Strach z pôrodu

lussy1234
30. mar 2023

Mám strašný strach s pôrodu dnes som bola na poradni urobila mi ten hamiltonou hmat a poslala domou lenže domou som nestihla prísť a začali bolesti v krížoch a podbruskom každých 6 minút.Bojim sa toho konca strašne bojím sa bolesti a bojím sa tlačiť.

luccija
30. mar 2023

Za chvíľu budeš mať po tom...dávaj pozor môže sa to rozbehnúť rýchlo.Drzim palce potom sa pochval🙂

lussy1234
autor
30. mar 2023

@luccija jasné napíšem bola tu sestrička mám v sebe strach a ona mi povie že a keď sa niečo vám stane.Mamiesto podporí ešte väčší strach

reanda
30. mar 2023

ja by som sa skor bala hamiltonovho hmatu 🙄
mala si ist domov, dat si teplu sprchu, pustit si prijemnu hudbu a pekne si to uzit.. vsak si bola devat mesiacov tehotna, to si sa cely cas bala konca? nijak si sa na to nepripravila? skus sa uvolnit a nemysliet na to, ze to bude hrozne, lebo ten strach ti bolesti len zhorsi

xtina1711
30. mar 2023

@lussy1234 neboj ja som mala velky strach cely zivot z porodu a keby som vedela ake to bude tollko sa nestresujem..🙂 to uz ked zacne budes v jedmom svungu ale to si zvyknes akoby na tu bolest a tlacemie ale ze vobec neboli teda aspon mna..potlacila som 3xamala bola vonku ja doteraz nechapem ze to mebolo take strasne ako som si predstavovala🙂

gabriela2952
30. mar 2023

Mysli na to, že každou chvíľou budeš mat svoje klbko šťastia v náručí 😊

maryetta
30. mar 2023

Strach je prirodzeny. Ale nedovol mu aby ta takto pritlacil. Lebo sa ten porod len “zhorsi” resp zbytocne nebude postupovat tak ako by si chcela. Kluuuuuud. Bolesti predychavaj. Nadych nosom vydych ustami.
Ak zvladnes chod si dat teplu sprchu hlavne na krize. A hlavne ozaj kluuuud. Opakuj si ze to bude dobre. Ze to zvladnes. Ze si silna. A hlavne ze sa tesis na to malicke a urobis maximum. Ze spolu to zvladnete. Pri tlaceni iba pocuvaj svoje telo. A hlavne rady a pokyny lekara ci porodnej asistentky. A bude dobre. Drzim palce a potom sa nam pochval 😉

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sono2
30. mar 2023

Prečo ti vyvoláva pôrod doktorka?

dota6
30. mar 2023

Ahoj, nie je to nič strašné. Hlavne počúvaj svoje telo, inštrukcie od sestier a lekárov :D a fakt, ja som čakala väčšie bolesti. A teda poviem Ti, že radšej ešte raz rodiť ako ísť na gastroskopiu alebo kolonoskopiu 😅

54tinka54
30. mar 2023

@lussy1234 pozri mysli na to že potom už budeš mať pri sebe svoje bábätko. Ak sa budeš báť, ten strach ti môže spôsobiť akurát tak to, že sa budeš pomaly otvárať. Uvoľní sa a teš sa na bábätko 🙂 Každou kontrakciou si k nemu bližšie a bližšie. Držím palce, nech to máš čím najrýchlejšie za sebou 💪🍀

hederamonstera
30. mar 2023

Suhlasim s babami. Strach ti to spomali. Uvolni sa, nadych a vydych a tes sa😊 ked sa to rozbehne, nebudes ani vediet ako a uz bude po tom, uvidis 🙂 lebo vtedy sa nad tym nemas cas zamyslat.
Mne pomahalo, ked som si pripominala, ze su zeny, ktore idu do toho aj 10x😂 takze sa to zvladnut da 🙂

svetlonos
30. mar 2023

@lussy1234
Ahoj 🙂,
mne pomohlo vsugerovat si dve veci - kazdy hluk v mojom okoli pozytivne urychli porod. A pocas kontrakcie nemysliet. Tlacenie je uz v pohode. Len som mm povedala, aby smlkol ked hovoril, ze uz ide hlavicka 😁
Ak mas moznost, popros o rajsky plyn ci epidural.Ja som mala ten rajsky. Akonahle som maleho uz mala na bruchu, povedala som ze kludne este surodenec bude. Pocas kontrakcii som mm oznamila, ze bude maly jedinacik 😂
Kamoska mala epi, najsor bola zasadne proti. Nevedela si vynachvalit, ze by tak aj hned dalsi den znovu rodila.

lussy1234
autor
30. mar 2023

@svetlonos ani voda plodová mi ešte neodtiekla asi mi ju budú prepichovat

floki1994
30. mar 2023

@lussy1234 ja som asi divna ale ja sa nebojim bolesti..to nejako vydrzim ..bojim sa hlavne aby bolo babo v poriadku a zvladli sme to...bolest bude s tym som zmierena ...nastav hlavu na to malinke a mysli na to ze coskoro to.mate za sebou ;)

veronikaszabova
30. mar 2023

@floki1994 presne tak. Bolest sa da pretrpiet, predychat. Staci pocuvat sestricky a lekarov.
Horsi je ten strach o mimino.
@lussy1234 poloz mobil, dychaj tak, ako mas dychat pri kontrakciach a o chvilku to budes mat za sebou. Stres ti v tejto chvilke nepomoze. Hlavne spolupracuj s personalom.

lussy1234
autor
30. mar 2023

@maryetta
Tak už to mám za sebou za všetko utrpenie najkrajší darcek na svete

maryetta
30. mar 2023

@lussy1234 waaaau. Uz? Tak to bola rychlovka.blahozelam. A uzivaj. Vyplavu vsetkych endorfinov si uzivaj 🙂

54tinka54
30. mar 2023

@lussy1234 gratulujem, to si mala rýchly pôrod 😊

lussy1234
autor
30. mar 2023

@54tinka54 dali mi biscupan a po tej injekcie to šlo ako voda keď som nátalku videla neudržala som slzy

floki1994
30. mar 2023

@lussy1234 gratulujem, tak to bola celkom rychlovka ..aj ja by som si taku priala 😅 hlavne vela zdravicka ❤

lussy1234
autor
30. mar 2023

@floki1994 prosím ťa môžem sa tá opitat teraz som sa bola umyť a vypadla zo mňa asi centimetrova placenta stalo sa to aj tebe prepáčte vam

floki1994
30. mar 2023

@lussy1234 treba povedat lekarovi, sestre...ono sa to teraz bude dostavat vonku pri krvacani ale radsej nech vedia a pozru to

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre