Som v 31tt, kedy sa mi pustí kolostrum ?

kristina2119
5. jan 2020

Zdravím Dámy . Trošku som zmätená . Som v 31 tt a zatiaľ mi nevytiekla ani kvapka kolostra .
Všade čítam že niektorým ženám sa púšťa od od 20 tt a ja stále nič . Nebude to mať nejaký vplyv na dojčenie ? Budem mať vôbec mlieko ? Ďakujem veľmi pekne za všetky Odpovede .

777januska777
5. jan 2020

Nemusí ti vytekať vôbec 🙂 mne keď som bola prvorodička, tak mi začalo vytekať až v pôrodnici. A úplne s prehľadom som kojila. Najskôr kolostrum (v pôrodnici mi ho ešte dokrmovali) a tak po 3- 4 dňoch už išlo aj mlieko a už nik nedokrmoval, len som kojila. A ani teraz mi ešte nevyteká a som v 30tt.

kristina2119
autor
5. jan 2020

@777januska777 pfu no to mi odľahlo . Ja som si mysela že mlieko mať nebudem ak mi zatiaľ nevyteká kolostrum .

maribell
5. jan 2020

Aj mne sa spustilo mliečko až po pôrode... Dovtedy ani kvapka

777januska777
5. jan 2020

@kristina2119 neboj sa, ak budeš v pôrodnici prikladať dieťa čo najčastejšie (ja som prikladala pomaly každú hodinu, skoro vždy keď bol hore), tak mlieko pôjde. Hlavne si kúp nejaký krém na bradavky, lebo tie bolia riadne a ak sa ti nezapália prsniky, tak by si nemala mať nejaký väčší problém. Hlavne prikladať čo najviac.

cica8
5. jan 2020

Ani ti krém netreba na bradavky, nechcem týmto nikoho uraziť ale najlepšie je materské mliečko. Keď si ním potries bradavku....

777januska777
5. jan 2020

@cica8 to som skúšala 2 dni bez krému, ale mne to nepomáhalo až keď som si kúpila krém (nwm názov), tak až vtedy prišla úľava 🙂

snehulienka8
5. jan 2020

u mna bez kremov, po porode kolostrum, potom mlieko..bez cajov a letkvarov..

cica8
5. jan 2020

@777januska777 vidíš a mne zase masticka na bradavky vôbec nepomáhala, mňa zachránilo materské mliečko, no každému teda niečo iné pomaha

kristina2119
autor
5. jan 2020

Ďakujem veľmi pekne za všetky Odpovede a rady.

smejko25
5. jan 2020

Určite si kúp tento krém 🙂 Je sice drahsi ale urcite stoji zato 🙂 a postaci ti aj mensie balenie 🙂
Navyše nemusis si po nom umyvat bradavku 🙂 Ja som si vzdy potierala ked mala zaspala 🙂 Namazala a vetrala 😁

cica8
5. jan 2020

@smejko25 ja som tento krém mala a dala som ho preč, ako som písala hore mne to nepomohlo, tak snáď jej pomôže 😉😉😉😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre