Strach pred druhým pôrodom

elii5
3. jún 2020

Ahojte maminky 🙂 Mali ste strach pred druhým pôrodom ?
Prebiehal podobne ako váš prvý pôrod ?
Ja už od začiatku tehotenstva stresujem, a proste čím väčšie mám brucho, tým viac sa bojím. Prvý pôrod som nevedela, čo ma čaká. Chystala som sa, predstavovala si ako to zvládnem a za chvíľku budem mať drobca vedľa seba, namotivovana atď. A prišli kontrakcie, a samotný pôrod, a doteraz na to spomínam ako na zážitok, po ktorom som ešte mesiac-dva každý večer v sprche plakala, že čo to vlastne bolo.
Neide len o tu bolesť, ale o to všetko komplet( ako sa správal personál, dr., Atď.)
Na bábätko sa všetci veľmi tešíme, a už by som bola najradšej, keby ho máme pri sebe. Ale keď pomyslím na pôrod, tak hrôza..

katrin1394
3. jún 2020

Ja ešte ani tehotná nesom a už stresujem jak dám druhý pôrod ja som veľký stressman a ja normálne asi sa dám do klinickej smrti počas pôrodu alebo čo 😂😂😂 Nič si z toho nerob 🙂 Budeme dve 😂😂

sofinka1301
3. jún 2020

@elii5 ja som momentálne tehu v 13tt poviem ti pravdu ze pri prvom som stresovala že ja to nezvládnem a neviem co všetko.. Zvládla som aj keď tam hrala veľkú rolu moja psychika keďže som bola dva dni pred pôrodom ubytovana v nemocnici za tlak (takže tam bol obrovský strach) co sa týka pôrodu mala som veľký rešpekt pred ním a mam ho aj teraz ale popravde teším sa keď to budem mat za sebou len dúfam ze bez komplikácií keďže pri prvom boli 😥ale zvládli sme to na výbornú ja, babo a náš tatino 😊

s_a
3. jún 2020

Tak asi by si mala teraz poriadne zvážiť výber pôrodnice, ak sa aj personál postaral o nepríjemný zážitok :(

mariet24
3. jún 2020

Prvy porod som mala hrozny... Druhy krasny, asi tym ze som stale cakala ze to bude horsie a horsie, tak som bu volest prezivala ovela lepsie

ivangeline
3. jún 2020

Ja som bola rada, že viem čo ma čaká a keďže som bola pripravená, bol to lepší pôrod a vedela som ''ako'' na personál..

sazumak
3. jún 2020

Prvý pôrod 31 hodín, zastavovali mi ho, rodila som predčasne...ale bol super 🙂 Druhý celkovo bolesti s pôrodom len 15 minút. Tretí asi 45 minút kontrakcie + pôrod. Možno skús inú nemocnicu a epidurálku, ak sa moc bojíš. Ja som chcela epi pri každom pôrode a vždy to dopadlo tak, že mi ju nedali😍 Každý pôrod je iný, držím palce, nech to zvládneš❤

adkamladka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka0207
3. jún 2020

@elii5 ja som mala prvy a druhy porod podobny, ale podobne pekny, naplnujuci. Skus popracovat na to aby bol druhy porod fajn, vyber porodnice spravi urcite vela.

martinajurkechova
3. jún 2020

V mojom prípade bol druhý a tretí pôrod oveľa, ale oveľa lepší ako prvý. Ak by som niečo na prvom pôrode mohla zmeniť, tak už nikdy by som si nedala pichnúť vyvolavacku. Druhý pôrod bol úplne o niečom inom. Už som vedela čo mám robiť a čo ma čaká. Snažila som sa čo najviac stať a chodiť, aby mi pomohla gravitácia 😁 a možno trošku pomohol aj čaj z malinovnika. Držím palce, aby všetko dobre dopadlo a nech je to oveľa lepšie ako prvý krát 🙂

heln
3. jún 2020

Ahoj, som ma tom podobne, aj ked sa az tak nebojim, ale mam obavy aby druhy porod nebol taky zly ako prvy. Preto som sa prihlasila na predporodnu pripravu u porodnej asistentky z nemocnice kde budem rodit. Odporucam ti predporodnu pripravu, alebo konzultaciu u porodnej asistentky, ktora je realne pri porodoch. Sice este neviem co ma caka a ako to dopadne, ale aspon mam doveru v to prostredie a personal, ze sa naozaj posraraju. Tiez vravi, ze porod je na 90 % v hlave, takze si to musis v hlave nastavit tak ze to bude dobre. Drzum palce.

angela85
3. jún 2020

Ja som mala prvý pôrod dosť zlý,ale pri druhom som bola psychicky pripravená,že bolesť bude ale že prejde,že je to len dočasný stav a dá sa to zvládnuť. A omnoho rýchlejšie som sa dala dokopy fyzicky aj psychicky. Cestou z pôrodnice som si išla nakúpiť a dva dni ako som už bola doma som chodila pre syna pešo do škôlky. Jasne že bolelo,ale neprežíval som to tak

lilien239
3. jún 2020

ahoj,ja som sa tiez velmk bala druheho od zaciatku tehu,vsetci mi vraveli ze druhy bude lachsi... no bol tazsi dlhsie bolesti a celkovo porod dlhsi no pri prvej aom mala epi tak tam aj to zohravalo rolu a pri druhom nie.no po druhom porode som si povedala ze uz rodit nechcem 😏 mala som pocit ze nemozem dychat museli mi otvorit okno dokoran lebo inak som myslela ze sa zadusim...asi som ta nepotesila no u mna takato skusenost.oba porody boli v cechach a som rada lebo tak ochotny zhovievavy a mily personal som nezazila od dr sestricky... to sa neda porovnat napr s kramarami aj ked som ta m nerodila no stacili mi poradne tam😱 kazda sme ina a kazdy porod iny,hlavne nestresuj vsetko bude v poriadku ☺️

zuzanaete
3. jún 2020

U mna bol prvy porod des a hroza. Keby mi v porodnici povedali, ze tam musim ostat o den dlhsie, tak by som sa im tam asi zosypala. Druhy porod bol v CR a kludne by som si taky porod zazila aj kazdy mesiac. A keby mi tam povedali, ze z nejakeho dovodu musime zostat dlhsie, tak bez problemov. Proste organizacia oddelenia a pristup personalu bol niekde uplne inde. Drzim palce, aby bol druhy porod k tvojej spokojnosti.

miselar
3. jún 2020

@lilien239 ja som na Kramároch rodila dvakrát a môžem povedať ze som bola veľmi spokojná. Nemala som zaplatené pôrodnika mne osobne to príde ako vyhadzovanie peňazí. Ale teda starostlivosť bola výborná. A takisto aj štandard bol pekný a čistý.
@elii5 prvý pôrod som mala ťažký 31 hodín ale zvládla som. Druhý 9 hodín rýchly ale teda tiež bolestivý no veľmi rýchlo som sa zotavila nastrih sa nekonal len dva stehy.. Bola som spokojná. Netreba si kaziť tehotenstvo pôrodom toto som robila pri prvom tehu... Úplne som si kazila tehulkovanie... Pri druhom tehu som sice mala trosku obavy ale neriešila som. No a keď prišiel deň D išla som z kľudom do pôrodnice. Vôbec som sa nebála a nestresovala skôr som sa upriamil na myšlienku že o chvíľku ju budem držať v náručí. Takže neboj sa treba myslieť pozitívne.

elii5
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angela85
4. jún 2020

@elii5 neboj sa mnoho z nás majú svoje príbehy. Ja som mala tak blbý pôrod,nejdem popisovať,že som bola ešte šesť hodín po pôrode na pozorovaní,bez bábätká,tiekla mi krv aj infuzka,tiež mi hrozilo čistenie,ale nakoniec si telo s tým poradilo samo,a našťastie z pôrodnice som išla k máme,lebo som sa asi tretí deň z pôrodnice zosypala psychicky aj fyzicky a ten deň sa nestarali len o bábo aj o mňa. Ale si myslím že som nebola na to psychicky ani fyzicky pripravená. Aj druhý nebol ok,ale psychika úplne už niekde inde a som vedela že keďže mám syna tak sa zostať už nemozem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre