Svrbenie počas šestonedelia

ririan
27. jún 2015

ahojte, som skoro dva týzdne po porode a posl.dni mam niekedy dost silné svrbenie dole, nemôzu sa ziadne čípky, tak neviete, či môze dat gynekologička niečo iné? zatial poradila len canesten mast, ale ja to citim vnutri skôr, nie vonku :( dakujem

ririan
autor
27. jún 2015

este dodám, že kojím.

lilimoni
27. jún 2015

@ririan mozno ta svrbia vnutorne stehy 🙂 radsej na gyndu ako nejaky experiment na cerstvu ranu. Len sa vela sprchuj 🙂

ririan
autor
27. jún 2015

sprchujem sa často, najviac to citim na zač. posvy, a je to hrozne otravne ked este som aj v šestonedelí :(

lilimoni
27. jún 2015

@ririan nesvrbi ta okolie nastrihu? 🙂 to musi byt isto na porazenie, teciec a este aj svrbi 😠

mmoni89
27. jún 2015

@ririan rosalgin by si mohla. Buď vyplachy, no ale to pochybujem že teraz je vhodné, tak aspoň oplachovat, je to dobre aj na hojenie rany. Ale keď to je vo vnútri radšej by som asi išla k lekárke

nevenka
30. jún 2015

isla by som s tym k doktorovi...ja som bola po porode v nemocnici 11 dni s malym, a na nejaky 4.-5. den som mala svrbenie, ale priserne, mladucka doktorka hned skonstatovala, ze je to mykoza, ale prd, postazovala som sa jednej zenskej sestre a ta ma vysetrila a povedala, ze ma koniec sitia take "fuzy", a tam ma to drazdi, a ze sa to stahuje a hoji a moze to svrbiet. Na cca 8. den mi odstrihla sterilnymi noznickami tie konce a bolo to omnoho lepsie a prestalo to. Skor nechcel, aby sa mi nerozparalo sitie a teda stehy mne vypadli dost neskoro inak. A to vnutocne sitie to tiez moze byt, ze sa to stahuje a hojenie svrbi, vsak aj chrasta na ruke svrbi a to je dobry znak, ze sa to hoji. Ale pre pokoj duse, chod k doktorovi, lebo moze to byt naozaj aj infekcia a aby sa Ti to hojenie neskomplikovalo. Musia ta vysetrit, aj ked este krvacas, ved to nemozu ignorovat. Ja som taka rozculena, ked citam, ako sa po porode na zeny kasle!

jarka226
1. aug 2019

Baby ja mam rovnaký problém som dva týždne po pôrode ale po cisárskom... No to svrbenie je hrozne len ja to mam zvonku a sprchujem sa aj 3-4x za deň kvôli tomu lebo po sprche príde taka úľava na chvíľu .... Ja keď nemám šitie zo spodu môžem ten rozalgin? Ďakujem za každú radu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre