Strach z pôrodu

226lenka
29. okt 2022

Zakladám túto tému lebo naozaj sa potrebujem upokojiť, povzbudiť, poradiť a najmä preto že sa potrebujem vyrozprávať a nemám komu.
O týždeň mám termín pôrodu a čím skôr som bližšie k tomu pôrodu tým mám väčšie obavy ako to zvládnem. Vlastne celé tehotenstvo som si vravela že nejak toto dieťa zo seba vytlačím, že miliardy žien to už zvládli tak to zvládnem aj ja. Lenže od štvrtku mám dosť veľké obavy, som v psychickej nepohode. Chcela som si vybaviť epiduralku no a tu vznikol vlastne ten problém, že som o tom povedala mojej mame. Tá o tom nechcela ani počuť, začala na mňa zvyšovať hlas, ohovárať ma od epi, že je to svinstvo, že či chcem ochrnúť, že ja musím porodiť bez nej, prirodzene, že ona tiež bez nej rodila. Vynervovala ma tak že som radšej od nej odišla. Ja mám nízky prah bolesti, ja som nevedela vydržať pár hodinové bolesti počas menštruácie čo som sa v kŕčoch zvýjala a revala. Keď si predstavím že tie pôrodné budú 1000 krát horšie tak uff... Mne ešte moja gynekologička vravela že dieťa bude pri pôrode veľké, že môže mať pokojne cez 4 kg. Teraz som od štvrtku nervózna, na nič sa nemôžem sústrediť len na ten pôrod, ako to ja zvládnem. Len revem, som v psychickej nepohode a viem že to ten stres sa prenáša na malého. Teraz ľutujem že som nešla ku psychiatričke aby som mala vybavený cisársky.
Ďakujem každému kto si to prečítal dokonca.

pribinak
29. okt 2022

@226lenka chod si v pondelok vybaviť epidruralku a daj sa do pohody

jaskolka
29. okt 2022

Chod si vybaviť epiduralku a vykašli sa na reči

zmrzlinka2021
29. okt 2022

@226lenka
Nestresuj a chod si vybavit epiduralku alebo rovno cisarsky rez. Urcite to zvladnes.

viestta
29. okt 2022

@226lenka vybav si epidural. Ver, že ak by mama mala možnosť, tiez si niečo pichnúť dá. A viac sa s ňou o tom nebav.

zuzkaa1991
29. okt 2022

@226lenka ja som mala velky strach z porodu ale.aj cele.tehu zle....malá mala len 2660 mozno.preto.bolo ok ale bolesti som.nemala ziadne silne teraz.mam silnejsie krce.pocas.ms 🤣 a to mam.tiez.nizky prach bolesti....len predychavat tiez rodila som bez epi.za.5hod.

didush27
29. okt 2022

@226lenka skús sa ukľudniť. Všetko dobre dopadne a čoskoro sa budeš tešiť z malého. Na bolesť zabudneš rýchlo..
Všetko sa odohráva v hlave, aj pôrod, tak sa skús nastaviť tak, aby bol pre teba a malého príchod na tento svet čo najľahši.

bbebe
29. okt 2022

chod si vybavit epiduralku ved mama o tom nemusi ani vediet. a ak sa to nahodou dozvie nejak po porode no tak co uz 😀 ser na nu uplne, ma nejake komplexy

svetlonos
29. okt 2022

@viestta
Vies co? Stavim sa, ze nedala. Su zeny hrdinky alebo maju posunuty prah bolesti. Len je blbe, ze nedokaze byt citliva a chapava k vlastnej dcere.

beatas515
29. okt 2022

@226lenka urob si vysetrenia na epi a uvidis ked pôrod nastane ci ju budes alebo nebudes chcieť. Ja som ju chcela ale nestihla som, napriek tomu som zvladla porodit ako prvorodička 4kilove dieta. Tvoje telo je na pôrod prispôsobené takze neboj sa ono to zvladne. Skôr sa zameraj na to čo bude potom ako uvidíš dieťatko po prvy krát ako budes prvy krát počuť jeho plac. Bez pôrodu dieta na svet neprivedies. Takze priprav sa na porod, neboj sa a tes sa. Drzim palce

ruzovakrava
29. okt 2022

Vybav si epidurál a mame o tom nehovor. Je to tvoja vec. Že sa bojíš je normálne, skús ten strach tlmiť radosťou že už budeš mať malého pri sebe. Choď sa niekam odreagovať, daj si ľahkú prechádzku, oddýchni si, zamestnaj si myseľ.
A hlavne sa obklop normálnymi ľuďmi ktorí ťa podporia v tvojom rozhodnutí a nie hrdinkami ktoré vedia čo je najlepšie.

luccija
29. okt 2022

@226lenka epi je vyborna vec ani nepremyslaj, ze si ju nedas.Mamu treba trocha upratat uz sa ty stanes matkou nemusis tu svoju na slovo pocuvat.Zvladnes to strach je prirodzeny.Babo mozno az tak velke nebude lekari sa casto seknu vo vahe.Taka nervozita pred porodom je casta skus sa rozptylovat prijemnymi vecami

xena0
29. okt 2022

Preboha...určite by som nepočula reči ale vybavila si papier k epiduralke🙂 ja som takto mala vybavený papier a nakoniec mi ju nestihli pichnúť... Ale aj to môže byť pozitívum ak to pôjde rýchlo 🙂) zvládneš to samozrejme či už s epiduralkou alebo bez nej

zooeynka
29. okt 2022

@226lenka mama pozna nejaku, ktora po epidurale ochrnula? Vobec s nou nepreberaj detaily svojho porodu, nic ju do toho nie je, urob si po svojom.

226lenka
autor
29. okt 2022

Ona mi vlastne dala za príklad aj moju susedu ktorá tiež rodila bez epiduralky a zase že keď to zvládla ona tak... Je pravda že teraz sa obávam tej epiduralky, či naozaj z nej neochrniem, či sa nedostane k babätku a nebude mať z toho nejaké následky. V pondelok mám ísť do nemocnice kvôli tomu poučenie o epi. Joooj keby som jej všetko nevešala na nos tak som pokojná

denden77
29. okt 2022

ja som na sale povedala, ze na toho, kto vymyslel epi by som hned prepisala byt.. a to mi ucinkovala len hodinu a pol 🤣🤣🤣
vybav si to, na nazory maminy hrdinky sa vyprdni, das to 👊😉🍀

martul
29. okt 2022

@226lenka 1. Daj si epi a vybavené
2. Mama nemusí vedieť, vybavené
3. Mne povedali že dcéra bude malinká, ráno tvrdili že má len +-2kg, narodila sa večer s váhou 3,85 takže asi toľko k tým odhadom
4. Kľud

ysseba
29. okt 2022

@226lenka Panebože.... Máš skvelú mamu, taká pravá opora pre dcéru.
Utekaj si vybaviť epidurálku a prosím ťa, nepočúvaj hentaké kecy o ochrnutí a svinstve. Mame by som to ani nehovorila, neničila by som si nervy. Mama bude spokojná a ty budeš ušetrená od debilných rečí. Priprav sa, že s mamou to budeš mať veselé. Najlepšie bude to, čo aj ona robila, všetko iné, novodobé bude svinstvo...
P.S.: Myslíš, že cisársky je ako ležať na pláži a oddychovať? Že cisársky a následné zotavovanie sa je bez bolesti? 😀 Je to veľká operácia brucha kde ti hrozí ďaleko viac komplikácií ako pri epidurálke...

ruzovakrava
29. okt 2022

@226lenka len tak pomimo, naštuduj si ako sa epidurál podáva. Aké ochrnutie? Také hrdinky ktoré edu nepotrebujú a potom o ňu prosia by v pôrodnici mohli prehadzovať vidlami, tomu ver 🤭

lienka.7
29. okt 2022

@226lenka vybav si epi a viac sa o porode s matkou nebav. Je smutné, že ta nevie povzbudiť...
Ano, mas pravdu, všetky sme si tým prešli, a vsetky sme to dali. Nemozes myslieť negatívne a vystresovat sa... naozaj. Vies, kazdy porod je iný, ja som mala prvý ze ani neviem, druhy malá zle rotovala a skončil vaxom. Ale dala som to.
A das to aj ty!!! Ver mi, naozaj. Mysli na maličké, kolko si na neho čakala, a uz o chvíľočku tu bude s tebou. Na toto mysli!!! Fakt. Ten pocit, keď ho počuješ 1x plakať, keď ti ho dajú do náručia... za to to všetko bude stat. Moc ti držím palce ✊🍀🥰

michaela66
29. okt 2022

A prečo mýslis žeby cisarak bol lepší ak sa smiem spýtať ??vies ake bolesti sú potom ja som mala dva cisársky a teraz som mala druhý spinal a doteraz sa z toho spametavam čo som zažila a to teda má v pôrodnici vychválili že po tom vsetkom som fungovala ako som fungovala a išla som po 5 dňoch domou a fungovala som s malym sama našťastie mám dobre dieťatko od narodenia že som bola a mohla byt ozaj v klude ….proste áno necitis nič lebo ta uspia alebo ti polku tela umrtvia ale čo je potom to keď máš takéto stavy tak zamna vôbec skôr epi pokial nemusíš cisársky nechod …ja mám ešte aj diastazu a bruško mám ozaj v takom stave ze nik by to nechcel …neboj sa zvládli iné zvládneš aj ty hlavu hore mysli hlavne nato ze uvidis svoje maličké a budeš ho mat konečne pri sebe budeš ho prvý krat vidieť a je to nezabudnuteľný a ten najkrajší pocit a zatu bolesť to stojí …teraz sú už iné metódy ako keď boli naše mami a nebojsa pichá ti ti odborník …

dettilv
29. okt 2022

@226lenka ja som bola na Tom podobne. Napíš mi keď chces

bluka2
29. okt 2022

Tak všetko má svoje pre a proti, aj tá epi. Ak ju ty chces, vybav si, s mamou sa viac nebav a drž sa, v nemocnici dávaj pozor, aby nič nerobili proti tvojej vôli a priprav si veľkú dávku asertivity - a dúfam, že si s výberom si dala záležať a máš prehľad, ako to tam chodí. Ženské telo zvládne neuveriteľné veci - tak sa drž a myslí na to, že už o chvíľu vidíš tvár bábätka 🙂

226lenka
autor
29. okt 2022

@zooeynka ona si myslí že epiduralka sa pichá do miechy tak preto to ochrnutie

226lenka
autor
29. okt 2022

@michaela66 viem že cisársky je veľká operácia, že je to zásah do tela, a sú z toho následky v podobe bolesti aj niekoľko mesiacov po ňom. Ako čítala som si o ňom dosť, aj že sa dá vybaviť, treba papier od psychiatra. Netvrdím že je lepší. Nechcela som ho. Chcela som rodiť normálne s epi. To len teraz ma chytila taká panika že to možno nezvládnem

hendikep
29. okt 2022

@226lenka jaaj dievca, ten stres pred terminom je normalny.. zazila som 2x prvy bol sekcia, druhy bol prirodzeny pred dvoma mesiacmi za 3hodiny a bez epi a zasahov… a aj ked mi pocas kontrakcii vsetko jedno nebolo, porod samotny bol najkrajsi zazitok v zivote ktory uz nic neprekona.. akoze vazne mi je smutno ze uz to najskor nezazijem 🤷‍♀️ takze hlavu hore, trenuj hlavne dychanie a nestresuj sa, stres porod komplikuje.. hlavne si ver… a takisto mi ver ze sekcia nie je tiez nic prijemne :D drzim palce !

hendikep
29. okt 2022

@226lenka spinal pri sekcii sa picha do miechy…

226lenka
autor
29. okt 2022

@bluka2 u mňa je problém aj to že ja neviem byť asertivna. A už vôbec nie v stresových situáciách. Bojím sa aj toho ako sa personál bude kvôli tomu ku mne správať.

michaela66
29. okt 2022

@226lenka lepší nie ale keď máš taký strach z pôrodu tak po cisárskom to nemáš o nič lepšie podľa mna aspom ja neviem sú to potom veľmi velke bolesti a musíš fungovať pri bábätku cez tie bolesti či stes či nestes nebojsa zvládneš to určite mysli pozitívne 😊teš sa na ten pocit že uvidís to malé krásne stvorenie čo si nosiš pod ❤️…stojí to zato …a ani nebudeš vedieť že si nejaké bolesti mala keď ho zbadas zabudnes na všetku bolesť …sme silne ženy drz sa zvaldnes to

bluka2
29. okt 2022

@226lenka máš so sebou muža alebo niekoho, kto sa za teba postaví?

bluka2
29. okt 2022

@226lenka alebo možno nejaká dula, skúsená kamarátka takého autoritatívneho rázu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre