Tabletka na vyvolanie pôrodu

sz1234
27. júl 2019

Ahoj baby ,,,, mala niektorá tabletku na vyvolanie pôrodu ??? Mne tri dni pichaju injekcie ale nezaberajú zatiaľ no dnes ešte poslednú a zajtra teda tu tabletku ako to funguje mohli ste jesť alebo ??? Za aký čas ste porodili ? 🙂 Ďakujem za odpoveď

lula313
27. júl 2019

Mne pomohlo na vyvolanie porodu stláčanie si akupresurnych bodov. Najdes aj tu na Mk, YouTube. Za skúšku nič nedas a je to asi menej invazívne ako tabletka

sz1234
autor
27. júl 2019

@lula313 veď ja čakám či ešte tá posledná injekcia nepomôže a rozmýšľam ako tomu dopomôcť nechcem tabletku ale už ak nebude na vyber budú mi ju musieť dať kedze mám cukrovkou a nemôžem prenášať ,,, nemôžeš dať link ? 🙂

lula313
27. júl 2019

@sz1234 https://www.google.com/amp/s/m.wikihow.cz/Jak-p... na YouTube určite najdes aj videa. Ja som prenasala tyzden, vôbec som nebola otvorená, povedali mi, že to bude určite vyvolavacka a potom, čo som si ich postlacala, mi asi do 2-3 hodín začali kontrakcie, aj som sa začala otvarat

sz1234
autor
27. júl 2019

@lula313 super pozriem ďakujem 🙂

evalin88
27. júl 2019

@sz1234 no mne zasa injekcie nedavali vobec, iba tu tabletku hned po rannej vizite a maly sa narodil o 4 a pol hodiny neskor. Ako prvorodicka neviem posudit ci boli kontrakcie silnejsie ako bez tabletky. Ale mne neptisli zo zaciatku take zle az cca hodinu pred sa zhorsili... ani necakali taky rychly porod epidural mi skoro nestihli pychnuť.. držim palce 😁

evkamotka
27. júl 2019

Ked ti maju vyvolat porod uz nejes, prave naopak daju ti nieco na vyprazdnenie. Ved budes mozno par hodin na to tlačiť do konecnika (tak sa tlaci pri porode) nech teba nevypadne hovienko. Plus ak by z toho bola akutna srkcia, nech nemas plny zaludok ci creva, to je velmi nebezpecne

ildiko36
27. júl 2019

@sz1234 v nemcku zvyknu dat wehenkokteil..to je na prirodnej baze..skoda ze u nas to neaplikuju..rozbehne porod aj bez tableky..

ildiko36
27. júl 2019

@sz1234 skus dat riedne horucu sprchu

sz1234
autor
27. júl 2019

@evalin88 ja tiež prvorodička čiže neviem čo mám čakať a epi si nedávam čize hádam vydržím
@evkamotka no síce máš pravdu ,,ale tak potom nebudú musieť asi robiť klystír keď budem na lacno nie ? 🙂 ,,
@ildiko36 no škoda že nerodim v Nemecku :D ,,,, u nás je to úplne na figu , skúšala som už 3 deň čo som v nemocnici tak vkuse sa sprchujem s horúcou akurát včera mi to dopomohla k zatke a pravdu povediac mala som aj bolesti ale potom sa zmiernili dnes skúsim znovu ;)

ildiko36
27. júl 2019

@sz1234 horuca voda tlmy bolest ale vyvola aj porod..aspon by mal urychlit

sz1234
autor
27. júl 2019

@ildiko36 tak hádam lebo už nemám moc času :D tak ozdaj sa vyjde dnes sama 🙂

ildiko36
27. júl 2019

@sz1234 drzim ti palce a cim skor to maj za sebou potom napis ako si porodila ..ked mate fitloptu tak aj natom by si mohla kus cvycit...

evalin88
27. júl 2019

@sz1234 mne Epi zabrala az na šitie po porode a dala som si preto, ze lekarka tvrdila ze poslednu fazu porodu to urychli, asi hej lebo maly bol na svete cca pol hodiny po tom co mi to pychli..

sz1234
autor
27. júl 2019

@ildiko36 ďakujem 🙂 už nech ,,, jasne dám vedieť ,,,majú loptu ale až potom tam na sále tak už keď budem tam tak skúsim pocvicit
@evalin88 jaj takto no uvidíme ako to bude no 🙂

marfikchov
27. júl 2019

Mne ich dali dve, prvý deň len test na oxi, ako plod reaguje, v utorok prvá, ráno, podvečer som cítila mravcenie v krížoch, tak na tretí deň, stredu, hovorím prednostovi, že už cítim mierne kríze, tak že dajú ešte jednu. Asi odjednej som už nevedela ležať či sedieť na posteli, do piatej som sa prechádzala po chodbách, volali má aj večerať, ale ja som už nedokázala pre bolesti sedieť. O 22.05 sa narodil prvorodený

tiumen
27. júl 2019

@sz1234 mne pri prvom ráno pichli na vyvolanie oxy a malý bol pred 13tou na svete, pri dcére mi ráno dali prostínovú tbl a narodila sa pred 14tou 🤷‍♀️ každé jedno vyvolávanie zabralo na 100%, ale to u nás v našej pôrodnici vedia (radi vyvolávajú pôrody 😏) a ja som už jesť nemohla potom, dali klystír, pustili plodovú vodu.. "vďaka" tomu že som nemohla jesť mala dcéra hrozne nízky cukor po narodení (tiež som mala tehotenskú cukrovku - pri oboch)

zuzanaete
27. júl 2019

@evkamotka Toto je taka sprostost tu na SK. Ako ma zena zvladat porod, ked ju nechaju vyhladovat. Rodila som v CR. Porod bol vyvolavany prvou tabletkou rano, poobede som dostala druhu. Cely den mi davali normane jest, pit. Ved nikto netusil, kedy tabletky zaucinkuju. Neskoro vecer sa porod tak rychlo rozbehol. Ani len klistir nedali. A bola som rada. Ano, ked uz islo do tuheho, tak som najprv vyprazdnila creva, ale nikto nic neriesil. Je to uplne normalne. Na porod mam krasne spomienky. Taky porod by som si zopakovala kludne aj kazdy mesiac. 🙂

markaterka
27. júl 2019

Mne dali len tu tabletku od spodu o siedmej, porodila som o 12.20. Nebolo to vôbec také strašné. Nemáš sa čoho báť. Jesť a piť som už nemohla, až po pôrode.

evkamotka
27. júl 2019

@sz1234 ale ano. Klystir to ale nemusi byt. Ja som mala planovany vyvolavany. Mala som este veceru, vecer ma dali do ruky glycerinove cipky, ze 2 si mam dat este vecer a dva rano a rano mi vyvolaju porod. Tak aj bolo. Hned rano po podani tabletiek sa mi porod rozbehol a poobede som porodila. Najest som sa najedla hned po porode. Takze ziadna 3 dnova hladovka. Mala som pri tych kontrakviach uplne ine problemy nez jedlo. Anestezilogicka vravela, ze pri akutnych sekciach im robia zaludocne stavy velmi vazne problemy, takze ked je planovane vyvolavanie, snazia sa tomu vyhnut

sz1234
autor
27. júl 2019

@marfikchov no ja bolesti mám už aj teraz kvôli tým injekciam si myslím možno sa to spustí aj dnes uvidíme včera to už tak vyzeralo a nakoniec prešlo takže uvidíme možno nebude treba tabletku a bodaj by ale ak nie tak už musia no fuh dosť dlho nie ? A pomohlo chodenie ? Lebo ja keď chytím kontrakciu tak nedokážem chodiť len predýchavam jak sada
@tiumen no v tejto moc nechcú preto tri dni dostavam nejaké injekcie a či sa to nespustí samo ale už zajtra budú musieť dať no uvidíme hádam bude všetko v poho
@markaterka super ďakujem ti za odpoveď 🙂
@evkamotka no radšej by som brala tie čipky ako tam na sále pred nimi sa vyprázdniť no uvidíme ako bude

evkamotka
27. júl 2019

@sz1234 drzim palec. Kamoska taktko stale riesila ako musi pravidelne jest porod neporod, ze ona je bez jedla nepríjemná... Ehm.... Od bolesti z kontrakcii 10 hodin grcala ako stena, silne reci o jedle uz nikdy nespominala.ani mne jedlo ani nenapadlo. Vyvolavany porod je velmi intenzivny, bola som rada ze som sa pomedzi kontrakcie nadýchla a uz bola dalsia

marfikchov
27. júl 2019

@sz1234 neviem či pomáhalo, ale u mňa to bolo preto, že som sedieť a ležať nevydržala, napr ani na fit lopte som dlho nevydržala

sz1234
autor
27. júl 2019

@evkamotka ďakujem pekne 🙂) , ako ja vydržím v pohode nejsť tiež si myslím že mi to bude jedno veď už sa potom najem v kľude 😁🙃
@marfikchov no ja tiež mám problém teraz ležať keď príde kontrakcia tak sa skrucam jak paragraf :/ ,,,musím nájsť vhodnú polohu na predychavanie

2231987
27. júl 2019

Ano mala som ju pri druhom porode porodila som za 2hod

ejanjelik
27. júl 2019

Mala som porod trval 12 hodin od podania. Nejdem pisat priebeh nechcem ta vystrasit, ale kamoske pomohla.

krasnysen
27. júl 2019

Pri prvom som mala vyvolavacku -infuzku, za 2 hodky porodila, pri druhom tabletku vyvolavacku, za 3,5 hodky porodila

kulumulu123
27. júl 2019

@zuzanaete ved presne na porod potrebuje Zena energiu a nie omdlievat od hladu.... Ked sa to rozbehne spontanne nikto neriesi ze si par minut predtym mala doma obzerstvo a zaludok ti praska co svikoch 😁

zuzanaete
27. júl 2019

@kulumulu123 A skor to naozaj skonci akutnou sekciou, ak je zena vyhladovana, ako ked je v pohode s plnym bruchom a energiou.

sz1234
autor
28. júl 2019

No babule ďakujem ktoré ste na nás mysleli konečne som porodila po nakoniec 5 injekciách plus oxytocín naša malá je krásna foto pridám zajtra váži 2900 a 50 CM nás mali anjelik idem si konečne oddýchnuť keďže som dva dni nespala 🙂

malinajahoda
28. júl 2019

@sz1234 mne dali tabletku o 7 ráno. Kontrakcie nastali, ale som sa neotvárala. Takže o 16.30 zahlásili, že mi urobia akútnu sekciu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre