Skúsenosti s vyvolávaným pôrodom

31. máj 2022

Zienky, skusenosti s vyvolavanym porodom.. chcu mi dat rovno infuziu oxytocinu.. aj vam hned tak zhurta vyvolavali?

domka222
31. máj 2022

Ako zhurta? Ak si prijatá, kvôli vyvolaniu pôrodu lebo prenášaš, tak oni už čakať nebudú

bajka16
31. máj 2022

Zhurta nie ale keď videli že som otvorená na 8 prstov vody bolo málo a dieťa nezostupovalo dole. Tak vtedy áno

beatrice1111
31. máj 2022

Takto, mne dávali najprv oxitocinovy záťažový test pri prvom prijme to bolo v piatok prenášala som 7 dni. Noc som bola v nemocnici lebo sa nič nedialo, následne som sa na víkend pýtala domov a pustili ma. V pondelok znova na príjem a to už mi dali Vyvolávaciu tabletku (9den) a o 12 hod bolo babo na svete. A bolo to veľmi dobre, najväčšie bolesti trvali poslednú hodinu a vlastne cez najsilnejšie kontrakcie som už tlačila takže úplná pohoda.

beatrice1111
31. máj 2022

A zhurta to určite nie je. Keď sa dlho prenáša môže sa zakalit plodová voda a to už je problém. Ja som nechcela vyvolávať, chcela som čakať a nakoniec kvôli obave zo zelenej vody som šla. Voda bola číra ale to nikto nevie. 🤷🏻‍♀️ Takže doktor vie čo robí.

queen_el
31. máj 2022

Mne dali najprv balonik a potom prepichli plodovu vodu...cize ziadne tabletky ani infuzie, no aj tak to skoncilo sekciou

autor
31. máj 2022

Neprenasam, termin mam az 7.6. ide o to ze mam zle pecenove testy takze vyvolavat budu zajtra zo zdravotnych dovodov.. len som myslela ze sa ide na to tak volnejsie, napr cipky, tabletky a neviem ake su teda este moznosti.. nie ze hned oxytocin..

taziona
31. máj 2022

Mne podali oxytocin. Vyvolalo to krce ako pri silnejsej menstruacii. Potom prepichli vodu, az to sposobilo silnejsie kontrakcie.

biankaaaa
31. máj 2022

Mne odtekala voda od 6 rána a ešte o 14:30 som bola otvorená stále len na 3cm aj keď ma od bolesti zvíjalo. mala som aj pozitívneho streptokoka, dali mi už dve infúzny antibiotík, ale malému sa stále nechcelo von. Tak mi pichli oxy a o 16:20 bol synček na svete. Veľmi som za to doktorovi vďačná, inak by som tam ležala asi doteraz

hederamonstera
31. máj 2022

Ano, oxytocin je zhurta, ja som ho odmietla. Vyvolavali mi tabletkou do posvy, resp troma, lebo prve dve nic. Voda mi nastastie praskla sama, ale odmietla by som aj to. Odmietla som aj klystyr. Vsetky tieto veci to urychluju a robia bolestivejsim. Aj tak som porodila do 4 hodin. Druhe babo si nenecham vyvolat, ak budeme obaja ok ani keby co bolo

sapetka
31. máj 2022

Mne dala prostaglandinovy cipok a urobila hamiltonov hmatv a do hodiny mi odtiekla voda. Oxytocin chvalabohu nie.

majlo1234
31. máj 2022

@hederamonstera presne, uplne zdielam tvoj pohlad na vec. Ja som sice neodmietla nic, lebo ved prvorodicka a prvy krat v zivote hospitalizovana, ale bol to otras

nevenka
31. máj 2022

Mne vyvolavali kvoli vysokemu tlaku, ale 9 dni pred terminom. Bola som uz na 3 cm otvorena (3.dieta), mala som v ten den uz take tonizacie, ze kazdu pol hodinku trosku.
Zvolili postup, klystyr, tepla sprcha, nic. Infuzia s antibiotikami (mala som streptokoka), potom sa doktor rozhodol, ze mi vypusti plodovu vodu. Vytlacil zo mna, co to slo a hned mi zahlasil, ze som uz na 6 cm. Sla som na pasy a cakat, po vypusteni vody sa mali spustit kontrakcie a mali mi dat dalsiu infuziu s antibiotikami, napojili ma znova aj na oxy, ale PA mi to nepustila, ze radsej pockame, aby to nebolo vela a dobre spravila, do pol hodiny prisli kontrakcie a o dalsich 15 minut bol maly na svete, aj bez oxytocinu. Len tie antibiotika mi nestihli dat druhu davku. Oxytocin mi dali len potom na vypudenie placenty a aby som velmi nekrvacala. Takze mne vyvolavali takto, ja som uz bola ale tretorodicka a prisla som tam vlastne uz tak, ze som sla "rozpadnut", mne to doktor doslova povedal, ze u mna to vidi na take to stuchnutie a pojde to raz dva. A mal pravdu. Bodaj by takto vsetky zeny rodili 🙏

sense
31. máj 2022

Mne vyvoláva tabletkammi ako sa volali ale neviem, bolo to pred viac ako 9 rokmi a nie na svk

autor
31. máj 2022

@nevenka ja som tiez tretorodicka, ale otvorena len na spic prsta stale..

svetlonos
31. máj 2022

Ahoj, mne vlozili tiez tabletku koli tehit. cukrovke, otvorena som bola minimalne, mozno 1cm ak vobec. Maly bol salamista, zuadny poslickovia, po nejakych predkontrakciach ani chyru ani slychu. Tak dva dni po termine vyvolali, od zaciatku prvych bolesti po porod preslo 6 hodin. Bola som prvorodicka. Potom som bola aj rada, ze to trvalo rak kratko 🙂

autor
31. máj 2022

Vecer praskla voda, vyvolavacka sa nekona 😂

beatrice1111
1. jún 2022

Supeeer!!❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre