu nikto neriesil, ako budem rodit. V den terminu som bola na poradni a kedze nebol naznak porodu, nechali si ma pre istotu na pozorovanie uz v nemocnici..kontrolovali aj jazvu, ta bola este pri prijme ok, 5den po termine si ma zavolali a navrhli sekciu, nikto ma nenutil, ale kedze uz hrozili komplikacie pri spontannom porode, suhlasila som(velmi som nechcela druhu sekciu ☹ ) Pri sekcii mi lekar este povedal, ze dobre, ze som nebola tvrdohlava, lebo normalny porod by som nedala - jazva uz bola vraj tenka ako papier..Inak obidve deticky som "rodila" na Antolskej a po druhej sekcii som sa neskutocne rychlo zotavila, neda sa to porovnat s prvou, aj priatel na mna kukal a neveril 😉 Neries, ako pride babo na svet, podstatne je, aaby ste boli obaja v poriadku, ak sa na tuto moznost nastavis uz pred porodom, budes to aj ty zvladat ovela lepsie..a ktovie, mozno budes rodit normalne 😉 Drzim palce, nech to dopadne podla tvojich predst 😵 av!

lenka_da
10. nov 2011

A tiez zavisi, kde ides rodit. U nas v Banskej Bystrici poloha KP nie je dovod na sekciu. Ani velke dieta nie je dovodom. A to, ze prvy porod bol sekciou, to u nas uz vobec nie je dovod na dalsiu sekciu. Dokonca som pocula, ze aj priecne otocene dieta uz skusali rodit prirodzene ale nakoniec museli urobit sekciu. 🙄 Nasa porodnica sa asi chce dostat do Guinessovej knihy rekordov, co sa tyka poctu prirodzenych porodov. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre