Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 39. týždni a znervózňuje ma okolie

deluxe86
6. sep 2015

Ahojte. Som v 39 tyzdni tehotenstva a strasne ma uz znervoznuje moje okolie. Neviem, ci ste sa s tym stretli, ze Vas susedia neustale pozoruju, zastavia sa pred domom, pisu vam neustale na FBcku, furt vas kontroluju. Byvame tu necely rok, pozname tychto ludi, ale len tak na pokec, ziadne extremne priatelske vztahy. Dietatko sa ma narodit az 8meho, ale nenechaju nas zit, fakt. Manzel ak pojde nahodou pre rohlicky do obchodu, tak ho hned zastavia a hovoria, ze napr. Videli sme u Vas Vasich svokrovcov, uz je babatko? - svokrovci byvaju od nas na 200 metrov, inokedy nemozu prist len vtedy? - a ti, ktori to hovorili,zase byvaju za nasou ulicou, tak odkial vedia ze kto kde kedy je. Moja svokra isla von dverami a hned sa na nu vrchli, ze sa vraj privelmi usmieva a ci sa uz narodilo babo....stala so vo dverach s velkym bruskom. Je to velmi stresujuce pre mna, totizto netreba silit to, aby sa dieta narodilo ak to este ona sama neciti, naco tento tlak na nas robia? Kricaju na mna aj z cesty, ked som vzadu v zahrade, skoro ma slak trafi, tak sa zlaknem. Bojm sa, ze vybuchnem a zase o tom budu recicky ze aka som citlivka, ale toto je mi uz fakt neprijemne. Clovek nejako predycha od rodiny kazdodenne volania, ale skryvat sa vo vlastnom dome by som velice nerada robila. ☹

kaktusik007
6. sep 2015

@deluxe86 si v 39 tyzdni tehotenstva a evidentne hormony robia svoje, takze zhlboka dychaj a neries problemy, ktore neexistuju. 😉

0silvia0
6. sep 2015

@deluxe86 bábo sa narodí a budete mať svätý pokoj... len potom ti budú vadiť zvedavé hlavy strčené v kočíku, ktoré budu komentovať veľkosť, podobu, vlásky, očičká, ručičky... na tvojom mieste by som si zaobstarala poriadne hlbokáánsky kočík 😉

deluxe86
autor
6. sep 2015

kaktusik007 - myslis si, ze fakt neexistuju? predstav si, ze ked sme stavali plot zo susednej strany tak nam vykrikovali, ze by sme tam mohli spravit dieru aby sa mali kam kukat, aby nas mohli pozorovat. su tito normalny? hlavne je, ze na rodicovsky svojich deti nechodia ale starat sa o inych, nato maju cas. a potom ze, aby sme isli spolu kocikovat, no este TO...acchh jooo ako hovori krtko 😔

deluxe86
autor
6. sep 2015

0silivia0 - no kocik uz mam, ale neni az tak hlboky, to by som hadam musela kupit vanu 😀DD bude aj to vadit, poznam seba, bude mi hlavne vadit to, ze so svojimi spinavymi rukami sa budu otierat o rucicku dcerky. asi budem mat u seba Sanytol ci co 😀 no uz sa aj smejem ako si to predstavujem... 😀 prve co naucim dieta bude to, aby susedov pekne pohryzkala 😀

dominika6
6. sep 2015

@deluxe86
Toto problemy niesu....
Pekne ich pozdrav a odkracaj dalej,casom ich zacnes brat s rezervou aj ty a aj oni pochopia ze sa nic nedozvedia od teba

tykat
6. sep 2015

@deluxe86 Sanytol??? To radsej Peprovy obranný sprej 😀 a kočík si kúp taky aby sa vošiel do auta. V garáži naložíš dieťa a kočíkovať pôjdeš do iného okresu 😀 .
Neboj, ich to prejde. 😉 ako sa vraví každé čudo 3 dni trvá.

zlata2
6. sep 2015

moja maminka...už nech rodíš..zjavne netušíš čo sú ozajstné problémy..užívaj si, že sa každý s Tebou teší..je to totiž len radosť..nič iné za tým nehľadaj..aj ja by som sa pýtala či ho už máte 🙂

kaktusik007
6. sep 2015

@deluxe86 druhi ludia si k tebe dovolia iba tolko, kolko im dovolis ty... Ak si takato precitlivena standardne, mala si zvazit byvanie na dedine a ist do anonymity mesta.

marlenka27
6. sep 2015

hm....moje obidve susedky su pred pôrodom, občas vyzvedám ale až tak nie....aj pomoc sme ponúkali ak by mali utekat v noci, postrážime malého...akurát som začala muža otravovať, že aj ja chceeeeem babätko....hihi 😀 😀 😀

masinka
6. sep 2015

@deluxe86 kup si na kocik sietku proti hmyzu - pod tu ti snad paprcky pchat nebudu 😉

0silvia0
6. sep 2015

@masinka no o chvíľu je zima a v zime sieťku proti hmyzu 😀 😀 😀 To skôr permanentný pršiplášťový návlek 😎

henikav
6. sep 2015

@deluxe86 a viem ze ta to znervoznuje, ale takto reaguju vsade a kazdu maminu to rozculuje 😀 U teba hraju hormony a u nich zvedavost, potom ta urcite bude rozculovat ked budu vsetci obzerat ze na koho sa dietatko podoba, ale ver mi, ziadnu extra situaciu nemas, myslim ze sme na tom vsetky rovnako 😀
K tomu susedkovaniu, u nas bolo vo zvyku mat v zahrade medzi domami branku, aby susedia mohli chodt jeden k druhemu a nemuseli chodit naokolo, vyriesili sme to tak, ze sme dali na branku retaz so zamkou a klucik sa stratil ach jaj 😉 Ze zrazu bol aky klud, ked mi sused prestal lozit do domu ked som sa akurat prezliekala 😀

0silvia0
6. sep 2015

@deluxe86 inak ja som to tiež neznášala, teraz hovorím o tom nakúkaní do kočíka. Ale keď deti vyrástli z toho milého bucľatého bábätkovského obdobia, už si ich žiadna tetka ani nevšimla 🙂 A keď nastúpili do škôlky, ja do práce, už sme sa pomaly s nikým ani nestretávali. Takže neber to až tak vážne, všetko raz prejde, bábätká sú hlavne pre staršie ženy magnet a zbožňujú ich obkúkať. Keď sú deti väčšie, pred zvedavými tetkami aj tak
samé ujdú, alebo sa pred nimi skryjú 😉 😉

slivka11
7. sep 2015
Používateľ slivka11 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slivka11.

@deluxe86 dýchaj 🙂 a nerieš to ja som tiež neznašala otazky typu kedy to bude a co to bude a bla bla bla ale najhorisia bola ešte si sa nerozsypala? Z tej otázky ma šlo vystrieť, vraždila by som vtedy :D ale su to len hormony. Ludia su zvedaví a viac ich trápi čo sa deje v iných rodinách ako u nich doma

leeenka26
7. sep 2015

@deluxe86 susedovcov trosku postupne odignoruj a oni pochopia. Usmej sa pozdrav a kracaj dalej. Hormony robia fakt divy mne vadilo este aj to zw sa na mna niekto pozrel..to prejde neboj. Hlavne klud.

emily76
7. sep 2015

@deluxe86 v prvom rade sa ukludni... ved o chvilku porodis, babatko nebude stale malunke... o pol roka uz po tebe "ani pes nestekne" lebo bude ina atrakcia.... ja byvam na dedina, som druhy krat vydata a cakala som dvojicky, chlapca a dievca... a prezila som to... otazky ako to znasam ja/syn/manzel/byvaly manzel/stari rodicia ako sa maju babatka/ja/syn/manzel/byvaly manzel/stari rodicia... kedy uz porodim/ci je vsetko OK/ci uz mam vsetko kupene/ci sa nebojim mat vsetko kupene... a ked sa narodili, to este len bola atrakcia.. neviem, ci poznas peg perego duette, ale ma taky "volant".. z toho bola polka dediny ohurena 😀 😀 😀 plus otazky kojis/spite/kakate/placete/ako to zvladas/manzel/byvaly manzel/starsi syn/stari rodicia..... 😀 😀 😀 😀 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli