Som prvorodička a som tri dni po termíne

hannka89
2. júl 2014

ahojte 🙂 chcem sa spytat ako vam zacal porod, ja som 3 dni po termine. Vcera vecer ma zacalo boliet v podbrusku. V noci sa bolesti opakovali a rano som si to zacala zapisovat, je to asi kazdych 15 minut, neviem ako mam rozoznat ci su to kontrakcie alebo len ,,poslickovia,, . Tie bolesti sa opakuju a su len v podbrusku a bolest trva asi 10 sekund
dakujem za radu 🙂

ematko29
2. júl 2014

poslíčkovia po čase ustúpia,ked nie tak sa pôrod začína.

drobec_l
2. júl 2014

ver mi že pravé kontrakcie na 100% rozpoznáš 🙂 já som rodila tiež prvý krát a tiež som si nevedela predstaviť či to spoznám a spoznala som 🙂 mne začali bolesti hned v 5 min intervaloch takže som si počkala hodinu či to vážne už bude porod a porodila som do tri a pol hodiny od prvej kontrakcie 🙂 maximálne rýchly porod som mala na prvorodičku 🙂 šťastná žena som bola 🙂

drobcek26l
2. júl 2014

@hannka89 Tiež som mala takéto bolesti. Začali mi ráno o pol tretej a do dvanástej na obed sa mi opakovali stále každých 12 - 15 minút až potom sa ten interval začal skracovať a o pol štvrtej poobede to už bolo každých 5 minút. Išla som do nemocnice, dali ma na CTG, ale otvorená som bola len na dva prsty, tak ma dali čakať na izbu. Do rána mi bolo stále rovnako, až na druhý deň mi odišla plodová voda, ale nakoľko mi pôrod stále nepostupoval, išla som na sekciu.
Kontrakcie rozoznáš neboj sa, je to taká bolesť v podbrušku, ale keď začnú tie riadne, tak to už ani nevieš kde ťa to riadne bolí.

lucuska011
2. júl 2014

Ahoj aj ja som bola prvorodicka a u mna to bolo super.od 10.00 hod.som mala male kontrakcie kazdych 5 min.a od 15.00 kazde 3 min.az do pol piatej vecer som este behala po nemocnici s manzelom a o 17.00 som isla na porodnu salu.mala sa v pohode ,chvalabohu,narodila o 20.38. Myslela som ze to bude horsie ale bola to najkrajsia vec aku som kedy zazila.u mna sa to tiez tak zacinalo.

dobromila1111
2. júl 2014

Ja som mala z toho tiez chaoz.Citala som,ze tepla sprcha pomoze a ked neprestanu,tak su to kontrakcie.Pokial su pravidelne,tak su to kontrakcie.No a pokial ta vyslovene rusia a bolia,nemozes spat,tak su to urcite kontrakcie:D
Mne zacali o 18 vecer,hned 10 min intervaly.Po sprche zosilneli,v noci som nespala,rano o 6 do nemocky, o 8 mi odtiekla voda..bola som prvorodicka,no dobre,ze sme do nemocky sli,bo po odteceni vody som sa za hodinu uplne otvorila..

maribell
2. júl 2014

@hannka89 ja som mala to iste ako ty ..tzv poslickov som mala cca 2 tyzdne pred porodom .. ale ked zacali uz ozajstne tak som to rozoznala 😀 ..bolest sa bude postupne stupnovat

leporeloo
2. júl 2014

@hannka89 myslim ze ti pomalicky ale isto zacina porod, ale co najdlhsie ostan doma ked sa to naozaj spusti myslim ze to isto spoznas 🙂 daj si vanu ta to but spusti alebo zastavi hlavne sa uvolni a chod do nemocky az na koniec nech to tam len vytlacis a nestihnu ti nic pichat a nastrihavat. tes sa 😲

mirka_st
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miamia3
2. júl 2014

@hannka89 ahoj, ja som pri prvom mala tvrdnutie bruška po 5 min úplne ako hodinky to bolo, a pocit na stolicu , potom zasa...pri druhom som mala tvrdnutie nepravidelné, prenášala som niekolko dní a tak sme išli, lebo som mala ten pocit na Wc zasa, ale popravde som si myslela že to pôrod nie je, a prišla som tam otvorená úplne, rovno na stôl, neboleli tie kontrakcie viac ako poslíčkovia...držím palce. Viaceré kamošky mali ten pocit na záchod /stolicu/ keď už išlo o pôrod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre