Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 39. týždni a som otvorená na 4 cm

zivile
13. okt 2014

Babky, dnes som bola na poradni..tak som o dalsi cm viac otvorena...takze na 4 cm, maly ma 3600 g a ja som scudla dva kila...divne...vsetko mi do bruska preslo...mam ho velke, napnute, bolave...koza na prasknutie a pribrala som kedze si odpocitam tie dva kila tak 7 kil..cakam kazdu cvhilu ze sa maly opyta na svet..lebo uz nevladzem....myslim ze byt otvorena na 4 cm je uz dost

ematko29
13. okt 2014

ja si myslím,že ked si otvorená na 4cm tak by si mala byť v pôrodnici,ved to je rozbiehajuci pôrod.divné,že ta neposlala do nemocky,ale asi kedže nemáš žiadne príznaky začínajúceho pôrodu tak ta lekárka nechce ešte pchať do pôrodnice.si myslím,že každú chvílu sa to rozbehne. 🙂

chikitka
13. okt 2014

@zivile suhlasim s ematko29, v kazdom pripade, nebud uz sama, nech s tebou niekto je, najlepsie partner/manzel, telefon pri sebe, veci poruke a ziadny stres, drzim palce 🙂

zivile
autor
13. okt 2014

@chikitka
@ematko29 mna sa Dr. pytal ci ostavam, tak mu vravim ze v ziadnom pripade...ze mam cakat na spustenie porodu tak to mozem doma v kruhu rodiny, manzel a dcerka...manzel ma dva tyzdne dovolenku, je stale so mnou, svokra na telefone..takze ja som rada, ze som tu...a bolesti nemam, len tlaky dole

anuskaaprazko
13. okt 2014

@zivile jemine ja som bola na 4 cm po 12 hodinach kontrakcii 😀

chikitka
13. okt 2014

@zivile ak si poistena rodinou, urcite je prijemnejsie stravit cakanie s nimi ako na vzdycharni, (nemam rada tento nazov) , snad nebudes v spravach: porodila v aute 😀 😀 😀

zivile
autor
13. okt 2014

@chikitka
@anuskaaprazko ak to pride na mna tak palime do nemocnici...ja verim, ze to bude vsetko dobre. Citim sa fajn, len by som strasne spala. a maly strasne kope..vkuse sa vrti. Kamaratka porodila doma v auguste..coz nechapem, lebo nebola ani otvorena, ale taky rychly spd to nabralo
no snad to nebudem oj pripad.

aknedz
13. okt 2014

@zivile
@chikitka
@anuskaaprazko
Kočky, ja som ako druhorodička tiež bola v 39tt na čcm otvorena, kontrakcie absolutne žiadne, aj na CTG pasoch maternica nevykazovala žiadnu činnosť. Lekar uvažoval nad hospitalizaciou ale povedal, ze by ma neprijali, ked sa len otvaram a nemam ziadne ine priznaky porodu, ani len tvrdnutie bruska. Tlak dole som mala lebo malicka mi uz dost naliehala hlavickou ale inak nic...lekar kazal mat pobalene veci a pri prvom priznaku vyrazit...lenze prvy priznak bol odtok trosicky vody, hned prehanka na WCko, po piatich minutkach mi nastupila prva kontrakcia a to hned taka, ze som vedela ze uz rodim a do 10 minut som porodila - cize cca 16 min. od odtoku vody....viac si mozete precitat tu, ak chcete https://www.modrykonik.sk/blog/aknedz/album/nas...

Takze
@zivile drzim palce 😉 !

anuskaaprazko
13. okt 2014

@aknedz ano ty si ta ktorej to tak troska zavidim 😀 u nas nakoniec akutna sekcia pre viacere dovody ale rychle porody zavidim 🙂

jarushka599
13. okt 2014

aj ja ked som čakala druhé,tak po prasknutí plodovej vody som porodila do 20 min, doktor mi povedal, ako náhle by mi praskla doma, nestihla by som prísť do pôrodnice, malý sa neskutočne tlačil, otvorená na 4 som bola posledné 3 týždne a nič, je dôležité ako rýchlo sa to posúva a či niečo cítiš, ja som bola otvorená,ale nemala som žiadne príznaky, ani tlaky, kontrakcie, nič, tak som bola doma, od prvej kontrakcie ked som bola na 4 otvorená do 3 hodín sa to rozbehlo na 10 a ked som bola na 10, tak mi v nemocnici praskli vodu a do 20 min bol malý na svete. Ja som šla do nemocnice od prvej kontrakcie, lebo mi doktorka povedala, že to vyzerá na rýchly pôrod, nech nerozmýšlam a od prvej bolesti radšej prídem do pôrodnice a mala pravdu 🙂 .

cinnamon111
13. okt 2014

4 cm otvorená - to znamená že máš takmer pol pôrodu za sebou- Iným ženám sa už pichá epidurál 😉 😉

chikitka
13. okt 2014

@aknedz fuuuu, pekne si to roztocila! 😀 ja som prisla do porodnice s druhym v plavkach, mala som to povodne od svokry naplanovane na kupko 😎 ale daka krv sla, potom bolesti... cesta na kramare ze 3 spoje, lebo vsetci s autom vypadli na to kupko a v ten den menili bus harmonogram, kontrakcie ze kazdych 5 minut a ja som stala v trolejbuse, sediet sa mi uz nedalo. v porodnici som bola vysmiata jak leco, tak mi ani neverili ze ma to boli. este kukali ze som v plavkach 😕 prenasala som 3. den a na dalsi som mala mat poradnu... uplne na mna kaslali, klystir nic, este sa tvarili ze sak kecam s ostatnymi na izbe, je mi veselo a ze mam kludne spat, ked som sa ich pytala ze jak to vyzera... o 1,5 hodiny uz vsetci spali len ja ne, sla som na wc a skoro som z neho neodisla... hlavne ze mi ani nepomohli na vysetrovnu ze sak pred chvilou som bola na 2cm... bola som na 8, epi nestihli, prepichli vodu a maly hned startoval 😀 boli potom take mile na mna! 🙂 nie som ten typ, co reve od bolesti, a kedze som bola vesela, kaslali na mna... este ze som premohla lenivost a sla radsej do nemocky ako na kupko... 😅

chikitka
13. okt 2014

@anuskaaprazko nic si z toho nerob, moj druhy vyzeral tiez rychlo, ale od prvej bolesti ze naozaj bolesti to trvalo tiez 12 hodin... prvy porod katastrofa,14 hodin chodenia po chodbe a nakoniec som bola rada ze syna za mna vytlacili dve spotene sestricky a jedna uz zufala porodnicka... 😒 preto spomienka na ten druhy komedialny je uuuplne ze raj, napriek bolestiam dlhym... skoda ze nie kazda mamina ma pekne spomienky na porod, ale ono sa to zabudne za nejaku dobu... hlavne ze tie nase ratolesti su tu s nami a zdrave 😉

milhaus
13. aug 2015

ja som tiež otvorena na 4 cm a včera ma poslala domov po poradni
včera mi tvrdlo brucho a pichalo ale prešlo to a dnes zatial nič tak neviem kedy
je to lepšie byt doma ako v nemocnici
malemu sa akosi nechce
muž je cele dni v prace, dceru mam doma ale svokra byva blizko, ked tak ju zavediem a volam sanitku
40 km najbližšia porodnica

barboritta
13. aug 2015

@milhaus uff, snáď to stihnes, ja pri prvej dcére som bola prepustena z hospitalizácie na gynde keď som bola otvorená na 7 (!).na druhý deň mi vyvolali pôrod ale už v inej pôrodnici. Trvalo to ešte 6 h

Tu začni písať odpoveď...

Odošli