Sekcia spinal

zuvacky
13. okt 2014

Ahojte baby.mam planovanu sekciu chcela by som spinal.no velmi sa bojim toho lezania po tom.strasne ma zvykne boliet chrbat ked lezim na chrbte.vobec ani maly va nkus nedaju?ani trochu na bok sa nemozem otocit?rukamy sa moze aspon hybat?prve som mala v celkovej no toto nepoznam.dakujem

terezka1947
13. okt 2014

neboj...ja som lezala normalne s vankusom,dokonca som mala aj postel polohovanu-teda vyvysenu tu cast,kde je hlava-trup
dalo s ato zvladnut
pre mna bol horsi cisarsky tym,ze som lezala uplne rovno...a aj tych par minut som mala pocit,ze nedozijem...nakoniec mi dali nejaky maly vankusik,lebo sa mi aj blbo dychalo...

grasia1
13. okt 2014

operacia bola rychlovka tak to vydrzis no a potom som mala normalne vankus, preco nie? aj som sa polohovala hore dole, ale na bok teda nie, bolelo to.

lilla244
13. okt 2014

Budes napichana, aspon Ja som ziadnu bolest necitala dobrych par hodin po sekcii
Na boku zrejme nie - to mna bolelo ako čert - snaha sa otočiť co i len trochu
Posteľ je polohovateľna čiže uplne v horizontálnej polohe nebudeš

pilinka1
13. okt 2014

zo strany na stranu sa otáčať môžeš, ale kvôli operačnej rane asi nebudeš mať veľmi chuť a kým nohy neprídu k sebe, tak to bude trochu problém. Dôležité je len nedvíhať hlavu, malý vankúš určite nevadí, ale taký, že si pomaly v polosede by som neriskovala.

domeli
13. okt 2014

pôrodnica Kramáre (a myslím, že aj inde) - normálne vankúš, polohovateľná posteľ (možnosť meniť polohou pri čo i len troška ústretových sestričkách) a hýbanie: nie že nesmieš, ale je potrebné sa hýbať=pokúšať sa pretáčať na strany hneď, ako opäť začneš cítiť nohy (u mňa po cca. 3-4 hodinách) - pomaličky, postupne, ale skúšať. Nám to sestrička nepovedala až po nočnej a teda mali sme čo robiť so spoluležiacou, aby sme sa za 4 hoďky "rozhýbali" natoľko, aby sme potom boli schopné starať sa po preložení na klasickú izbu o dieťatko (každých 10 minút sme potom "cvičili" pretáčanie a podarilo sa aspoň na jeden bok 🙂
Dôležité ale: nedvíhať príliš hlavu! Kvôli neskorším bolestiam a ďalším komplikáciám. Môžeš sa o tom dočítať viac, keď poklikáš po stránkach.

zuvacky
autor
14. okt 2014

Dakujem baby trosku ste ma ukludnili🙂

euka210
14. okt 2014

a mne to uplne zakazali, aj na bok po 12h a veru ja najblizsie rozmyslam na celkovou aby som potom nemusela 24h lezat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre