Sú toto reálne kontrakcie?

denkadenisa
12. apr 2020

Baby, sú toto reálne a pravidelné kontrakcie (foto) som prvorodička a neviem čo si o tom myslieť. Bolest je len mierna, ako menštruácia, nič extra, nemusím predychavat, nič. Som hladná ale jesť sa mi nedá lebo mi je nevoľno od žalúdka.

xjakubikovak
12. apr 2020

ja by som povedala ze nie ale je mozne ze porod zacina. Ha som msla nepravidelbe kontrakcie 12 hodin, niekedy aj kazde 2 minuty a az. potom mi zacali kazdych 7 min. Dula mi hovorila ak si dobre spominam ze pri pravidelnych musi byt 10 za sebou v urcitom intervale a skutocne trvaju tak 40 sekund tusim 🙂

lucyluv
12. apr 2020

Mozu to byt poslickovia, baby si davaju na to teplu sprchu, vtedy by to malo ustupit. Mme bolo 3 dni pred porodom zle od zaludka a nechutilo mi.

denkadenisa
autor
12. apr 2020

@xjakubikovak ďakujem za radu, aj sa mi zdalo, začali nad ránom a hneď 5 minútový interval, tak som sa trochu zľakla že to nejak rýchlo. Teraz som mala ďalšie po 8, 10 a 6 minútach. Cize sa to začína dosť líšiť, páčkami este, v domácom prostredí a s manželom mi bude lepšie

denkadenisa
autor
12. apr 2020

@lucyluv sprchu som skúšala už dvakrát, minimálne po 20 minút ale nevšimla som si žiaden efekt 🙈

pieksamaki
12. apr 2020

@denkadenisa
A su take ze sa musis zastavit a rozdychat? Prve dieta?
Mne sa to vidi ze uz urcite budes rodit....ked ani sprcha nepomohla....

denkadenisa
autor
12. apr 2020

@pieksamaki zastaviť áno lebo prekvapí ale rozdychavat nie, zatiaľ je to ako silné menzes kŕče. A brucho sa mi trochu postaví

xjakubikovak
12. apr 2020

@denkadenisa tak zrejme sa to bude uz len zosilnovat, ak nemate porodnicu daleko tak sa odporuca ist pri pravidelnych 5 minutovych 🙂

pieksamaki
12. apr 2020

@denkadenisa
Ja si myslim ze uz su to realne kontrakcie.....podla castosti ....a ano....uz by som isla do porodnice....alebo si zavolala sanotku....oni sa ta v telefone spytaju ako casto mas kontrakcie...
To brucho je uz praca maternice.....takze preto si myslim ze uz ide porod na teba....

ruzasipova
12. apr 2020

Mne to pridu ako poslickovia. Ja som toto mavala od 32tt ze aj 2 hodiny nepravidelnych a silnejsich ako menstruacia. Alebo trvali pol dna ale boli slabe.

daniela1911
12. apr 2020

Mala som takéto 24hod pred pôrodom, 6 hod pred pôrodom ustali a bola som otvorená na 4cm
Tiež som začala takýmito intervalmi

lucindav
12. apr 2020

@denkadenisa u mna pri oboch pôrodoch nepravidelne kontrakcie. Slabá bolesť, ako menzes, a uz som bola otvorená na 4 resp 6cm. Moze to uz byt pôrod, priprav sa aj na tu moznost. Drzim palce

lucindav
12. apr 2020

@denkadenisa a hlavne ja som po príchode do nemocnice po takýchto biednych bolestiach do 2 hodin porodila obe deti 🤷🏻‍♀️

denkadenisa
autor
12. apr 2020

Rozhadzali sa mi tie intervaly poslednú hodinu, včera som bola otvorená na 2 CM. Tak uvidíme, už chcem mať po a malého v rukách 🙂

juliet86
12. apr 2020

@denkadenisa myslim ze sa to blizi. informuj nas a orajem co nahladsi porod a najkrajsie zvitanie s malinkym!

jarnajar
12. apr 2020

Ja som takéto mala dve celé noci, ráno už po 2 min., takže som vždy bola presvedčená, že už je to tu a vtedy sa znepravidelnili. Po druhej takej noci som už chcela len konečne spať, ale poobede bola dcérka vonku a odvtedy som neprespala celú noc 14 mesiacov :D som zvedavá, či ti to bude pokračovať, držím palce :D

hettinka
12. apr 2020

@denkadenisa ja dom mala pri prvom takéto kontrakcie celu noc a deň. Bola som už v nemocnici, dali má na pasy a ani tie skoro nič nezaznamenali. Bolel má chrbát, kĺby, do brucha skoro nič, len ako slabšia menstruacia. Skutočne bolesti som mala možno pol hodiny pred pôrodom.

sunny8
12. apr 2020

Skus viac chodiť a daj si horúcu sprchu uvidíš ako to ustúpi tak to sú len poslickovia. Ak sa to zhorší alebo ostane tak utekaj do nemocnice. 🙂 Radšej zbytočne ako neskoro .. držím palce a prajem úspešný pôrod 🍀

denkadenisa
autor
12. apr 2020

Napokon sa mi to okolo jednej ustalilo na 5 minútach, tak som teda šla do nemocnice a tu naraz nejaký útlm 🙈 bolesti sú asi každých 7 minút ale úplne slabé. A začala mi tiect voda takže si ma tu rovno nechali.

juliet86
12. apr 2020

@denkadenisa tak uvidime ktory datum si babanko vyberie na prichod do sveta. ci velkonocnu nedelu ci velkonocny pondelok ;) same krasne sviatocne dni!

hettinka
12. apr 2020

@denkadenisa Tak to už môže byt dnes-zajtra.

denkadenisa
autor
13. apr 2020

Takže môj synček 3600g a 50 CM sa narodil na veľkonočný pondelok nadránom, po 12 hodinách v nemocnici, kontrakcie som až do konca pravidelné nemala vôbec. Ešte som si dala aj epiduralku, lebo tie kŕče má ničili, a epi mi kontrakcie skoro úplne utlmila, tak nahodili oxitocin. 4 hodiny nato bol na svete, bez nastrihu a šitia, vďaka ti Aniball

inga93
13. apr 2020

@denkadenisa gratulujem 😉

pieksamaki
13. apr 2020

@denkadenisa
Gratulujeme.vitame synceka na svete.🙂

denkadenisa
autor
13. apr 2020

@inga93 @pieksamaki ďakujeme vám 🙂

juliet86
13. apr 2020

@denkadenisa gratulujem!!

daniela1911
13. apr 2020

@denkadenisa gratulujem, veľa zdravíčka prajem 🍀❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre