Tehotenstvo po IVF. Koľko z vás malo normálny pôrod?

december
27. sep 2007

Caute tehulky. Je tu niektorá z vás po úspešnom IVF , alebo uz aj po pôrode?
Som zvedavá koľko z vás malo riadny pôrod alebo ste po cisárskom alebo sa nanho chystáte. Len preto lebo všetky moje kamáratky po IVF sú po cisárskom , či je to bežné ???

nanika
28. sep 2007

To vazne?! Ja viem len to, ze po IVF sa rodia vzdy vacsie deti, vahovo. Baby piste, aj mna to teda zaujima...

barbora80
28. sep 2007

Ahojte. Tak mňa to čaká o chvíľu a tiež som sa tešila, ako budem rodiť a muž bude pri pôrode a všetko okolo a minulý týždeň som sa dovedela, že nakoľko som po umelom oplodnení, tak musím rodiť cisárskym. Dá sa tomu vyhnúť jedine tak, že im podpíšeš paier, že odmietaš cisársky a chceš rodiť normálne. Lenže keď som si to nechala uležať v hlave, tak som sa rozhodla, že im nič podpisovať nebudem.Náhodou sa niečo stane a potom si to budem vyčítať do konca života. Takže idem cisárskym 😒

engelina
28. sep 2007

ahojky 😉
tak ja som zalozila podobnu temu-dietatko po IVF,ale okrem jedneho respodenta tam nik nebol,co uz 😔
no mne tiez doktor povedal,ze cisarsky to bude..ale neje to automaticky,ze kto ma po IVF ide hned cisarsky. My mame uz 3.IVF tak vraj preto,aby neriskovali.Tehu po UVF su rovnake ako prirodzene...
Vy ste hned na 1.pokus otehotneli? 😵

barbora80
28. sep 2007

Ono to závisí aj od pôrodnice. Napríklad v našej pôrodnici doteraz brali všetky rodičky normálne a teraz je to "novinka" dva týždne, že musím ísť cisárskym
Engelina, nám sa podarilo na druhý krát z mrazáčikov 🙂

engelina
28. sep 2007

barbi a kde budes rodit?v piestanoch?
aj nam sa to podarilo z mrazacikov 😀 ved chvalabohu 😵

barbora80
28. sep 2007

engelina, áno chcem rodiť v Piešťanoch. Pozerám, že ešte neviete pohlavie, nechávate sa prekvapiť? 😉

engelina
28. sep 2007

uz vieme-chlapec 😎
pozeram ze sme tu same s chlapcami 😀
a je pravda ze deticky sa rodia vacsie?
vase su na tom ako vahovo?

nanika
28. sep 2007

Mne to o tej vahe deti cez IVF tvrdili v CARe a pri merani mi lekarka povedala, ze s tym mozem ratat a bude to pekny macko, okolo 4 kg a viac... V 25tt mal drobcek cez 900g

engelina
28. sep 2007

aha,nanika tak to Ti asi tvrdili kvoli postave,nie kvoli samotnemu zakroku,ze?
asi ste vysoki obaja s manzelom.
nas maly vazi teraz ako vyplyva z UZV 2kg. 😵

nanika
28. sep 2007

EE engelina, povedala mi, ze nemusi byt nejaky dlhy, ale bude macaty a to myslim s postavou nic nema 😀 Ze maju take skusenosti, ze po IVF sa rodia pekne obalene babatka 😉

nanika
28. sep 2007

Iha, v 30tt 2 kg, no pekne, tvoj drobcek tiez nebude chrobacik vyziabnuty 😀

engelina
28. sep 2007

nanika no to tak vyzera,ze bude valibuk 😀 😀 😀
kde chces rodit?
a nevies ivf deticky sa zvyknu prenasat alebo sa rodia skor?

nanika
28. sep 2007

Tak to vazne netusim, ono to skor byva tym, ci je to dievca, ci chlapec...

Ja pojdem asi na Kramare, som tak na 90% rozhodnuta. A inak, mam taky pocit, ze ja porodim skor, mozno zaciatkom decembra, nie koncom 😎

Strasne sa tu rozfucalo, leje a hromy biju a to mam ist uz z roboty domov, no pekne 😖

barbora80
28. sep 2007

My tiež čakáme malého macka 🙂 V 34tt sme boli väčší skoro o 3 týždne a vážili sme 2510g 😀 Doktor ešte so mnou srandoval, že ešte mi ten cisársky aj príde vhod 🙂

engelina
28. sep 2007

tak ako to tu citam,vsetci mame vacsie babetka,asi na tom nieco bude pravdy....Nase malicke je vraj tiez o dva tyzdne popredu 😵

nanika ja tiez idem na kramare 😉

a mate velke bruska?

barbora80
28. sep 2007

praveže bruško mám malé, nikto mi neverí, že za mesiac idem rodiť. Každy sa ma pýta, že či je babinko dostatočne veľké a my sme ešte aj dopredu 😀

adrolka
28. sep 2007

ahojte, nám sa podarilo IVF hneď na 1x a plus k tomu ujali sa nám obidve vložené blastocysty. Čakáme dve slečny!!! 😀
obidve pekne rastú, ale keďže sú dve, počítam so skorším pôrodom a bola by som rada, keby to bolo cisárskym.

nanika
1. okt 2007

Ja nejako velke brusko tak isto nemam, skor patri medzi mensie...

december
autor
2. okt 2007

Caute babule. Ste ma prekvapili s tými odpovedami, že babatká sú po IVF vačšie. Ja idem až vo štvrtok do poradne , tak som zvedavá aký bude náš drobec veľký a čo mi povie doktor na ten cisársky. Nám sa IVF podarilo na druhý krát. 🙂

nanika
2. okt 2007

December, aj nas Oliver sa zadaril, na druhy pokus 😀 Ja idem na UTZ buducu stredu, tak som zvedava, ako sme narastli, lebo z dvoch UTZ sme boli s vahou popredu asi o dva tyzdne... Na jednej strane som rada, ze sa mi bude lahsie manipulovat s vacsim babatkom, ako nejakym 2,5 kg, ale na druhej strane, kde najdem toho, co za mna toho macisa porodi 😀 Neverim, ze by som kvoli IVF isla cisarskym 😎

janazuza
2. okt 2007

Ahojte.Ja som otehotnela na 2 pokus IVF a rodila som cisárskym. Ja som mala cisársky plánovaný, kôli mojim problémom s astmou , ale nakoniec sa aj tak konal týžden pred termínom pôrodu,lebo sa malý málo pohyboval a lekár nechcel nič riskovať.Určite by som po svojich skúsenostiach radšej rodila normálne( mala som problémi pri zobúdzani som sa dusila).Narodil sa nám krásny chlapček a podla mne uplne s normalno váhou 3600g. a 49 cm dlžkou. 🙂

december
autor
4. okt 2007

Ahojte. Dnes sme boli u doktora a nas drobec važi 1800 g . Povedal , že podla velkosti sme o týžden popredu. A na ten cisársky mi povedal, že pokial nebude ani najmenšia odchýlka alebo nejaký aj len nejaký malý problém on mi neodporúča cisársky, lebo že to je predsa len operácia.ale to sa uvidí až vo finále. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre