Refundácia sekcie, aká je konečná suma?

memibebi
2. máj 2019

Ahojte chcem sa spýtať ako je to zo sekciov v ČŔ a jej následným preplatením na SR.
V porodnici mi povedali, že výška ceny prirodzeného pôrodu je okolo 27tis.kč a cisaráku 35tis.kč
Na stránke poisťovne dôvery som našla, že pôrod v zahraničí je prepalácaný 590e na matku 430e na dieťa a sekcia tiež 590e len nechápem či je to ešte + suma k tomu prirodzenému pôrodu (590+430+590) alebo len (590+430)...

e1i
3. máj 2019

@memibebi nemam skusenost ale myslim ze iba 590+430

damolly
3. máj 2019

@memibebi myslím si že iba 590+ 430. Najviac by si spravila asi najlepšie sa ísť spýtať rovno do pobočky poisťovne v tvojom meste a nech ti dajú presne info čo a ako. Keď som rodila v septembri 2018 v Břeclave tak vedľa mňa bola holka čo bola zo záhoria a keď odchádzala tak to šiel jej priateľ vyplatiť tak som sa jej spýtala že koľko jej preplatí poisťovňa tak vravela za väčšiu časť poisťovňa ale úplne to hradené nieje. Hlavne sa treba opýtať v poisťovni že či preplácajú len pôrod alebo aj hospitalizáciu na tie 3-5 dni na šestonedelí. Ja by som sa ešte spýtala aj v ČR v pôrodnici do ktorej chceš ísť rodiť čo je zahrnuté v tej sume na dieťa, že ak bude náhodou za potreby inkubátor alebo tak či je to v tej cene. (Samozrejme dúfam že ho nebude treba 😉)

memibebi
autor
4. máj 2019

@damolly ďakujem určite sa ešte popýtam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre